Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel wil verffabriek in Wapenveld sluiten

AkzoNobel wil verffabriek in Wapenveld sluiten

AMSTERDAM (ANP) - Verffabrikant AkzoNobel wil zijn fabrieken in de Gelderse plaats Wapenveld en in het Belgische Machelen sluiten. Bij die locaties werken in totaal bijna 280 medewerkers. De ingreep maakt deel uit van een "meerjarig industrieel transformatieplan", stelt het bedrijf. Daarbij wil AkzoNobel de productie naar andere landen verplaatsen.

AkzoNobel gaat in gesprek met de ondernemingsraden en vakbonden over de voorgenomen sluitingen. Afhankelijk daarvan beslist het bedrijf over de precieze gevolgen voor het personeel, laat een woordvoerder weten. Hij voegt eraan toe dat AkzoNobel medewerkers indien nodig "actief zal ondersteunen bij het vinden van een nieuwe baan".

In Wapenveld werken 143 medewerkers voor AkzoNobel in een fabriek voor decoratieve verf en coatings. De vestiging in Machelen heeft 133 medewerkers en maakt decoratieve verf. Het is nog onbekend wanneer de fabrieken sluiten.

Overplaatsing productie

AkzoNobel wil efficiënter werken en inspelen op "veranderingen in de vraag op de markt", zegt de woordvoerder. "Je hebt investeringen nodig om te moderniseren. Daarbij kijk je ook naar het potentieel van de site en het verplaatsen van productie", stelt hij.

Daarbij mikt het concern op de overplaatsing van productie naar Spanje, Polen en Estland. Schaalvoordelen moeten zorgen voor lagere kosten en slimmer gebruik van het industriële netwerk, meldt AkzoNobel.

Banen verdwijnen

Volgens FNV-bestuurder Erik de Vries zullen waarschijnlijk veel banen verdwijnen. Hij noemt de sluiting "een heel kille zakelijke transactie". "Het is duidelijk dat aandeelhouders tevreden gehouden moeten worden", zegt de vakbondsbestuurder.

CNV-bestuurder André Mulder noemt het nieuws "ontzettend zuur voor de mensen in Wapenveld". Toch verrast de voorgenomen sluiting hem niet, omdat AkzoNobel ook zijn fabriek in onder andere Groot-Ammers wil sluiten. "Het past in de lijn die ze hebben ingezet. Ze willen hun hele netwerk van fabrieken rationaliseren."

Meer uit Financieel

FNV kondigt landelijke 24-uursstaking aan in ov op 9 september

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer leggen op woensdag 9 september de hele dag het werk neer. Dat heeft vakbond FNV aangekondigd. De actie is gericht tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid. Het spoor-, streek- en stadsvervoer in Nederland gaat de hele dag plat, volgens de vakbond.

4 minuten geleden
Fugro onderuit op Damrak na cijfers, chipbedrijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten en leed meer verlies in de eerste jaarhelft. Volgens Fugro zijn klanten, zoals energiebedrijven en overheden, voorzichtiger geworden en krijgt het bedrijf minder opdrachten. Het aandeel zakte ruim 8 procent.

17 minuten geleden
Sony verdient meer aan muziektak met onder anderen Harry Styles

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony heeft afgelopen maanden meer verdiend aan zijn muzieklabels, zoals Columbia Records achter Harry Styles en Beyoncé. Dat kwam door zowel live-evenementen, streams als merchandise. Onder anderen de Britse popster Styles kwam eerder dit jaar met een nieuw album en ging op een grote tour.

31 minuten geleden
Funderingsspecialist voor windmolens Sif verwacht minder winst

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld. Het beursgenoteerde bedrijf rekent de komende jaren op een lage vraag naar offshore-windenergie en verlaagt daarom nu alvast de productie. Daardoor stelt Sif zijn winstverwachting bij van 135 miljoen euro naar 95 miljoen euro.

57 minuten geleden
WSJ: Tesla onderzoekt afsplitsing Chinese tak voor fusie SpaceX

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De fabrikant van elektrische auto's Tesla overweegt zijn Chinese activiteiten af te splitsen om zo de weg vrij te maken voor een mogelijke fusie met SpaceX. Dat schrijft The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het afsplitsen van Tesla's activiteiten in China, waaronder een fabriek in Shanghai, zou een oplossing kunnen bieden voor mogelijke belangenconflicten die voortvloeien uit het werk van SpaceX als grote Amerikaanse defensieaannemer.

1 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro krijgt minder opdrachten door onzekerheid

NOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp ziet dat klanten van het bedrijf, zoals energiebedrijven en overheden, daardoor voorzichtiger worden en de strijd om de laagste prijs met concurrenten groter is.

1 uur geleden
Beurzen Zuid-Korea en Japan flink omhoog door chipaandelen

TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan lieten vrijdag flinke winsten zien. Vooral de chipbedrijven in beide landen schoten omhoog na de koersrally in de Amerikaanse tech- en chipsector. De chipaandelen laten de afgelopen tijd sterke koersschommelingen zien door de zorgen over de hoge AI-investeringen.

1 uur geleden