
Al 54 doden en 1700 arrestaties sinds begin staatsgreep Myanmar
YANGON (ANP/RTR) - Sinds de staatsgreep in Myanmar zijn bij de protesten in het land al 54 doden gevallen en 1700 arrestaties verricht, meldt VN-mensenrechtencommissaris Michelle Bachelet. Ze roept de Myanmarese veiligheidsdiensten op te stoppen met hun "wrede optreden" tegen demonstranten en de arrestanten vrij te laten.
Haar oproep volgt een dag nadat 38 demonstranten werden gedood. Dat was de dodelijkste dag sinds het begin van de massale demonstraties tegen de coup. Volgens Bachelet is het werkelijke dodental mogelijk veel hoger. "Het leger van Myanmar moet stoppen met het vermoorden en vastzetten van demonstranten", zegt ze.
Het Myanmarese leger greep op 1 februari de macht in het land. Regeringsleider Aung San Suu Kyi en andere belangrijke politici werden in detentie geplaatst. De partij van Suu Kyi wordt door het leger beschuldigd van fraude bij de parlementsverkiezingen van eind vorig jaar, hoewel daar volgens de nationale kiescommissie geen bewijs voor is.
Het waren de tweede democratische verkiezingen sinds de jaren zestig. De partij van Aung San Suu Kyi behaalde eind vorig jaar een nog grotere verkiezingswinst dan in 2015. De regeringsleider ontving in 1991 de Nobelprijs voor de Vrede voor haar jarenlange strijd voor democratie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. De landen hebben elk 84 personen laten gaan na bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten, bericht het Russische ministerie van Defensie.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Noorse minister van Financiën vorige maand gevraagd naar de Nobelprijs voor de Vrede. Dat schrijft de Noorse zakenkrant Dagens Naeringsliv, die zich baseert op anonieme bronnen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse politie heeft in een voorstad van Parijs vier lichamen gevonden in de rivier de Seine. Momenteel is er nog geen bewijs gevonden dat de doden iets met elkaar te maken hebben.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesuggereerd dat hun landen ook een deal zouden kunnen sluiten over nucleaire wapenbeheersing. Volgens Poetin zou zo'n overeenkomst de vrede kunnen versterken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens een bezoek aan de Britse premier Keir Starmer gesproken over toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Die moeten zorgen voor duurzame vrede als de Verenigde Staten erin slagen om Rusland zover te krijgen "dat het stopt met mensen doden en overgaat tot oprechte en inhoudelijke diplomatie", schreef Zelensky op X.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft na berichten over een Russische opmars verklaard dat de situatie bij de stad Dobropillia aan het stabiliseren is. Rusland claimde ondertussen twee plaatsen te hebben veroverd elders in de oostelijke regio Donetsk. Het gaat onder meer om Sjtsjerbynivka, dat in de buurt ligt van de eerder dit jaar ingenomen mijnstad Toretsk.
4 uur geleden