Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel en Besi dalen in licht lagere AEX na resultaten

AkzoNobel en Besi dalen in licht lagere AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel en Besi stonden donderdag in de staartgroep van de AEX-index op het Damrak, na publicatie van tegenvallende resultaten. Verfconcern AkzoNobel verkocht afgelopen kwartaal minder verf, maar dankzij prijsverhogingen nam de omzet toe. De fabrikant, die vorige maand al met een winstalarm kwam, boekte wel minder winst doordat de gestegen kosten voor grondstoffen, energie en transport niet volledig konden worden doorberekend aan klanten.

Topman Thierry Vanlancker van AkzoNobel verwacht daarnaast dat de "macro-economische turbulentie" nog tot ver in het volgende jaar zal aanhouden. Het bedrijf heeft daarom besloten om de doelstellingen voor 2023 op te schorten. Het aandeel daalde 2 procent.

Ook Besi (min 1,2 procent) moest het ontgelden. Het chipbedrijf had afgelopen kwartaal last van de dip in de vraag naar chips voor smartphones en zag de omzet met dik 21 procent dalen in het derde kwartaal. Besi had al gewaarschuwd voor een omzetdaling van 20 tot 30 procent. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een omzetdaling van 15 tot 25 procent vanwege de aanhoudende zwakke marktomstandigheden.

Recessie

De stemming op de aandelenmarkten was terughoudend. De zorgen over een mogelijke economische recessie keerden terug op de beursvloeren. Eerder deze week heerste er juist nog optimisme over de kwartaalresultaten van grote bedrijven, die ondanks de verslechterde economische vooruitzichten goed blijven presteren.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de min op 642,78 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 871,94 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,6 procent. Parijs won 0,2 procent.

Sligro

Prosus sloot de rij in de AEX met een min van ruim 3 procent. De techinvesteerder bleef last houden van de koersdalingen in de Chinese techsector, waarin het via het Chinese Tencent een groot belang heeft. RELX ging aan kop met een plus van 1,2 procent. De dataleverancier zag de omzet in de eerste negen maanden van het jaar groeien en handhaafde zijn verwachtingen voor 2022.

Bij de kleinere bedrijven verloor Sligro 1,5 procent. Het groothandelsbedrijf zag de omzet in het derde kwartaal flink stijgen. Ondanks de hoge inflatie en een mogelijke recessie ziet het bedrijf de komende maanden niet somber in. Wel merkt Sligro dat de horecaklanten meer druk ervaren door personeelstekorten en de hoge energierekening.

De euro was 0,9779 dollar waard, tegen 0,9787 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 87,06 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 93,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

7 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

8 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

10 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

12 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

12 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

13 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

15 uur geleden