Al Jazeera: doden door luchtaanvallen op Rafah
RAFAH (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen op Rafah hebben zaterdag aan zeker tien mensen het leven gekost, bericht Al Jazeera. De nieuwszender meldt dat plekken zijn aangevallen waar veel door de oorlog ontheemde families naartoe zijn gevlucht.
In het westen werd een appartement getroffen en vielen negen doden. Het gebouw en andere omliggende panden zijn volgens Al Jazeera verwoest. Er werd aanvankelijk geen melding gemaakt van slachtoffers in het oosten van Rafah, maar de nieuwszender kreeg van een ziekenhuis te horen dat een vrouw was omgekomen. Er zouden ook gewonden zijn gevallen, onder wie kinderen.
"De situatie in Rafah wordt steeds gevaarlijker en riskanter", meldt Al Jazeera. Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël, is het merendeel van de bevolking van Gaza naar Rafah gevlucht. Maar ook die stad wordt bestookt en Israël treft voorbereidingen voor een grootschalige grondoperatie tegen Hamas in Rafah. De Verenigde Staten, een belangrijke bondgenoot van Israël, en ook andere landen zijn tegen een dergelijk offensief.
Door de oorlog zijn in de Gazastrook minstens 34.049 doden gevallen, meldt het lokale ministerie van Gezondheid zaterdag. Dat is een stijging van 37 sinds de update van vrijdag. Het officiële aantal gewonden ligt boven de 76.900. Volgens UNICEF, de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties, raakt in het Palestijnse gebied elke 10 minuten een kind gewond of komt een kind om het leven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.
30 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.
1 uur geledenORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
6 uur geleden