Al 150.000 bestellingen Tesla Cybertruck
PALO ALTO (ANP/RTR) - Autofabrikant Tesla heeft al zo'n 150.000 bestellingen binnen voor zijn nieuwe elektrische Cybertruck, ondanks een pijnlijk voorval bij de onthulling van het voertuig. Dat heeft topman Elon Musk laten weten via Twitter.
Bij de presentatie van de volgens de makers onverwoestbare Cybertruck ging er afgelopen week iets mis. Het hoofd design van de Amerikaanse autobouwer wilde aantonen dat het futuristisch uitziende voertuig extra stevig is, maar vernielde daarbij twee ruiten.
Tesla leverde vrijdag in de nasleep van het incident ruim 6 procent in op de beurs in New York. Zo gingen voor honderden miljoenen dollars aan beurswaarde in rook op. Het ontwerp van de pick-uptruck zorgde bij kenners voor verdeelde reacties, terwijl analisten hoopten dat Tesla een flink aandeel zou kunnen pakken van de wat traditioneel ingestelde markt voor pick-uptrucks. Met het opvallende design lijkt dat geen optie.
Het kan overigens nog jaren duren eer de eerste elektrische pick-uptruck van Tesla daadwerkelijk te koop is. Tesla wil eind 2021 met de fabricage beginnen. De auto moet exclusief belastingen een kleine 40.000 dollar (36.000 euro) kosten.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Chinese maker van elektrische auto's BYD is voor het eerst in vijf kwartalen gestegen. De autofabrikant profiteerde van een flinke toename van de verkopen in landen buiten China en meer vraag naar sommige van zijn duurdere modellen.
53 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia krabbelt langzaam uit het dal. Volgens de onderneming, die vorig jaar onderwerp werd van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, gaat de omzet de laatste tijd weer omhoog. Interim-topman Stefan Tilger laat weten dat dit vertrouwen geeft dat Nexperia met zijn hersteltraject op de goede weg zit.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Klanten van MediaMarkt gaan er vijf keer zo lang over doen om een kortingsbon van 20 euro te krijgen. De elektronicaketen is de tweede retailer in korte tijd die een versobering van een spaarprogramma doorvoert. Begin augustus kondigde Albert Heijn aan dat het twee keer zo lang duurt voor klanten hun spaarboekje met koopzegels vol hebben.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven zullen de komende 25 jaar steeds meer moeten betalen voor het transport van aardgas, waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag. De tarieven voor huishoudens kunnen rond 2050 vier keer hoger zijn dan nu.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van Google heeft ermee ingestemd om een Britse massaclaim te schikken. Het techconcern werd ervan beschuldigd zijn dominante positie te misbruiken en buitensporige commissies in rekening te brengen aan app-ontwikkelaars. Met de deal koopt Alphabet de zaak af voor 260 miljoen Britse pond, omgerekend zo'n 303 miljoen euro.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse economie is ternauwernood ontsnapt aan een recessie, na een nulgroei in het tweede kwartaal van het jaar. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, stagneerde in het afgelopen kwartaal, na een daling van 0,2 procent in het eerste kwartaal. Van een recessie is sprake bij twee kwartalen van krimp op rij.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal voor bepaalde schepen is "heel vervelend" voor de binnenvaart, laat een woordvoerster van brancheorganisatie Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) weten. "Elke nacht acht uur minder varen heeft een grote impact."
4 uur geleden