Al Jazeera: aanvallen op Gaza gaan door ondanks onderhandelingen
DOHA (ANP/AFP) - Terwijl de onderhandelingen over het vredesplan voor Gaza doorgaan, meldt Al Jazeera dat er nog altijd aanvallen zijn in Gaza. Ten minste één persoon is omgekomen bij een droneaanval ten noordwesten van de stad Khan Younis. Ook vielen er meerdere gewonden.
Eerder donderdag riep Israël Palestijnen op om nog niet terug te keren naar onder andere Gaza-stad omdat het daar nog "extreem gevaarlijk" zou zijn. De ambulancedienst in Gaza gaf een soortgelijke waarschuwing. Ten westen van de stad raakten ook meerdere mensen gewond bij een Israëlische droneaanval, aldus Al Jazeera.
Volgens Safa, een Palestijns persbureau dat banden heeft met Hamas, werd het noorden van Gaza woensdagnacht nog gebombardeerd - nadat het akkoord was aangekondigd.
Tanks
Al Jazeera toonde donderdagmiddag een livestream waarop te zien was hoe Palestijnen die alsnog probeerden terug te keren naar Gaza-stad, werden beschoten. Volgens de zender werden daarbij tanks ingezet. Het is niet duidelijk of daarbij doden of gewonden vielen.
WAFA, een Palestijns persbureau op de Westelijke Jordaanoever, meldde donderdagmiddag dat sinds de ochtend zeventien mensen waren omgekomen in ziekenhuizen in Gaza. Tien van hen zouden zijn gestorven door verwondingen die ze opliepen bij eerdere aanvallen.
Bombardement Gaza-stad
Donderdagavond zou er nog een bombardement hebben plaatsgevonden waarbij een appartementencomplex in Gaza-stad doelwit was, meldt Al Jazeera. Daarbij zouden twee doden zijn gevallen en meerdere mensen nog vastzitten onder het puin.
De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi riep Israël op tot "de-escalatie of een staakt-het-vuren"
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
54 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
3 uur geleden