Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel verkoopt meer coatings, zwakke vraag in China blijft

AkzoNobel verkoopt meer coatings, zwakke vraag in China blijft

AMSTERDAM (ANP) - Verfmaker AkzoNobel heeft afgelopen kwartaal meer coatings verkocht, wat de lagere verkopen van decoratieve verf in China en andere delen van de wereld compenseerde. Het bedrijf, met verfmerken als Sikkens en Flexa, kampt al langer met een zwakkere vraag naar verf, vooral in China.

De omzet steeg in het vierde kwartaal van vorig jaar met 4 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder, tot ruim 2,6 miljard euro. In het derde kwartaal ging de omzet op jaarbasis nog omlaag. Dat kwam vooral door negatieve wisselkoerseffecten.

De winst gecorrigeerd voor onder meer belastingen viel lager uit, vooral door een hoge kostenpost voor een herstructurering. In het laatste kwartaal kwam de zogeheten operationele winst uit op 127 miljoen euro, tegen 214 miljoen euro een jaar eerder.

Banen

In september kondigde AkzoNobel aan wereldwijd ongeveer 2000 banen te schrappen om kosten te besparen. Bij de Nederlandse multinational werken ruim 35.000 mensen, van wie ongeveer 2400 in Nederland.

AkzoNobel wilde met het schrappen van de banen de eigen bedrijfsvoering vereenvoudigen en de besluitvorming versnellen. Om kosten te verlagen had AkzoNobel in mei vorig jaar al bekendgemaakt de verffabriek in het Zuid-Hollandse Groot-Ammers te gaan sluiten.

Omzet

Over heel 2024 is de omzet van het bedrijf vlak gebleven. De nettowinst ging vorig jaar wel omhoog naar 592 miljoen euro, van 483 miljoen euro in 2023. Topman Greg Poux-Guillaume stelt dat de resultaten over 2024 laten zien dat het bedrijf "in staat" is "om te groeien in gemengde marktomstandigheden".

Voor dit jaar verwacht AkzoNobel "geen significant marktherstel". "De efficiencymaatregelen die we nemen zullen in toenemende mate bijdragen aan het bedrijfsresultaat", aldus Poux-Guillaume.

Handelsspanningen

Handelsspanningen kunnen impact hebben op de economische activiteit van AkzoNobel, licht financieel topman Maarten de Vries toe. Maar het bedrijf zegt tegelijkertijd zich wendbaar op te kunnen stellen, bijvoorbeeld door manieren te vinden om de toeleveringsketen te veranderen. "Wat je ziet, is dat we heel erg regionaal of lokaal opereren." Dat geldt met name voor de tak voor decoratieve verf.

Over het banenverlies en wat dat specifiek voor Nederlandse werknemers betekent, wil De Vries niks kwijt.

Meer uit Financieel

Venezuela blijft volgens zakenzender olie leveren aan VS

WASHINGTON (ANP) - Venezuela blijft voor onbepaalde tijd olie leveren aan de Verenigde Staten en Amerikaanse sancties tegen het Zuid-Amerikaanse land worden afgebouwd. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van ingewijden in regeringskringen.

19 minuten geleden
Hackers stalen vorig jaar voor miljarden aan cryptomunten

DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.

1 uur geleden
Pakketbezorger DPD bezorgt ook zondag om achterstand in te halen

OIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.

1 uur geleden
Duitse werkloosheid naar hoogste niveau in 15 jaar

NÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.

1 uur geleden
Meer schademeldingen bij verzekeraars door winterse weer

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.

2 uur geleden
Eindhoven Airport waarschuwt ook voor vluchtuitval door sneeuw

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.

2 uur geleden
Vertraging bezorging PostNL verschilt woensdag sterk per regio

DEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.

2 uur geleden