Akpom schiet gehavend Ajax naar vijfde plaats van Eredivisie
ZWOLLE (ANP) - Cuba Akpom heeft Ajax naar de vijfde plaats van de Eredivisie geschoten. De vervanger van de geblesseerde Brian Brobbey had met twee doelpunten een groot aandeel in een uitzege op PEC Zwolle (1-3).
Ajax boekte pas de tweede zege in de laatste acht competitieduels. De ploeg uit Amsterdam trof met PEC Zwolle een tegenstander die eveneens betere tijden heeft gekend. De formatie uit de hoofdstad van Overijssel wacht nu al zeven wedstrijden in de Eredivisie op een zege. Ajax kon de overwinning goed gebruiken. Go Ahead Eagles, Feyenoord en FC Twente zijn de volgende tegenstanders van de club die zo graag de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen.
Ajax-trainer John van 't Schip moest even puzzelen op zijn basisformatie. Hij kon geen beroep doen op de geblesseerde Brobbey, Jordan Henderson, Steven Berghuis en Josip Sutalo. Bovendien moest Ahmetcan Kaplan een schorsing uitzitten. Ajax startte met een defensie met twee echte verdedigers. Jorrel Hato en Devyne Rensch kregen assistentie van middenvelder Sivert Mannsverk. Kenneth Taylor en Kristian Hlynsson waren de aanvallende backs van de bezoekers.
Snoekduik Bergwijn
Hlynsson tekende in de twaalfde minuut voor de openingstreffer van Ajax, op aangeven van Benjamin Tahirovic. Het tweede doelpunt van Ajax in de 24e minuut was een kopie van de eerste. Dit keer legde Mika Godts de bal achter de defensie en kon Akpom scoren. Tussen beide treffers door voorkwam verdediger Thomas Lam van PEC Zwolle nog met een snoekduik dat Steven Bergwijn doel trof.
Ajax ging niet beter spelen van de snelle voorsprong. PEC Zwolle knokte zich in het tweede gedeelte van de eerste helft aardig in de wedstrijd. Younes Namli en Bram van Polen verzuimden het duel weer spannend te maken. Na rust gebeurde er lang weinig. PEC Zwolle slaagde er niet echt in om Ajax nerveus te maken en de bezoekers kwamen niet echt in de buurt van een bevrijdende derde treffer.
Slotakkoord Akpom
Uiteindelijk maakte invaller Filip Krastev het duel in de 72e minuut weer even spannend. Vervolgens maakte Akpom in de 84e minuut zijn tweede treffer, na een fraaie trap van Tahirovic en afgemeten voorzet van de ingevallen Anton Gaaei. Akpom kon zijn negende competitietreffer niet uitgebreid vieren. Hij moest zich laten vervangen met kramp.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
13 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
17 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
45 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
4 uur geleden