Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel verkoopt meer coatings, zwakke vraag in China blijft

AkzoNobel verkoopt meer coatings, zwakke vraag in China blijft

AMSTERDAM (ANP) - Verfmaker AkzoNobel heeft afgelopen kwartaal meer coatings verkocht, wat de lagere verkopen van decoratieve verf in China en andere delen van de wereld compenseerde. Het bedrijf, met verfmerken als Sikkens en Flexa, kampt al langer met een zwakkere vraag naar verf, vooral in China.

De omzet steeg in het vierde kwartaal van vorig jaar met 4 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder, tot ruim 2,6 miljard euro. In het derde kwartaal ging de omzet op jaarbasis nog omlaag. Dat kwam vooral door negatieve wisselkoerseffecten.

De winst gecorrigeerd voor onder meer belastingen viel lager uit, vooral door een hoge kostenpost voor een herstructurering. In het laatste kwartaal kwam de zogeheten operationele winst uit op 127 miljoen euro, tegen 214 miljoen euro een jaar eerder.

Banen

In september kondigde AkzoNobel aan wereldwijd ongeveer 2000 banen te schrappen om kosten te besparen. Bij de Nederlandse multinational werken ruim 35.000 mensen, van wie ongeveer 2400 in Nederland.

AkzoNobel wilde met het schrappen van de banen de eigen bedrijfsvoering vereenvoudigen en de besluitvorming versnellen. Om kosten te verlagen had AkzoNobel in mei vorig jaar al bekendgemaakt de verffabriek in het Zuid-Hollandse Groot-Ammers te gaan sluiten.

Omzet

Over heel 2024 is de omzet van het bedrijf vlak gebleven. De nettowinst ging vorig jaar wel omhoog naar 592 miljoen euro, van 483 miljoen euro in 2023. Topman Greg Poux-Guillaume stelt dat de resultaten over 2024 laten zien dat het bedrijf "in staat" is "om te groeien in gemengde marktomstandigheden".

Voor dit jaar verwacht AkzoNobel "geen significant marktherstel". "De efficiencymaatregelen die we nemen zullen in toenemende mate bijdragen aan het bedrijfsresultaat", aldus Poux-Guillaume.

Handelsspanningen

Handelsspanningen kunnen impact hebben op de economische activiteit van AkzoNobel, licht financieel topman Maarten de Vries toe. Maar het bedrijf zegt tegelijkertijd zich wendbaar op te kunnen stellen, bijvoorbeeld door manieren te vinden om de toeleveringsketen te veranderen. "Wat je ziet, is dat we heel erg regionaal of lokaal opereren." Dat geldt met name voor de tak voor decoratieve verf.

Over het banenverlies en wat dat specifiek voor Nederlandse werknemers betekent, wil De Vries niks kwijt.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

5 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

5 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

7 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

7 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

9 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

11 uur geleden