AkzoNobel in trek op afwachtende beurs
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel was donderdag in trek op het Damrak dankzij een goed ontvangen handelsupdate van het verfconcern. De Europese beurzen deden een stapje terug, na het sterke herstel een dag eerder. Beleggers verwerkten de hogere slotstanden op Wall Street en keken vooral uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de min op 551,11 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 799,10 punten. Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent. Frankfurt bleef vrijwel vlak.
De ECB zal naar verwachting geen grote wijzigingen aankondigen voor de rentetarieven of het omvangrijke opkoopprogramma tegen de coronacrisis. De aandacht gaat dan ook vooral uit naar de toelichting van centralebankpresident Christine Lagarde voor eventuele hints op vervolgstappen van de ECB.
AkzoNobel
AkzoNobel was koploper bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een winst van ruim 3 procent. De verfreus ziet de "tegenwind" als gevolg van de coronacrisis afnemen en rekent in het derde kwartaal op een omzet die op basis van gelijke wisselkoersen bijna op het niveau van vorig jaar ligt. AkzoNobel waarschuwt wel dat de situatie complex blijft en dat trends per regio verschillen.
ASR daalde 0,6 procent. De verzekeraar gaat zijn aandeleninkoopprogramma hervatten. De inkoop van aandelen werd eerder dit jaar tijdelijk opgeschort na een oproep van onder meer De Nederlandsche Bank (DNB) vanwege de onzekerheid rond de coronacrisis. ING won 0,3 procent. De Italiaanse centrale bank heeft de eerder ingestelde klantenstop voor ING, vanwege gebreken in het antiwitwasbeleid van het financiƫle concern, opgeheven. Bierbrouwer Heineken klom 1,6 procent na een kleine overname in Peru.
BAM
In de MidKap stonden financieel dienstverlener Intertrust en bouwer BAM bovenaan met plussen van 1 procent. Grootste daler was optiekketen GrandVision met een min van 1,1 procent. Bij de kleinere bedrijven dikte Kendrion 4,2 procent aan. De producent van elektromagnetische componenten liet tijdens zijn beleggersdag weten de komende vijf jaar jaarlijks minstens 5 procent omzetgroei op eigen kracht te willen realiseren. Daarbij moet ook het rendement omhoog.
De euro was 1,1824 dollar waard, tegen 1,1820 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 37,73 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 40,56 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn. Amerikaanse media meldden onlangs dat Kevin Hassett, een belangrijke economisch adviseur van Trump, favoriet is om de Fed voor te zitten.
9 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.
5 uur geleden