Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al duizenden briefstemmen binnen bij gemeenten

Al duizenden briefstemmen binnen bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Het briefstemmen komt een week voor de verkiezingen aardig op gang. Vanwege de lockdown mogen ruim 2,4 miljoen 70-plussers deze Tweede Kamerverkiezingen per brief stemmen.

Utrecht heeft 6200 briefstemmen ontvangen, dat is bijna een kwart van het aantal stemgerechtigden. Amsterdam heeft op woensdag 8 procent van de verstuurde briefstembiljetten ingevuld teruggekregen.

De gemeente Zwolle had dinsdagavond 1500 briefstemmen. Een woordvoerder dankt dat onder meer aan een filmpje waarin oud-PvdA-leider Job Cohen (73) uitlegt hoe briefstemmen werkt: "Cohen valt in de doelgroep en vertelt helder welke vakjes je moet aanvinken en wat er precies in welke envelop moet. Ik denk dat 70-plussers daarom goed snappen hoe ze hun stem moeten uitbrengen".

Tilburg ging in een week tijd van 140 ontvangen briefstemmen naar bijna 6000 op woensdagmiddag. In Maastricht kreeg de gemeente tot nu toe ruim 2500 stemmen. Rotterdam heeft het precieze aantal niet geteld, maar heeft zo’n vijftig postzakken met stemmen binnen. Volgens een woordvoerder van die gemeente gaat het waarschijnlijk om ruim een kwart van de 70-plussers die dit jaar per post kunnen stemmen.

De gemeenten hebben tot donderdag om de briefstembiljetten naar de 70-plussers te versturen. Senioren wordt geadviseerd de briefstem voor vrijdag 12 maart op de post te doen. Ze kunnen hem ook inleveren bij speciale afgiftepunten in de gemeente. Die sluiten op 17 maart, verkiezingsdag, om 21.00 uur. Om 07.30 uur op verkiezingsdag beginnen de gemeenten met het tellen van de briefstemmen.

Meer uit Politiek

Meer gemeenten moeten gft-afval scheiden, vindt Van Veldhoven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.

28 minuten geleden
Kabinet wil tientallen miljoenen voor politie en AI-plannen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.

37 minuten geleden
Eerenberg: uitstel box 3 kost schatkist miljarden

DEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.

2 uur geleden
Jetten na overleg: extra investering in koopkracht en veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.

2 uur geleden
Heinen denkt dat belastingplan steun krijgt van Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht nog steeds dat de Tweede Kamer het belastingplan gaat steunen. "In de Tweede Kamer heb ik er alle vertrouwen in dat ik daar een meerderheid heb", zei minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) dinsdag voor aanvang van een extra ministerraad.

4 uur geleden
Er ligt gewoon een heel goed belastingplan, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Asielminister en vicepremier Bart van den Brink houdt vol dat er "gewoon een heel goed belastingplan" ligt. Tegelijkertijd erkent hij dat er nog geen deal met de oppositie is waarmee steun voor het belastingplan in het parlement verzekerd is.

4 uur geleden
Ministerraad komt dinsdag extra bijeen over belastingplan, box 3

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.

16 uur geleden