Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel en Besi dalen in licht lagere AEX na resultaten

AkzoNobel en Besi dalen in licht lagere AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel en Besi stonden donderdag in de staartgroep van de AEX-index op het Damrak, na publicatie van tegenvallende resultaten. Verfconcern AkzoNobel verkocht afgelopen kwartaal minder verf, maar dankzij prijsverhogingen nam de omzet toe. De fabrikant, die vorige maand al met een winstalarm kwam, boekte wel minder winst doordat de gestegen kosten voor grondstoffen, energie en transport niet volledig konden worden doorberekend aan klanten.

Topman Thierry Vanlancker van AkzoNobel verwacht daarnaast dat de "macro-economische turbulentie" nog tot ver in het volgende jaar zal aanhouden. Het bedrijf heeft daarom besloten om de doelstellingen voor 2023 op te schorten. Het aandeel daalde 2 procent.

Ook Besi (min 1,2 procent) moest het ontgelden. Het chipbedrijf had afgelopen kwartaal last van de dip in de vraag naar chips voor smartphones en zag de omzet met dik 21 procent dalen in het derde kwartaal. Besi had al gewaarschuwd voor een omzetdaling van 20 tot 30 procent. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een omzetdaling van 15 tot 25 procent vanwege de aanhoudende zwakke marktomstandigheden.

Recessie

De stemming op de aandelenmarkten was terughoudend. De zorgen over een mogelijke economische recessie keerden terug op de beursvloeren. Eerder deze week heerste er juist nog optimisme over de kwartaalresultaten van grote bedrijven, die ondanks de verslechterde economische vooruitzichten goed blijven presteren.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de min op 642,78 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 871,94 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,6 procent. Parijs won 0,2 procent.

Sligro

Prosus sloot de rij in de AEX met een min van ruim 3 procent. De techinvesteerder bleef last houden van de koersdalingen in de Chinese techsector, waarin het via het Chinese Tencent een groot belang heeft. RELX ging aan kop met een plus van 1,2 procent. De dataleverancier zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar groeien en handhaafde zijn verwachtingen voor 2022.

Bij de kleinere bedrijven verloor Sligro 1,5 procent. Het groothandelsbedrijf zag de omzet in het derde kwartaal flink stijgen. Ondanks de hoge inflatie en een mogelijke recessie ziet het bedrijf de komende maanden niet somber in. Wel merkt Sligro dat de horecaklanten meer druk ervaren door personeelstekorten en de hoge energierekening.

De euro was 0,9779 dollar waard, tegen 0,9787 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 87,06 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 93,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geen vergoeding bank als je zelf overboekt naar nepbankmedewerker

DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.

1 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

2 uur geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

3 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

4 uur geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

4 uur geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

5 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

5 uur geleden