Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel ziet winst verdampen in vlakke AEX

AkzoNobel ziet winst verdampen in vlakke AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel zag woensdag de openingswinst weer verdampen op de Amsterdamse beurs. Volgens Topman Greg Poux-Guillaume was 2023 een jaar waarin AkzoNobel een duidelijk herstel van de prestaties heeft laten zien. Analisten van ING gaven echter aan dat de kwartaalresultaten van de verfproducent net iets lager waren dan verwacht. Ook lagen de vooruitzichten van AkzoNobel in lijn met de verwachtingen.

Akzo, bekend van verfmerken als Sikkens en Flexa, profiteerde afgelopen jaar van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten en boekte meer winst. De jaaromzet nam wel af door een negatieve wisselkoersimpact en vlakke verkoopvolumes. Voor dit jaar verwacht AkzoNobel dat de volumes weer groeien en de marges en winst verder verbeteren. Het aandeel zakte 1 procent.

De AEX noteerde in de ochtendhandel vrijwel vlak op 830,84 punten. De hoofdindex sloot een dag eerder al op de hoogste stand ooit en verbrak daarmee het oude record uit 2021. De MidKap verloor 0,5 procent tot 883,84 punten. De beurs in Londen won 0,1 procent en Parijs bleef onveranderd. De DAX in Frankfurt daalde 0,3 procent, na een sterkere dan verwachte daling van de Duitse industriële productie in december.

Air France-KLM

Zorgtechnologiebedrijf Philips behoorde tot de grootste daler in de AEX met een min van dik 1 procent, na een verkoopadvies door de Franse bank BNP Paribas Exane. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 0,5 procent na omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in de januari met bijna 8 procent stijgen.

In de MidKap zakte Air France-KLM 5,5 procent. De Franse bank Société Générale haalde de luchtvaartcombinatie van de kooplijst af. Just Eat Takeaway verloor 1,3 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl liet weten Mayte Oosterveld te willen benoemen tot nieuwe financieel directeur. Oosterveld vervangt Brent Wissink die vorig jaar zijn vertrek aankondigde.

Euro- en oliekoers

In Kopenhagen daalde Ørsted 0,2 procent. De Deense ontwikkelaar van projecten voor hernieuwbare energie grijpt na een probleemjaar rigoureus in om de kosten te verlagen. Ook vertrekt het bedrijf uit een aantal landen, verkoopt het bezittingen en schrapt wereldwijd honderden banen.

De euro was 1,0764 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 73,51 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 78,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

1 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

2 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

3 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

4 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

4 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

5 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

6 uur geleden