AkzoNobel gaat verfprijzen verder verhogen door dure grondstoffen
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel gaat de verfprijzen in het lopende derde kwartaal met gemiddeld 9 procent verhogen vanwege de hoge grondstofkosten. Dat maakte het bedrijf achter merken als Sikkens en Flexa bekend in een presentatie aan analisten. Daarmee volgt AkzoNobel het voorbeeld van de Amerikaanse branchegenoten PPG Industries en Sherwin-Williams.
Het bedrijf denkt dat de kosten voor grondstoffen dit kwartaal met 260 miljoen tot 290 miljoen euro zullen stijgen in vergelijking met een jaar eerder. In het tweede kwartaal zag AkzoNobel die kosten al met 128 miljoen euro toenemen. De onderneming spreekt dan ook van een "significante impact" op het gebied van materiaalkosten.
In het eerste kwartaal van dit jaar werden de prijzen al met 2 procent verhoogd en in het tweede kwartaal met 4,5 procent. Volgens AkzoNobel kunnen de hoge grondstofkosten in het vierde kwartaal waarschijnlijk gecompenseerd worden met de prijsverhogingen.
AkzoNobel gaf verder aan dat de omzet in het derde kwartaal naar verwachting 100 miljoen euro lager zal uitvallen dan eerder verwacht. Dat heeft vooral te maken met lockdowns in landen in Zuidoost-Azië en verstoringen in de toeleveringsketen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
6 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
8 uur geleden