Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel neemt Colombiaanse verfmaker over

AkzoNobel neemt Colombiaanse verfmaker over

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel neemt zijn Colombiaanse branchegenoot Grupo Orbis over. Hoeveel het Nederlandse bedrijf daarvoor betaalt, is niet bekendgemaakt. Met de overname wil AkzoNobel niet alleen zijn bestaande positie in Centraal- en Zuid-Amerika verstevigen, maar ook uitbreiden naar meer landen in die regio.

Grupo Orbis is actief in tien landen in Latijns-Amerika en op de Antillen. Het bedrijf heeft een jaaromzet van omgerekend zo'n 260 miljoen euro. Behalve verf maakt de onderneming ook harsen.

De afgelopen periode nam AkzoNobel verschillende andere bedrijven over, zoals het Spaanse Titan Paints en New Nautical Coatings in de Verenigde Staten. Een overname van het Finse Tikkurila mislukte omdat dat bedrijf de voorkeur gaf aan een overnamebod van PPG. Die grote concurrent van AkzoNobel deed enkele jaren geleden nog een overnamebod op het Nederlandse verfconcern.

Meer uit Financieel

China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

51 minuten geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

1 uur geleden
Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

11 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

11 uur geleden
Wall Street sluit hoger om hoop op einde oorlog Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.

11 uur geleden
Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

13 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

15 uur geleden