Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al bijna 10 procent bevolking La Palma gevlucht voor vulkaan

Al bijna 10 procent bevolking La Palma gevlucht voor vulkaan

MADRID (ANP/DPA) - Op het Canarische eiland La Palma heeft inmiddels bijna 10 procent van de bevolking moeten vluchten voor een vulkaanuitbarsting, die ruim een maand geleden begon. Het jongste etmaal dwongen de autoriteiten ongeveer 500 inwoners hun woningen te verlaten. Het totale aantal geëvacueerden komt daarmee op zo'n 7500.

Een einde aan de vulkaaneruptie in het zuiden van het eiland is nog niet in zicht. Er wordt dan ook rekening gehouden met meer ontruimingen. Hele buurtschappen en het dorp Todoque zijn al door de aanhoudende stroom lava verzwolgen. Nu dreigt het centrum van het dorp La Laguna te worden opgeslokt door de gloeiend hete massa.

Een groot deel van de ontheemden zal nooit meer kunnen terugkeren op de plek waar ze hebben gewoond. Hun huizen zijn verwoest en het duurt vele jaren voordat op de afgekoelde lava weer kan worden gebouwd.

Volgens de jongste cijfers zijn bijna 2200 gebouwen vernietigd, en vele hectares bananenplantages. Inmiddels is bijna 9 vierkante kilometer bedekt door lava van de uitbarsting, die op 19 september begon in de Cumbre Vieja-vulkanengroep. De afgelopen 48 uur ging het om een oppervlakte van ruim honderd voetbalvelden.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

19 minuten geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

1 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

1 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

1 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

3 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

5 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

7 uur geleden