Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Al 12 journalisten gedood tijdens oorlog in Oekraïne

Al 12 journalisten gedood tijdens oorlog in Oekraïne

KIEV (ANP) - Twaalf journalisten zijn omgekomen in Oekraïne sinds de Russen het land een maand geleden binnenvielen. Nog eens tien verslaggevers raakten gewond, van wie sommigen ernstig, tijdens gevechten, maakte procureur-generaal Iryna Venediktova zaterdagavond bekend op Facebook.

"De wereld de waarheid vertellen over Poetins agressie is dodelijk, twaalf journalisten zijn al omgekomen in de oorlog", meldde Venediktova. Volgens haar werden de verslaggevers gedood door het Russische leger. Deze informatie kon niet onafhankelijk worden geverifieerd.

Tot nu toe zouden 56 vertegenwoordigers van de media zijn aangevallen, onder wie vijftien buitenlanders. Volgens Venediktova waren de buitenlanders Britten, Tsjechen, Denen, Amerikanen, Zwitsers en inwoners van de Verenigde Arabische Emiraten. Een Amerikaan, een Ier en een Russische journalist kwamen daarbij om het leven.

Meer uit Buitenland

KLM: momenteel geen vluchten naar Curaçao, Aruba en Sint Maarten

AMSTELVEEN (ANP) - KLM kan op dit moment geen vluchten uitvoeren naar de Antilliaanse eilanden Curaçao, Aruba en Sint Maarten omdat het luchtruim rond Curaçao is gesloten door de situatie in Venezuela. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een verklaring.

9 minuten geleden
Oppositie Venezuela zwijgt nog over explosies in het land

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositie zegt op dit moment geen officiële reactie te geven op "de gebeurtenissen die in Venezuela zijn gemeld", maar hier later mee te komen. Dat meldt de oppositie in een korte verklaring. In het land zijn sinds vannacht explosies te horen. Volgens de Venezolaanse president Nicolás Maduro gaat het om "uitermate ernstige militaire agressie" van de Verenigde Staten. Dat land heeft de aanvallen nog niet bevestigd.

11 minuten geleden
Trump claimt gevangenneming Venezolaanse president Maduro

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt dat Amerikaanse strijdkrachten de Venezolaanse president Nicolás Maduro en diens vrouw hebben opgepakt in Venezuela. Ze zijn volgens Trump uit het land gevlogen. Trump meldt dat de VS een "heel grote" en succesvolle operatie hebben uitgevoerd tegen Venezuela en de leider van dat land.

15 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit VS verbiedt verkeersvluchten over Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) heeft een verbod opgelegd voor Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen om over Venezuela te vliegen. Dat meldt zakenzender CNBC in een liveblog.

17 minuten geleden
Ambassade VS in Caracas roept Amerikanen op: zoek beschutting

CARACAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Caracas heeft melding gemaakt van explosies. Amerikanen worden opgeroepen niet naar Venezuela te gaan en in het land beschutting te zoeken. De ambassade meldt geen mogelijke oorzaak van de ontploffingen.

28 minuten geleden
Cuba spreekt van staatsterrorisme door VS in Venezuela

HAVANA (ANP) - De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel zegt dat de Verenigde Staten zich schuldig maken aan "staatsterrorisme tegen het moedige Venezolaanse volk". Het land onderhoudt goede banden met Venezuela, dat onder vuur lijkt te liggen van de VS.

54 minuten geleden
President Colombia 'diep bezorgd' over aanval op buurland

BOGOTA (ANP) - Colombia is "diep bezorgd" over de berichten over aanvallen op buurland Venezuela, schrijft president Gustavo Petro van dat land op X. Die leiden volgens hem tot "escalatie van de spanningen in de regio". Internationale conflicten moeten vreedzaam worden opgelost, zegt Petro.

1 uur geleden