Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al 26 mensen veroordeeld voor oorlogsmisdaden in Oekraïne

Al 26 mensen veroordeeld voor oorlogsmisdaden in Oekraïne

KIEV (ANP/RTR) - Oekraïense rechtbanken hebben sinds de Russische inval 26 mensen berecht en veroordeeld vanwege oorlogsmisdaden. De veroordelingen waren onder andere voor verkrachting, moord, de beschieting van wooncomplexen, plunderen en het wreed behandelen van burgers. Tegen bijna driehonderd anderen is een aanklacht ingediend.

De stand van zaken na een jaar oorlog werd tijdens een briefing van Eurojust toegelicht door Myroslava Krasnoborova, de Oekraïense openbaar aanklager die de zaken over oorlogsmisdaden vanuit Den Haag coördineert. Tot nu toe heeft Oekraïne meer dan 71.000 vermeende oorlogsmisdaden geregistreerd.

"De schade kan niet worden teruggedraaid, maar we kunnen wel de verantwoordelijken berechten", zei Krasnoborova. Rusland ontkent dat het land wreedheden begaat of burgers aanvalt.

In mei vorig jaar werd voor het eerst sinds de start van de oorlog in Oekraïne een Russische soldaat berecht voor een oorlogsmisdaad. De 21-jarige Vadim Sjisjimarin bekende een man op een fiets te hebben doodgeschoten. Hij kreeg in eerste instantie levenslang, maar dat werd na een hoger beroep omgezet in vijftien jaar cel.

Meer uit Buitenland

Trainingsmissie NAVO in Irak tijdelijk gestopt

BAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israël en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".

16 minuten geleden
Zeelieden rantsoeneren eten en water door Iraanse blokkade Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.

18 minuten geleden
Zwitserland stopt wapenleveranties aan VS om Iranoorlog

BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."

1 uur geleden
Ruim honderd arrestaties in VAE voor berichten over oorlog

ABU DHABI (ANP/AFP) - De politie in Abu Dhabi heeft meer dan honderd arrestaties verricht voor het filmen van incidenten en het verspreiden van "misleidende" informatie tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om 109 mensen met uiteenlopende nationaliteiten, staat in een verklaring.

1 uur geleden
Experts: stroomstoring Spanje en Portugal samenloop van factoren

MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.

2 uur geleden
Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

4 uur geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

5 uur geleden