Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel licht omlaag op Damrak na waarschuwing AFM

AkzoNobel licht omlaag op Damrak na waarschuwing AFM

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging woensdag licht omlaag op de Amsterdamse beurs. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft "veel bedrijven" gewaarschuwd dat ze financieel analisten niet stilletjes voorkennis mogen geven. De financiële waakhond zei dat nadat de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) had aangestipt dat beleggers bij verfconcern AkzoNobel mogelijk niet gelijktijdig waren geïnformeerd over koersgevoelige ontwikkelingen. Het aandeel verloor 0,4 procent.

De VEB signaleerde vorige week al een "opvallende reeks adviesverlagingen" voor AkzoNobel, terwijl de verfproducent geen officieel bedrijfsnieuws naar buiten had gebracht. Volgens de belangenbehartiger van particuliere beleggers baseren de analisten zich waarschijnlijk op informatie die ze recent in een bijpraatsessie van AkzoNobel hebben gehoord. Volgens de VEB had AkzoNobel een persbericht moeten uitsturen waarin iedereen gelijktijdig over het zwakke tweede kwartaal werd geïnformeerd.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 931,38 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 868,79 punten. Frankfurt en Londen stegen tot 0,3 procent. De beurs in Parijs daalde 0,1 procent, na een koersverlies van 1,6 procent op dinsdag door de aanhoudende zorgen over de politieke instabiliteit in Frankrijk.

Zorgen

Volgens de Franse werkgeversorganisatie MEDEF zijn de plannen van de linkse alliantie Nieuw Volksfront die zondag de parlementsverkiezingen heeft gewonnen, een gevaar voor de economie. Ook de kredietbeoordelaars Moody's en S&P Global hebben hun zorgen geuit over de gevolgen van de verkiezingsuitslag voor de Franse overheidsfinanciën.

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML daalden tot 0,3 procent ondanks sterke omzetcijfers van TSMC. De grote Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in juni met een derde stijgen. Randstad ging aan kop in de AEX met een plus van 0,8 procent. De uitzender verloor een dag eerder 1,8 procent door een winstalarm van de Britse branchegenoot PageGroup.

Volkswagen

Sligro zakte 2 procent. Analisten van Oddo BHF haalden het groothandelsbedrijf van de kooplijst af. In Frankfurt won Volkswagen 0,6 procent. Volgens VW kan de mogelijke sluiting van de Audi-fabriek voor elektrische auto's in het Belgische Vorst een grote impact hebben op de resultaten.

De euro was 1,0823 dollar waard, tegen 1,0812 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 80,83 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent minder, op 84,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

32 minuten geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

1 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

1 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

2 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

2 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

2 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

3 uur geleden