Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AkzoNobel bestrijdt knokkelkoorts met vernis die muggen verjaagt

AkzoNobel bestrijdt knokkelkoorts met vernis die muggen verjaagt

AMSTERDAM (ANP) - Verfmaker AkzoNobel claimt een vernis te hebben ontwikkeld die de gelekoortsmug kan verjagen. Het gaat om een kleurloze matte vernis die over een geverfde muur kan worden aangebracht. Met het product, dat is ontwikkeld door het merk Coral van AkzoNobel, wil het bedrijf onder meer dengue (knokkelkoorts) bestrijden.

De vernis bevat het actieve ingrediënt permethrine. "Als een mug op de nieuwe transparante toplaag landt, wordt de permethrine door de pootjes van de mug geabsorbeerd en overprikkelt dit het zenuwstelsel van het insect, waardoor het zich losmaakt of eraf valt", aldus de verfproducent in een toelichting. Permethrine wordt volgens AkzoNobel ook gebruikt in stoffen voor muskietennetten en beschermende kleding.

De vernis is gemaakt om de gelekoortsmug te verjagen. Die is verantwoordelijk voor de verspreiding van dengue en dat is dit jaar onder meer een groot probleem in Brazilië. De muggen kunnen ook het zika-virus overdragen. Op dit moment is het nieuwe product van AkzoNobel alleen in Brazilië te krijgen, maar er zijn plannen om het ook in andere landen op de markt te brengen.

De gelekoortsmug komt voor in tropische gebieden maar wordt ook regelmatig in Nederland gevonden. Waarschijnlijk liften ze mee op geïmporteerde autobanden en bamboeplantjes. De gelekoortsmug, die vooral overdag steekt, is 3 tot 4 millimeter groot. Deze exotische mug is donkerkleurig en heeft witte strepen op de poten.

Meer uit Gezond

Studie: kwaliteit van kraamzorg staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.

3 dagen geleden
Vrouwen vallen vaker en langer uit door stress

SON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.

3 dagen geleden
Huisartsenvereniging kritisch over nieuwe website voor abortuspil

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.

3 dagen geleden
RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

1 week geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

1 week geleden
Argentinië officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie gestapt

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.

1 week geleden
Clara Wichmann in hoger beroep tegen producent borstimplantaten

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.

1 week geleden