Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al bijna 10 procent bevolking La Palma gevlucht voor vulkaan

Al bijna 10 procent bevolking La Palma gevlucht voor vulkaan

MADRID (ANP/DPA) - Op het Canarische eiland La Palma heeft inmiddels bijna 10 procent van de bevolking moeten vluchten voor een vulkaanuitbarsting, die ruim een maand geleden begon. Het jongste etmaal dwongen de autoriteiten ongeveer 500 inwoners hun woningen te verlaten. Het totale aantal geëvacueerden komt daarmee op zo'n 7500.

Een einde aan de vulkaaneruptie in het zuiden van het eiland is nog niet in zicht. Er wordt dan ook rekening gehouden met meer ontruimingen. Hele buurtschappen en het dorp Todoque zijn al door de aanhoudende stroom lava verzwolgen. Nu dreigt het centrum van het dorp La Laguna te worden opgeslokt door de gloeiend hete massa.

Een groot deel van de ontheemden zal nooit meer kunnen terugkeren op de plek waar ze hebben gewoond. Hun huizen zijn verwoest en het duurt vele jaren voordat op de afgekoelde lava weer kan worden gebouwd.

Volgens de jongste cijfers zijn bijna 2200 gebouwen vernietigd, en vele hectares bananenplantages. Inmiddels is bijna 9 vierkante kilometer bedekt door lava van de uitbarsting, die op 19 september begon in de Cumbre Vieja-vulkanengroep. De afgelopen 48 uur ging het om een oppervlakte van ruim honderd voetbalvelden.

Meer uit Buitenland

Analyse: Patriot-raket VS was betrokken bij explosie in Bahrein

MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.

2 minuten geleden
Nieuwe aanvallen op Israël, schade en slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.

1 uur geleden
Savannah Guthrie kan niet rouwen tot vermiste moeder gevonden is

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie lijken er steeds meer rekening mee te houden dat de verdwenen moeder van Guthrie niet meer in leven is. In een nieuwe verklaring zeggen ze dat ze geen rust zullen vinden tot ze gevonden is en dat "rouwen" tot die tijd moeilijk is.

1 uur geleden
Al meer dan 500 uur vrijwel totale internetblokkade in Iran

TEHERAN (ANP) - In Iran is al meer dan 500 uur sprake van een vrijwel totale internetblokkade. Volgens internetwaakhond Netblocks is de connectie met het buitenland volledig afgesneden en wordt de binnenlandse dienstverlening ernstig beperkt. De overheid treedt hard op tegen satellietverbindingen en VPN's.

1 uur geleden
VAE en Saudi-Arabië melden Iraanse raket- en droneaanvallen

DUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben zondag gezegd dat hun luchtafweersystemen reageren op inkomende luchtaanvallen vanuit Iran. Eerder meldde ook het ministerie van Defensie van Saudi-Arabië al aanvallen van Iran met drie raketten. "Eén raket is onderschept, de andere twee zijn in een onbewoond gebied neergekomen," schreef een woordvoerder van het ministerie op sociale media.

1 uur geleden
Cuba getroffen door tweede landelijke stroomstoring in één week

HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.

8 uur geleden
Trump dreigt Iran met aanval op energiecentrales

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.

8 uur geleden