Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel verkoopt meer coatings, zwakke vraag in China blijft

AkzoNobel verkoopt meer coatings, zwakke vraag in China blijft

AMSTERDAM (ANP) - Verfmaker AkzoNobel heeft afgelopen kwartaal meer coatings verkocht, wat de lagere verkopen van decoratieve verf in China en andere delen van de wereld compenseerde. Het bedrijf, met verfmerken als Sikkens en Flexa, kampt al langer met een zwakkere vraag naar verf, vooral in China.

De omzet steeg in het vierde kwartaal van vorig jaar met 4 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder, tot ruim 2,6 miljard euro. In het derde kwartaal ging de omzet op jaarbasis nog omlaag. Dat kwam vooral door negatieve wisselkoerseffecten.

De winst gecorrigeerd voor onder meer belastingen viel lager uit, vooral door een hoge kostenpost voor een herstructurering. In het laatste kwartaal kwam de zogeheten operationele winst uit op 127 miljoen euro, tegen 214 miljoen euro een jaar eerder.

Banen

In september kondigde AkzoNobel aan wereldwijd ongeveer 2000 banen te schrappen om kosten te besparen. Bij de Nederlandse multinational werken ruim 35.000 mensen, van wie ongeveer 2400 in Nederland.

AkzoNobel wilde met het schrappen van de banen de eigen bedrijfsvoering vereenvoudigen en de besluitvorming versnellen. Om kosten te verlagen had AkzoNobel in mei vorig jaar al bekendgemaakt de verffabriek in het Zuid-Hollandse Groot-Ammers te gaan sluiten.

Omzet

Over heel 2024 is de omzet van het bedrijf vlak gebleven. De nettowinst ging vorig jaar wel omhoog naar 592 miljoen euro, van 483 miljoen euro in 2023. Topman Greg Poux-Guillaume stelt dat de resultaten over 2024 laten zien dat het bedrijf "in staat" is "om te groeien in gemengde marktomstandigheden".

Voor dit jaar verwacht AkzoNobel "geen significant marktherstel". "De efficiencymaatregelen die we nemen zullen in toenemende mate bijdragen aan het bedrijfsresultaat", aldus Poux-Guillaume.

Handelsspanningen

Handelsspanningen kunnen impact hebben op de economische activiteit van AkzoNobel, licht financieel topman Maarten de Vries toe. Maar het bedrijf zegt tegelijkertijd zich wendbaar op te kunnen stellen, bijvoorbeeld door manieren te vinden om de toeleveringsketen te veranderen. "Wat je ziet, is dat we heel erg regionaal of lokaal opereren." Dat geldt met name voor de tak voor decoratieve verf.

Over het banenverlies en wat dat specifiek voor Nederlandse werknemers betekent, wil De Vries niks kwijt.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

6 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

6 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

8 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

9 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

10 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

10 uur geleden