Al Jazeera roept op tot actie tegen uithongering Gazanen
DOHA (ANP) - De bekende nieuwszender Al Jazeera heeft de internationale gemeenschap zondag opgeroepen tot actie nu "bijna 2 miljoen inwoners van Gaza worden uitgehongerd door de draconische belegering en aanhoudende bombardementen" door het Israëlische leger. De Qatarese omroep deed deze oproep naar aanleiding van de noodkreet van een van zijn verslaggevers afgelopen weekend.
Tijdens een liveverslag vanuit Gaza-Stad zag een zichtbaar emotionele Anas al-Shariff hoe een vrouw volgens hem stierf door de gevolgen van de aanhoudende honger in het grotendeels verwoeste gebied. "Gaza sterft langzaam en wij sterven mee. En als de wereld vandaag niet in beweging komt, is er morgen misschien niemand meer om gered te worden", schreef hij op X.
De eerdere volledige blokkade van de Gazastrook door Israël, en de vervolgens gestarte hulpleveringen door de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF) zorgen er volgens ngo's en internationale hulporganisaties voor dat Israël bewust "een cyclus van wanhoop, gevaar en dood" in stand probeert te houden.
Al Jazeera roept in een verklaring op "tot onmiddellijke verstrekking van humanitaire hulp en de bescherming van alle burgers". Volgens het Palestijnse ministerie van Gezondheid zijn alleen op zondag al zeker achttien mensen overleden aan de gevolgen van ondervoeding.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland kan de oorlog ook buiten Oekraïne uitbreiden als succes op het slagveld uitblijft. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tegen zakenkrant Financial Times. Hij stelt zijn westerse partners daar al voor te hebben gewaarschuwd.
48 minuten geledenNAJAF (ANP/AFP) - Het lichaam van de gedode Iraanse leider Ali Khamenei is woensdag onder grote belangstelling door de straten van het Iraakse Najaf gereden. Dat ging gepaard met strenge veiligheidsmaatregelen. Toeschouwers drongen naar voren om de kist aan te raken.
1 uur geledenANKARA (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran noodzakelijk genoemd. Volgens hem heeft Iran duidelijk de afspraken van het voorlopige akkoord geschonden door schepen in de Straat van Hormuz aan te vallen en moesten de Verenigde Staten wel reageren.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Na afloop van de zoek- en reddingsoperaties is bevestigd dat minstens 21 mensen zijn omgekomen bij een aardverschuiving in de westelijke Chinese provincie Gansu, meldt staatspersbureau Xinhua. De aardverschuiving trof dinsdagochtend vroeg een vallei in het district Tanchang. Daardoor kwamen 33 mensen vast te zitten.
4 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse luchtaanvallen op Iran in de nacht van dinsdag op woensdag waren vier tot vijf keer zo hevig als de aanvallen van ongeveer anderhalve week eerder. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris, volgens wie de acties nog niet voorbij zijn.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een agent van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst (ICE) heeft dinsdag in Houston een automobilist doodgeschoten, meldt de dienst in een verklaring. Volgens ICE was het slachtoffer een Mexicaans staatsburger en "illegaal in het land".
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran kondigt represailles aan tegen de Verenigde Staten, nadat het Amerikaanse leger in de nacht van dinsdag op woensdag luchtaanvallen uitvoerde op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz. Volgens nieuwszender IRIB waren er zes explosies te horen op het Iraanse eiland Qeshm, zeven in de stad Sirik en nog meer in de grote havenstad Bandar Abbas.
7 uur geleden