Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akpom voelt zich na trainerswissel niet meer alleen bij Ajax

Akpom voelt zich na trainerswissel niet meer alleen bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Chuba Akpom is dolgelukkig met zijn nieuwe trainer John van 't Schip bij Ajax. "De coach praat met me", zei hij na het gewonnen duel met sc Heerenveen (4-1) waarin hij als invaller twee doelpunten maakte. "Hij ziet me niet alleen als voetballer. Hij vraagt ook hoe het met mijn familie is. Dat waardeer ik zeer zeker. Voetballers zijn ook mensen."

Akpom, 28 jaar oud, kwam afgelopen zomer naar Ajax op voorspraak van de inmiddels ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Trainer Maurice Steijn, ook al vertrokken, zag weinig in de spits een gaf hem nauwelijks speeltijd. Akpom was niet de enige nieuwkomer die door de oefenmeester uit Den Haag werd genegeerd, maar dat bood hem weinig troost.

"Ik voelde me echt alleen", bekende Akpom terwijl hij na de zege op Heerenveen van de ene naar de andere televisiecamera liep. Plotseling wil iedereen iets van hem weten, na zijn doelpunt van donderdag tegen Volendam en twee treffers tegen de bezoekers uit Friesland. "Ik voel me happy", vertelt de Brit. "Ik voel waardering."

Bekroond

Akpom maakte afgelopen seizoen indruk met 28 competitietreffers voor Middlesbrough, weliswaar op het tweede niveau van Engeland. Hij kende Ajax van de Champions League, maar kwam terecht bij een club in crisis. "Het was heel zwaar", vertelt hij. "Ik zat alleen in een hotel. In een ander land, waar ze een andere taal spreken. Ik voelde me echt alleen. De nieuwe spelers probeerden elkaar te helpen, maar de situatie was lastig."

Van 't Schip werd vorige week maandag benoemd als hoofdtrainer en sprak een dag later met zijn spelers. "Ik zet een streep onder het verleden", zei de coach. "Iedereen krijgt een nieuwe kans en mag laten zien wat hij waard is." Van 't Schip heeft plannen met Georges Mikautadze, maar de aanvaller uit Georgië moet nog even geduld hebben. Akpom weet al wel dat zijn nieuwe coach het meent. Hij mocht donderdag invallen tegen Volendam en scoorde. Tegen Heerenveen bekroonde hij zijn invalbeurt met twee treffers.

Niet zo maar

Akpom vierde zijn doelpunten uitgelaten. "Maar ik vond de blijdschap bij mijn ploeggenoten ook heel mooi. Ik denk dat ze misschien ook wel hebben gezien dat ik het hier de afgelopen maanden erg lastig heb gehad."

Van 't Schip is vooralsnog tevreden over Akpom. "Ik wil competitie in mijn selectie", vertelt hij. "Hij kan goed koppen en ik zie hem zeker niet alleen als invaller. Maar hij kan ook samen met Brian Brobbey spelen. Hij heeft vorig jaar ook niet zo maar erg veel doelpunten gemaakt."

Meer uit Sport

Verhoeven mogelijk in voorprogramma boksgevecht Fury en Joshua

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven bokst in december mogelijk tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder in het voorprogramma van het gevecht tussen Tyson Fury en Anthony Joshua. Dat zei de 37-jarige Verhoeven donderdag tegen het Britse talkSPORT.

15 uur geleden
Choukoud blijft ook als veertiger marathon van Amsterdam trouw

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.

17 uur geleden
Marathon Rotterdam stapt af van loting bij verdelen startbewijzen

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.

18 uur geleden
Lavreysen onder de indruk van 22e WK-goud op de baan

SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen is zelf ook onder de indruk van zijn 22e wereldtitel in het baanwielrennen. "Als ik dat hoor, denk ik: dat slaat nergens op", reageerde de vijfvoudig olympisch kampioen voor de camera van de NOS op zijn vijfde WK-goud op de keirin. Daarmee nam hij dat record over van de Britse legende Chris Hoy. "Heerlijk", aldus de 29-jarige Brabander met een brede lach.

19 uur geleden
Zverev verslaat De Minaur en staat in halve finale in Shanghai

SHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.

19 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen voor vijfde keer wereldkampioen keirin

SHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.

20 uur geleden
Wielerbond KNWU noemt signalen bij Picnic PostNL 'zeer zorgelijk'

NIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.

20 uur geleden