AkzoNobel zakt op hoger Damrak na waarschuwing over winst
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is dinsdag op de aandelenbeurs in Amsterdam minder waard geworden. De verfproducent achter merken als Flexa en Sikkens verwacht in het derde kwartaal een veel lagere winst te boeken dan een jaar eerder. De AEX index steeg net als veel andere Europese graadmeters.
AkzoNobel waarschuwde voor het openen van de beurzen dat economische onzekerheden zwaar op de winst drukken. Distributeurs en winkelketens die verf van het Nederlandse bedrijf verkopen, zijn daardoor vooral bezig met het opmaken van hun voorraden voordat ze nieuwe blikken van merken als Flexa of Sikkens inslaan. Het bedrijf stond onderaan in de AEX met een verlies van 1,7 procent.
De AEX-index stond na enkele minuten handelen 0,8 procent hoger op 645,44 punten. Sterkste stijger was chiptoeleverancier Besi met een winst van 1,7 procent.
MidKap
De MidKap noteerde 0,7 procent hoger op 859,58 punten. Metalenhandelaar AMG was de grootste winnaar met een plus van 2 procent, kunstmestfabrikant OCI daalde 0,9 procent en stond onderaan.
Ebusco wist de aandacht op zich gericht na het binnenhalen van een nieuwe order in Zweden. De Brabantse fabrikant van elektrische bussen gaat 47 bussen leveren voor gebruik in het openbaar vervoer in het land. Het aandeel won 3,7 procent. Waterzuiveringsbedrijf NX Filtration steeg 4,2 procent nadat analisten van KBC Securities het aandeel begonnen te volgen met een buy-advies.
Licht optimistisch
De algehele stemming in Europa was licht optimistisch. De aandelenbeurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen won 0,4 procent. Het Britse pond veerde wat op en stond dinsdagochtend bijna 5 procent hoger dan het historische dieptepunt van maandag.
De val van de Britse munt begon nadat de begrotingsplannen van de nieuwe regering bekend werden, waarbij fikse belastingverlagingen gepaard gaan met miljardenuitgaven. Maandag kwamen geluiden naar buiten dat de Bank of England ingrepen overweegt.
De euro was 0,9645 dollar waard, tegenover 0,9620 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 77,79 dollar. Brentolie klom 1,3 procent tot 85,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
6 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
2 uur geleden