Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel blijft profiteren van hogere prijzen en lagere kosten

AkzoNobel blijft profiteren van hogere prijzen en lagere kosten

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal van dit jaar meer winst geboekt. Het bedrijf, bekend van merken als Sikkens en Flexa, bleef profiteren van hogere prijzen voor zijn producten en lagere grondstofkosten. De omzet nam wel af door negatieve wisselkoersen en vlakke verkoopvolumes.

Volgens topman Greg Poux-Guillaume laten de resultaten een solide herstel van de winst en een aanhoudende verbetering van de marges zien, ondanks een negatieve wisselkoersimpact. Hoewel de volumes gelijk bleven, profiteerde AkzoNobel volgens de topman in toenemende mate van de daling van de grondstofkosten.

Het aangepast bedrijfsresultaat, ofwel de winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen, steeg met 76 procent naar 324 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. De omzet daalde met 4 procent tot 2,7 miljard euro. Prijsverhogingen zorgden voor een positieve impact van 5 procent, maar wisselkoerseffecten drukten de omzet.

Vooruitkijkend verwacht AkzoNobel dat de macro-economische onzekerheden zullen aanhouden en die de volumegroei zullen drukken. Het bedrijf blijft zich richten op margebeheer, kostenverlagingen en het omlaag brengen van zijn schuldpositie. De programma's voor kostenverlagingen zullen daarbij naar verwachting gedeeltelijk de hoger dan verwachte druk van de inflatie verzachten en de dalende grondstoffenprijzen zullen een gunstig effect hebben op de winstgevendheid.

Het aangepast bedrijfsresultaat (ebitda) zal volgens AkzoNobel dit jaar ongeveer 1,45 miljard euro bedragen. Bij de publicatie van de tweedekwartaalcijfers rekende AkzoNobel op een jaarresultaat tussen de 1,4 miljard en 1,55 miljard euro.

Meer uit Financieel

IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

20 minuten geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

41 minuten geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

3 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

5 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

6 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

15 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

23 uur geleden