AkzoNobel neemt Colombiaanse verfmaker over
AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel neemt zijn Colombiaanse branchegenoot Grupo Orbis over. Hoeveel het Nederlandse bedrijf daarvoor betaalt, is niet bekendgemaakt. Met de overname wil AkzoNobel niet alleen zijn bestaande positie in Centraal- en Zuid-Amerika verstevigen, maar ook uitbreiden naar meer landen in die regio.
Grupo Orbis is actief in tien landen in Latijns-Amerika en op de Antillen. Het bedrijf heeft een jaaromzet van omgerekend zo'n 260 miljoen euro. Behalve verf maakt de onderneming ook harsen.
De afgelopen periode nam AkzoNobel verschillende andere bedrijven over, zoals het Spaanse Titan Paints en New Nautical Coatings in de Verenigde Staten. Een overname van het Finse Tikkurila mislukte omdat dat bedrijf de voorkeur gaf aan een overnamebod van PPG. Die grote concurrent van AkzoNobel deed enkele jaren geleden nog een overnamebod op het Nederlandse verfconcern.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.
2 uur geleden