Al Hilal verslaat Flamengo in halve finale WK voor clubs
TANGER (ANP) - Al Hilal heeft op het wereldkampioenschap voor clubs gewonnen van Flamengo. De Saudische voetballers versloegen de Brazilianen in het Marokkaanse Tanger met 3-2.
Vrij verrassend kwam Al Hilal al na enkele minuten op voorsprong. Salem Al-Dawsari benutte een strafschop. Na 20 minuten was het alweer gelijk. Pedro scoorde voor de Brazilianen.
Ver in de extra tijd van de eerste helft kreeg Al Hilal opnieuw een penalty. Ook nu schoot Salem Al-Dawsari raak. De Argentijn Luciano Vietto vergrootte de voorsprong vervolgens na 70 minuten. In extra tijd schoot Pedro er nog een in voor de Zuid-Amerikanen.
Rode kaart
Flamengo speelde de hele tweede helft met een man minder, na de rode kaart vlak voor rust voor Gerson.
De andere halve finale gaat woensdag tussen Real Madrid, de winnaar van de Champions League, en het Egyptische Al-Ahly. De finale is zaterdag in Rabat.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
12 uur geleden