AkzoNobel licht omlaag op Damrak na waarschuwing AFM
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging woensdag licht omlaag op de Amsterdamse beurs. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft "veel bedrijven" gewaarschuwd dat ze financieel analisten niet stilletjes voorkennis mogen geven. De financiële waakhond zei dat nadat de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) had aangestipt dat beleggers bij verfconcern AkzoNobel mogelijk niet gelijktijdig waren geïnformeerd over koersgevoelige ontwikkelingen. Het aandeel verloor 0,4 procent.
De VEB signaleerde vorige week al een "opvallende reeks adviesverlagingen" voor AkzoNobel, terwijl de verfproducent geen officieel bedrijfsnieuws naar buiten had gebracht. Volgens de belangenbehartiger van particuliere beleggers baseren de analisten zich waarschijnlijk op informatie die ze recent in een bijpraatsessie van AkzoNobel hebben gehoord. Volgens de VEB had AkzoNobel een persbericht moeten uitsturen waarin iedereen gelijktijdig over het zwakke tweede kwartaal werd geïnformeerd.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 931,38 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 868,79 punten. Frankfurt en Londen stegen tot 0,3 procent. De beurs in Parijs daalde 0,1 procent, na een koersverlies van 1,6 procent op dinsdag door de aanhoudende zorgen over de politieke instabiliteit in Frankrijk.
Zorgen
Volgens de Franse werkgeversorganisatie MEDEF zijn de plannen van de linkse alliantie Nieuw Volksfront die zondag de parlementsverkiezingen heeft gewonnen, een gevaar voor de economie. Ook de kredietbeoordelaars Moody's en S&P Global hebben hun zorgen geuit over de gevolgen van de verkiezingsuitslag voor de Franse overheidsfinanciën.
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML daalden tot 0,3 procent ondanks sterke omzetcijfers van TSMC. De grote Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, zag de verkopen in juni met een derde stijgen. Randstad ging aan kop in de AEX met een plus van 0,8 procent. De uitzender verloor een dag eerder 1,8 procent door een winstalarm van de Britse branchegenoot PageGroup.
Volkswagen
Sligro zakte 2 procent. Analisten van Oddo BHF haalden het groothandelsbedrijf van de kooplijst af. In Frankfurt won Volkswagen 0,6 procent. Volgens VW kan de mogelijke sluiting van de Audi-fabriek voor elektrische auto's in het Belgische Vorst een grote impact hebben op de resultaten.
De euro was 1,0823 dollar waard, tegen 1,0812 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 80,83 dollar. Brentolie kostte ook 0,7 procent minder, op 84,04 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.
2 uur geledenHAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
10 uur geleden