Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel ziet winst verdampen in vlakke AEX

AkzoNobel ziet winst verdampen in vlakke AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel zag woensdag de openingswinst weer verdampen op de Amsterdamse beurs. Volgens Topman Greg Poux-Guillaume was 2023 een jaar waarin AkzoNobel een duidelijk herstel van de prestaties heeft laten zien. Analisten van ING gaven echter aan dat de kwartaalresultaten van de verfproducent net iets lager waren dan verwacht. Ook lagen de vooruitzichten van AkzoNobel in lijn met de verwachtingen.

Akzo, bekend van verfmerken als Sikkens en Flexa, profiteerde afgelopen jaar van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten en boekte meer winst. De jaaromzet nam wel af door een negatieve wisselkoersimpact en vlakke verkoopvolumes. Voor dit jaar verwacht AkzoNobel dat de volumes weer groeien en de marges en winst verder verbeteren. Het aandeel zakte 1 procent.

De AEX noteerde in de ochtendhandel vrijwel vlak op 830,84 punten. De hoofdindex sloot een dag eerder al op de hoogste stand ooit en verbrak daarmee het oude record uit 2021. De MidKap verloor 0,5 procent tot 883,84 punten. De beurs in Londen won 0,1 procent en Parijs bleef onveranderd. De DAX in Frankfurt daalde 0,3 procent, na een sterkere dan verwachte daling van de Duitse industriële productie in december.

Air France-KLM

Zorgtechnologiebedrijf Philips behoorde tot de grootste daler in de AEX met een min van dik 1 procent, na een verkoopadvies door de Franse bank BNP Paribas Exane. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 0,5 procent na omzetcijfers van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in de januari met bijna 8 procent stijgen.

In de MidKap zakte Air France-KLM 5,5 procent. De Franse bank Société Générale haalde de luchtvaartcombinatie van de kooplijst af. Just Eat Takeaway verloor 1,3 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl liet weten Mayte Oosterveld te willen benoemen tot nieuwe financieel directeur. Oosterveld vervangt Brent Wissink die vorig jaar zijn vertrek aankondigde.

Euro- en oliekoers

In Kopenhagen daalde Ørsted 0,2 procent. De Deense ontwikkelaar van projecten voor hernieuwbare energie grijpt na een probleemjaar rigoureus in om de kosten te verlagen. Ook vertrekt het bedrijf uit een aantal landen, verkoopt het bezittingen en schrapt wereldwijd honderden banen.

De euro was 1,0764 dollar waard, tegen 1,0753 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 73,51 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 78,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

51 minuten geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

7 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

9 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

12 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

13 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

14 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden