Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel blijft profiteren van hogere prijzen en lagere kosten

AkzoNobel blijft profiteren van hogere prijzen en lagere kosten

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal van dit jaar meer winst geboekt. Het bedrijf, bekend van merken als Sikkens en Flexa, bleef profiteren van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten. De omzet nam wel af door negatieve wisselkoersen en vlakke verkoopvolumes.

Volgens topman Greg Poux-Guillaume laten de resultaten een solide herstel van de winst en een aanhoudende verbetering van de marges zien, ondanks een negatieve wisselkoersimpact. Hoewel de volumes gelijk bleven, profiteerde AkzoNobel volgens de topman in toenemende mate van de daling van de grondstofkosten.

Het aangepast bedrijfsresultaat, ofwel de winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen, steeg met 76 procent naar 324 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. De omzet daalde met 4 procent tot 2,7 miljard euro. Prijsverhogingen zorgden voor een positieve impact van 5 procent, maar wisselkoerseffecten drukten de omzet.

Vooruitkijkend verwacht AkzoNobel dat de macro-economische onzekerheden zullen aanhouden en die de volumegroei zullen drukken. Het bedrijf blijft zich richten op margebeheer, kostenverlagingen en het omlaag brengen van zijn schuldpositie. De programma's voor kostenverlagingen zullen daarbij naar verwachting gedeeltelijk de hoger dan verwachte druk van de inflatie verzachten en de dalende grondstoffenprijzen zullen een gunstig effect hebben op de winstgevendheid.

Het aangepast bedrijfsresultaat (ebitda) zal volgens AkzoNobel dit jaar ongeveer 1,45 miljard euro bedragen. Bij de publicatie van de tweedekwartaalcijfers rekende AkzoNobel op een jaarresultaat tussen de 1,4 miljard en 1,55 miljard euro.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

3 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

4 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

5 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

6 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

7 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

8 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

8 uur geleden