AkzoNobel gaat verfprijzen verder verhogen door dure grondstoffen
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel gaat de verfprijzen in het lopende derde kwartaal met gemiddeld 9 procent verhogen vanwege de hoge grondstofkosten. Dat maakte het bedrijf achter merken als Sikkens en Flexa bekend in een presentatie aan analisten. Daarmee volgt AkzoNobel het voorbeeld van de Amerikaanse branchegenoten PPG Industries en Sherwin-Williams.
Het bedrijf denkt dat de kosten voor grondstoffen dit kwartaal met 260 miljoen tot 290 miljoen euro zullen stijgen in vergelijking met een jaar eerder. In het tweede kwartaal zag AkzoNobel die kosten al met 128 miljoen euro toenemen. De onderneming spreekt dan ook van een "significante impact" op het gebied van materiaalkosten.
In het eerste kwartaal van dit jaar werden de prijzen al met 2 procent verhoogd en in het tweede kwartaal met 4,5 procent. Volgens AkzoNobel kunnen de hoge grondstofkosten in het vierde kwartaal waarschijnlijk gecompenseerd worden met de prijsverhogingen.
AkzoNobel gaf verder aan dat de omzet in het derde kwartaal naar verwachting 100 miljoen euro lager zal uitvallen dan eerder verwacht. Dat heeft vooral te maken met lockdowns in landen in Zuidoost-Azië en verstoringen in de toeleveringsketen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
33 minuten geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
6 uur geleden