AkzoNobel zakt op hoger Damrak na waarschuwing over winst
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is dinsdag op de aandelenbeurs in Amsterdam minder waard geworden. De verfproducent achter merken als Flexa en Sikkens verwacht in het derde kwartaal een veel lagere winst te boeken dan een jaar eerder. De AEX index steeg net als veel andere Europese graadmeters.
AkzoNobel waarschuwde voor het openen van de beurzen dat economische onzekerheden zwaar op de winst drukken. Distributeurs en winkelketens die verf van het Nederlandse bedrijf verkopen, zijn daardoor vooral bezig met het opmaken van hun voorraden voordat ze nieuwe blikken van merken als Flexa of Sikkens inslaan. Het bedrijf stond onderaan in de AEX met een verlies van 1,7 procent.
De AEX-index stond na enkele minuten handelen 0,8 procent hoger op 645,44 punten. Sterkste stijger was chiptoeleverancier Besi met een winst van 1,7 procent.
MidKap
De MidKap noteerde 0,7 procent hoger op 859,58 punten. Metalenhandelaar AMG was de grootste winnaar met een plus van 2 procent, kunstmestfabrikant OCI daalde 0,9 procent en stond onderaan.
Ebusco wist de aandacht op zich gericht na het binnenhalen van een nieuwe order in Zweden. De Brabantse fabrikant van elektrische bussen gaat 47 bussen leveren voor gebruik in het openbaar vervoer in het land. Het aandeel won 3,7 procent. Waterzuiveringsbedrijf NX Filtration steeg 4,2 procent nadat analisten van KBC Securities het aandeel begonnen te volgen met een buy-advies.
Licht optimistisch
De algehele stemming in Europa was licht optimistisch. De aandelenbeurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,6 procent. Londen won 0,4 procent. Het Britse pond veerde wat op en stond dinsdagochtend bijna 5 procent hoger dan het historische dieptepunt van maandag.
De val van de Britse munt begon nadat de begrotingsplannen van de nieuwe regering bekend werden, waarbij fikse belastingverlagingen gepaard gaan met miljardenuitgaven. Maandag kwamen geluiden naar buiten dat de Bank of England ingrepen overweegt.
De euro was 0,9645 dollar waard, tegenover 0,9620 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 77,79 dollar. Brentolie klom 1,3 procent tot 85,20 dollar per vat.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
13 minuten geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
18 uur geleden