Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel: oorlog Midden-Oosten stuwt inkoopkosten

AkzoNobel: oorlog Midden-Oosten stuwt inkoopkosten

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.

AkzoNobel profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstgevendheid werd verbeterd. De bedrijfswinst gecorrigeerd voor onder meer eenmalige posten bedroeg 345 miljoen euro en de omzet kwam uit op bijna 2,4 miljard euro.

Topman Greg Poux-Guillaume van AkzoNobel zegt te verwachten dat voor heel dit jaar de eerder aangekondigde stijgingen van de verkoopprijzen de impact van de hogere kosten voor energie en grondstoffen volledig zullen compenseren. Het concern houdt vast aan de verwachtingen voor 2026.

Fuseren

Poux-Guillaume laat in een nadere toelichting weten dat de oorlog ook een kleine impact heeft op AkzoNobel vanwege diens activiteiten voor maritieme coatings. Door de blokkade van de Straat van Hormuz liggen veel schepen vast in de Perzische Golf en kunnen daardoor niet in een droogdok gaan om een verfbeurt te krijgen. Hij is verder tevreden over de prestaties in de afgelopen periode ondanks alle onrust in de wereld. "We hebben laten zien dat we goed met onzekerheid kunnen omgaan."

AkzoNobel kondigde vorig jaar nog aan te fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta. De verwachting is dat die deal eind dit jaar of begin 2027 is afgerond.

1800 banen geschrapt

Volgens AkzoNobel wordt goede vooruitgang geboekt met die geplande fusie en zullen aandeelhouders halverwege dit jaar op een buitengewone aandeelhoudersvergadering stemmen over die combinatie. Het nieuwe fusiebedrijf krijgt dan een notering aan de beurs in New York. AkzoNobel verdwijnt dan van de Amsterdamse beurs. Poux-Guillaume wordt dan topman van het gecombineerde concern.

Om kosten te verlagen werden vorig jaar nog 1800 banen geschrapt door de onderneming. Daarbij werd ook een aantal fabrieken gesloten, waaronder vestigingen in Nederland.

Meer uit Financieel

Provincie: vervolgen Tata Steel is zaak tussen OM en bedrijf

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland vindt het besluit van het Openbaar Ministerie om Tata Steel strafrechtelijk te vervolgen een zaak tussen het OM en het staalconcern. Volgens het OM heeft het in Noord-Holland gevestigde bedrijf onder meer opzettelijk schadelijke stoffen in de lucht gebracht. De provincie laat in een reactie weten hier kennis van te hebben genomen.

22 minuten geleden
Ryanair verliest Europese rechtszaak over coronasteun Italië

LUXEMBURG (ANP/RTR) - Ryanair heeft een nederlaag geleden in zijn rechtszaak tegen de Europese Commissie rond Italiaanse coronasteun. Het Gerecht van de Europese Unie heeft woensdag het verweer van de Ierse luchtvaartmaatschappij verworpen.

23 minuten geleden
Luchtvaartautoriteit: blijf Iran, Irak en Libanon langer mijden

BRUSSEL (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen moeten het luchtruim boven Iran, Irak en Libanon langer blijven mijden door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. Dat meldt de Europese luchtvaartautoriteit EASA. Die waarschuwing wordt nu verlengd tot 31 augustus. In de Golfregio is het geweld weer opgelaaid met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de regio.

1 uur geleden
Olieprijzen verder omhoog na uitspraken Trump

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn woensdagochtend verder opgelopen na nieuwe uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij stelde dat de voorlopige vredesovereenkomst met Iran voorbij is en noemde het "tijdverspilling" om met dat "stelletje leugenaars" te praten.

1 uur geleden
Milieuorganisaties: strafvervolging Tata Steel is een doorbraak

IJMUIDEN (ANP) - Milieuorganisaties spreken van een belangrijke stap nu het Openbaar Ministerie (OM) Tata Steel strafrechtelijk gaat vervolgen. Volgens Greenpeace en Milieudefensie is het besluit een erkenning dat de gezondheid van omwonenden zwaarder moet wegen dan de economische belangen van het staalbedrijf.

1 uur geleden
L'Oréal mag komende decennia schoonheidsproducten van Gucci maken

PARIJS (ANP/AFP) - Cosmeticaconcern L'Oréal mag de komende decennia parfums en cosmetica produceren onder de naam van het luxe Italiaanse modemerk Gucci. Het moederbedrijf van Gucci, Kering, meldt dat het merk en het concern een licentieovereenkomst voor vijftig jaar hebben gesloten.

1 uur geleden
Medeondertekenaar massa-aangifte Tata hoopt op snelle verbetering

IJMUIDEN (ANP) - Actiegroep Frisse Wind, die in 2021 werd opgericht voor de massa-aangifte tegen Tata Steel, hoopt dat de aangekondigde strafrechtelijke vervolging van het bedrijf ertoe leidt dat "de vervuiling onmiddellijk stopt". Dat laat bestuurder en medeoprichter Jaap Venniker weten.

2 uur geleden