Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al Jazeera: Iraanse president betuigt spijt aan Qatar

Al Jazeera: Iraanse president betuigt spijt aan Qatar

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een dag na de aanval op een Amerikaanse basis in Qatar de emir van dat land gesproken. Hij zou zijn spijt hebben betuigd en hebben gezegd dat Qatar en zijn bevolking niet het doelwit waren, meldt Al Jazeera.

Emir Tamim bin Hamad al-Thani noemde volgens een persbericht van de overheid de aanval onder meer "een flagrante schending van de soevereiniteit en het luchtruim van Qatar". Tamim drong bij Pezeshkian aan op hervatting van de onderhandelingen om het conflict met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen. "Qatar is altijd een voorstander geweest van dialoog met Iran en heeft in dit opzicht onvermoeibare diplomatieke inspanningen geleverd", meldde het persbericht.

De aanval van Iran op de basis in Qatar was een reactie op het Amerikaanse bombardement op drie nucleaire faciliteiten in Iran.

Pezeshkian sprak ook president Mohammed bin Zayed van de Verenigde Arabische Emiraten. In dat gesprek zei de Iraanse leider dat Israël en de Verenigde Staten "geen onrechtvaardige ambities met geweld kunnen opleggen". Ook liet hij weten dat Iran geen kernwapens nastreeft. "De Islamitische Republiek Iran werd gedwongen tot het militaire conflict om zichzelf te verdedigen, en ik hoop dat we nooit meer gedwongen zullen worden om te vechten", zei hij.

Meer uit Buitenland

Veldkamp na overleg NAVO en Oekraïne: allen achter steun Kyiv

DEN HAAG (ANP) - Alle NAVO-landen hebben op de top in Den Haag duidelijk gemaakt dat ze Oekraïne willen blijven steunen, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Dus ook de Verenigde Staten en Ruslandgezinde landen als Hongarije, zo maakte Veldkamp op uit een officiële vergadering van zijn NAVO-collega's met Oekraïne.

2 uur geleden
Erdogan prijst bestand Israël-Iran in ontmoeting met Trump

DEN HAAG (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft tijdens een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump het recent overeengekomen staakt-het-vuren tussen Iran en Israël geprezen, meldt zijn kantoor op X. Ook drong Erdogan aan op nauwe samenwerking om een ​​einde te maken aan het geweld tegen Gaza en het Russisch-Oekraïense conflict. De twee leiders spraken elkaar tijdens de NAVO-top in Den Haag.

2 uur geleden
Diddy kiest ervoor niet te getuigen

NEW YORK (ANP) - Sean 'Diddy' Combs zal niet getuigen in de strafzaak tegen hem. Dat vertelde de van onder meer mensenhandel verdachte muziekmagnaat dinsdag in de rechtbank in New York, schrijven verschillende Amerikaanse media.

3 uur geleden
Zelensky wil van Macron gevechtsvliegtuigen kopen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op de NAVO-top een ontmoeting gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Ze spraken onder meer over het uitbreiden van de Oekraïense luchtmacht met Franse gevechtsvliegtuigen en het samen produceren van drones, meldt Zelensky op X.

5 uur geleden
Zelensky dankt koning Willem-Alexander voor audiëntie

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft koning Willem-Alexander op X bedankt voor de ontvangst op Paleis Huis ten Bosch. Hij schrijft dat hij het koninklijk paar ook dankbaar is voor hun steun aan Oekraïne en aan de Oekraïners die naar Nederland zijn gevlucht na de Russische invasie.

5 uur geleden
CNN: atoominstallaties niet verwoest bij aanvallen VS op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op drie Iraanse atoominstallaties afgelopen weekend hebben de belangrijkste componenten van het nucleaire programma van het land niet vernietigd, in tegenstelling tot wat president Donald Trump beweert. Waarschijnlijk is slechts een maandenlange vertraging veroorzaakt, volgens een eerste beoordeling van Amerikaanse inlichtingendiensten. Dat stellen ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwszender CNN en The New York Times.

5 uur geleden
Dodental door Russische aanval op Dnipro loopt op

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het aantal mensen dat in Oekraïne is omgekomen door Russische raketaanvallen op de stad Dnipro en omgeving is opgelopen tot zeventien. De gouverneur van de regio heeft dat meegedeeld. Ook zijn 279 mensen, onder wie kinderen, gewond geraakt.

5 uur geleden