Al-Attiyah wint na proloog ook eerste etappe Dakar Rally
HA'IL (ANP) - De Qatarese rallyrijder Nasser Al-Attiyah heeft in zijn Toyota na de proloog ook de eerste etappe gewonnen van de Dakar Rally in Saudi-Arabië. Al-Attiyah hield in de proef van 333 kilometer rond Ha'il de Fransman Sébastien Loeb 12 minuten en 7 seconden achter zich.
De Fransman Stéphane Peterhansel lag tweede in de etappe achter Al-Attiyah toen een van de wielen van zijn Audi losraakte. 'Monsieur Dakar' moest zes uur wachten op hulp en kan een goed klassement wel vergeten. Hij won een jaar geleden de rally voor de veertiende keer.
De 51-jarige Al-Attiyah mikt op zijn vierde eindzege in de Dakar Rally. In 2011, 2015 en 2019 was hij al de beste in de woestijnrace.
Bij de motoren ging de zege evenals zaterdag naar de Australiër Daniel Sanders (Gasgas Factory Racing). De Chileen Pablo Quintanilla (Honda) werd net als in de proloog tweede en Matthias Walkner (Red Bull) uit Oostenrijk kwam als derde over de finish.
De Rus Dmitri Sotnikov won in zijn Kamaz de proef bij de trucks. Hij was 31 seconden rapper dan zijn teamgenoot Edoeard Nikolajev. Janus van Kasteren (Iveco) was op de zevende plek de beste Nederlander. Hij gaf 22 minuten toe op de etappewinnaar Sotnikov, die vorig jaar Dakar won bij de rallytrucks.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
11 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
13 uur geleden