Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al Jazeera noemt Israëlische inval in kantoor Westoever crimineel

Al Jazeera noemt Israëlische inval in kantoor Westoever crimineel

RAMALLAH (ANP/AFP) - Nieuwszender Al Jazeera heeft de inval van Israëlische troepen zondagochtend in zijn kantoor in Ramallah op de bezette Westelijke Jordaanoever veroordeeld als een "criminele daad". De Israëli's hebben het kantoor voor 45 dagen gesloten.

Al Jazeera: "Deze onderdrukkende maatregelen zijn duidelijk bedoeld om te voorkomen dat de wereld getuige is van de realiteit van de situatie in de bezette gebieden en de aanhoudende oorlog in Gaza en de verwoestende impact op onschuldige burgers."

De zender stelt dat de inval door Israëlische troepen, die werd uitgezonden op het kanaal, en de inbeslagname van de apparatuur "niet alleen een aanval op Al Jazeera was, maar ook een belediging van de persvrijheid en de principes van de journalistiek".

Hamas

Met behulp van een wet uit april die media-uitzendingen verbiedt die schadelijk worden geacht voor de nationale veiligheid van Israël, heeft Israël Al Jazeera sinds 5 mei verboden om vanuit Israël uit te zenden. De kantoren in het land waren voor een eerste periode van 45 dagen gesloten, die sindsdien vier keer is verlengd.

Bij de inval van zondag zei een van de militairen in een live uitgezonden gesprek met een aanwezige journalist dat er een gerechtelijk bevel was om het kantoor voor 45 dagen te sluiten.

Israël heeft journalisten van Al Jazeera er herhaaldelijk van beschuldigd een spreekbuis voor Hamas te zijn. Al Jazeera ontkent dat, en zegt dat medewerkers van de zender stelselmatig doelwit zijn van Israëlische aanvallen in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Rutte verzekert: NAVO-landen bespreken breken Hormuz-blokkade

TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."

8 minuten geleden
Gaslevering aan Irak gestaakt na aanval op Irans grootste gasveld

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.

27 minuten geleden
Rusland veroordeelt 'onaanvaardbare aanval' bij kerncentrale Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.

1 uur geleden
Skigondel in Zwitsers skigebied losgeraakt, rolt van berg

ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.

1 uur geleden
Media: enorm gasveld in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.

1 uur geleden
Zweden meldt terechtstelling Zweed in Iran

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.

1 uur geleden
Israël claimt weer Iraanse bewindsman te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.

4 uur geleden