AkzoNobel daalt op Damrak na kwartaalcijfers, Besi veert op
AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel behoorde donderdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Het verfconcern verkocht afgelopen kwartaal minder verf, maar zag de omzet wel stijgen door prijsverhogingen. De fabrikant, die vorige maand al met een winstalarm kwam, boekte wel minder winst doordat de hogere kosten voor grondstoffen, energie en transport niet volledig konden worden doorberekend aan klanten.
Ook verwacht scheidend topman Thierry Vanlancker van AkzoNobel dat de "macro-economische turbulentie" nog tot ver in het volgende jaar zal aanhouden. Het bedrijf laat daarom de doelstellingen voor 2023 los. Het aandeel werd dik 2 procent lager gezet.
Besi veerde daarentegen op na een eerdere lauwe ontvangst van de kwartaalcijfers. Het chipbedrijf heeft last van de dip in de vraag naar chips voor smartphones en zag de omzet met dik 21 procent dalen in het derde kwartaal. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een verdere omzetdaling. Volgens analisten vielen de resultaten mee, maar stelde de verwachting wel wat teleur. Besi was met een plus van 3,6 procent de sterkste stijger in de AEX.
Shell
De hoofdindex op het Damrak hield rond het middaguur het verlies beperkt tot 0,2 procent op 643,98 punten, mede dankzij een koerswinst van zwaargewicht Shell (plus 1,4 procent). De MidKap daalde 0,4 procent tot 875,43 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,7 procent. Parijs won 0,1 procent.
Prosus (min 3,5 procent) was hekkensluiter in de AEX door de aanhoudende koersdalingen in de Chinese techsector. De techinvesteerder heeft in groot belang in het Chinese internetconcern Tencent, dat bijna 5 procent verloor in Hongkong. Dataleverancier RELX bleef ongewijzigd na een handelsupdate.
Sligro
Sligro zakte 5 procent. Het groothandelsbedrijf zag de kwartaalomzet flink stijgen. Sligro merkt dat de horecaklanten meer druk ervaren door personeelstekorten en de hoge energierekening. Analisten van KBC Securities haalden het aandeel van hun kooplijst.
Ericsson kelderde 16 procent in Stockholm en Nokia zakte 6 procent in Helsinki na tegenvallende resultaten. De winstmarges van de twee fabrikanten van telecomapparatuur staan onder druk door hogere kosten. De Noorse kunstmestfabrikant Yara (plus 5 procent) wist daarentegen afgelopen kwartaal volop te profiteren van de hoge prijs voor kunstmest en ammoniak. Concurrent OCI klom 3 procent in Amsterdam.
De euro was 0,9784 dollar waard, tegen 0,9787 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 87,24 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 93,66 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geopend. Verzekeraar ASR en chemicaliëndistributeur IMCD kwamen met cijfers bij de AEX-bedrijven. De resultaten van IMCD vielen daarbij niet in de smaak bij beleggers op het Damrak want het aandeel ging in de vroege handel ruim 10 procent omlaag.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
4 uur geleden