Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al Jazeera: aanvallen op Gaza gaan door ondanks onderhandelingen

Al Jazeera: aanvallen op Gaza gaan door ondanks onderhandelingen

DOHA (ANP/AFP) - Terwijl de onderhandelingen over het vredesplan voor Gaza doorgaan, meldt Al Jazeera dat er nog altijd aanvallen zijn in Gaza. Ten minste één persoon is omgekomen bij een droneaanval ten noordwesten van de stad Khan Younis. Ook vielen er meerdere gewonden.

Eerder donderdag riep Israël Palestijnen op om nog niet terug te keren naar onder andere Gaza-stad omdat het daar nog "extreem gevaarlijk" zou zijn. De ambulancedienst in Gaza gaf een soortgelijke waarschuwing. Ten westen van de stad raakten ook meerdere mensen gewond bij een Israëlische droneaanval, aldus Al Jazeera.

Volgens Safa, een Palestijns persbureau dat banden heeft met Hamas, werd het noorden van Gaza woensdagnacht nog gebombardeerd - nadat het akkoord was aangekondigd.

Tanks

Al Jazeera toonde donderdagmiddag een livestream waarop te zien was hoe Palestijnen die alsnog probeerden terug te keren naar Gaza-stad, werden beschoten. Volgens de zender werden daarbij tanks ingezet. Het is niet duidelijk of daarbij doden of gewonden vielen.

WAFA, een Palestijns persbureau op de Westelijke Jordaanoever, meldde donderdagmiddag dat sinds de ochtend zeventien mensen waren omgekomen in ziekenhuizen in Gaza. Tien van hen zouden zijn gestorven door verwondingen die ze opliepen bij eerdere aanvallen.

Bombardement Gaza-stad

Donderdagavond zou er nog een bombardement hebben plaatsgevonden waarbij een appartementencomplex in Gaza-stad doelwit was, meldt Al Jazeera. Daarbij zouden twee doden zijn gevallen en meerdere mensen nog vastzitten onder het puin.

De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi riep Israël op tot "de-escalatie of een staakt-het-vuren"

Meer uit Buitenland

Locatie en tijdstip bruiloft Taylor Swift bekend in New York

De bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.

38 minuten geleden
Ex-olympisch kanoër aangeklaagd voor vernieling Reflecting Pool

WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.

3 uur geleden
Vrachtwagen met VN-hulpgoederen aangevallen in Soedan

DARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.

4 uur geleden
Duizenden mensen geëvacueerd om natuurbranden in Zuid-Frankrijk

SAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.

4 uur geleden
Britse MAFS-deelnemer opgepakt op verdenking van verkrachting

LONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

6 uur geleden
Rode Kruis: veel hulpgoederen vernietigd bij Russische aanvallen

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.

7 uur geleden
Dodental na nachtelijke aanvallen op Kyiv loopt verder op

KYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn 27 doden gevallen, meldt de belangrijkste legerfunctionaris van de stad, Tymur Tkatsjenko. Daarnaast zouden 91 mensen gewond zijn geraakt.

8 uur geleden