Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel verkoopt meer coatings, zwakke vraag in China blijft

AkzoNobel verkoopt meer coatings, zwakke vraag in China blijft

AMSTERDAM (ANP) - Verfmaker AkzoNobel heeft afgelopen kwartaal meer coatings verkocht, wat de lagere verkopen van decoratieve verf in China en andere delen van de wereld compenseerde. Het bedrijf, met verfmerken als Sikkens en Flexa, kampt al langer met een zwakkere vraag naar verf, vooral in China.

De omzet steeg in het vierde kwartaal van vorig jaar met 4 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder, tot ruim 2,6 miljard euro. In het derde kwartaal ging de omzet op jaarbasis nog omlaag. Dat kwam vooral door negatieve wisselkoerseffecten.

De winst gecorrigeerd voor onder meer belastingen viel lager uit, vooral door een hoge kostenpost voor een herstructurering. In het laatste kwartaal kwam de zogeheten operationele winst uit op 127 miljoen euro, tegen 214 miljoen euro een jaar eerder.

Banen

In september kondigde AkzoNobel aan wereldwijd ongeveer 2000 banen te schrappen om kosten te besparen. Bij de Nederlandse multinational werken ruim 35.000 mensen, van wie ongeveer 2400 in Nederland.

AkzoNobel wilde met het schrappen van de banen de eigen bedrijfsvoering vereenvoudigen en de besluitvorming versnellen. Om kosten te verlagen had AkzoNobel in mei vorig jaar al bekendgemaakt de verffabriek in het Zuid-Hollandse Groot-Ammers te gaan sluiten.

Omzet

Over heel 2024 is de omzet van het bedrijf vlak gebleven. De nettowinst ging vorig jaar wel omhoog naar 592 miljoen euro, van 483 miljoen euro in 2023. Topman Greg Poux-Guillaume stelt dat de resultaten over 2024 laten zien dat het bedrijf "in staat" is "om te groeien in gemengde marktomstandigheden".

Voor dit jaar verwacht AkzoNobel "geen significant marktherstel". "De efficiencymaatregelen die we nemen zullen in toenemende mate bijdragen aan het bedrijfsresultaat", aldus Poux-Guillaume.

Handelsspanningen

Handelsspanningen kunnen impact hebben op de economische activiteit van AkzoNobel, licht financieel topman Maarten de Vries toe. Maar het bedrijf zegt tegelijkertijd zich wendbaar op te kunnen stellen, bijvoorbeeld door manieren te vinden om de toeleveringsketen te veranderen. "Wat je ziet, is dat we heel erg regionaal of lokaal opereren." Dat geldt met name voor de tak voor decoratieve verf.

Over het banenverlies en wat dat specifiek voor Nederlandse werknemers betekent, wil De Vries niks kwijt.

Meer uit Financieel

Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.

1 minuut geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

45 minuten geleden
Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

7 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

9 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

10 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

10 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

11 uur geleden