Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al 26 mensen veroordeeld voor oorlogsmisdaden in Oekraïne

Al 26 mensen veroordeeld voor oorlogsmisdaden in Oekraïne

KIEV (ANP/RTR) - Oekraïense rechtbanken hebben sinds de Russische inval 26 mensen berecht en veroordeeld vanwege oorlogsmisdaden. De veroordelingen waren onder andere voor verkrachting, moord, de beschieting van wooncomplexen, plunderen en het wreed behandelen van burgers. Tegen bijna driehonderd anderen is een aanklacht ingediend.

De stand van zaken na een jaar oorlog werd tijdens een briefing van Eurojust toegelicht door Myroslava Krasnoborova, de Oekraïense openbaar aanklager die de zaken over oorlogsmisdaden vanuit Den Haag coördineert. Tot nu toe heeft Oekraïne meer dan 71.000 vermeende oorlogsmisdaden geregistreerd.

"De schade kan niet worden teruggedraaid, maar we kunnen wel de verantwoordelijken berechten", zei Krasnoborova. Rusland ontkent dat het land wreedheden begaat of burgers aanvalt.

In mei vorig jaar werd voor het eerst sinds de start van de oorlog in Oekraïne een Russische soldaat berecht voor een oorlogsmisdaad. De 21-jarige Vadim Sjisjimarin bekende een man op een fiets te hebben doodgeschoten. Hij kreeg in eerste instantie levenslang, maar dat werd na een hoger beroep omgezet in vijftien jaar cel.

Meer uit Buitenland

Iraanse veiligheidsraad bevestigt dood chef Ali Larijani

TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.

49 minuten geleden
Revolutionaire Garde bevestigt dood Basij-leider Soleimani

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.

1 uur geleden
VS dragen ambassades wereldwijd op veiligheid te herzien

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.

1 uur geleden
Zelensky: meer dan 200 Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.

3 uur geleden
VS doodden 157 mensen bij aanvallen op vermeende drugsboten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.

4 uur geleden
Sheinbaum blij met erkenning Spaanse koning voor misstanden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".

4 uur geleden
Starmer verzekert Zelensky van Britse steun

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.

5 uur geleden