Akpom schiet gehavend Ajax naar vijfde plaats van Eredivisie
ZWOLLE (ANP) - Cuba Akpom heeft Ajax naar de vijfde plaats van de Eredivisie geschoten. De vervanger van de geblesseerde Brian Brobbey had met twee doelpunten een groot aandeel in een uitzege op PEC Zwolle (1-3).
Ajax boekte pas de tweede zege in de laatste acht competitieduels. De ploeg uit Amsterdam trof met PEC Zwolle een tegenstander die eveneens betere tijden heeft gekend. De formatie uit de hoofdstad van Overijssel wacht nu al zeven wedstrijden in de Eredivisie op een zege. Ajax kon de overwinning goed gebruiken. Go Ahead Eagles, Feyenoord en FC Twente zijn de volgende tegenstanders van de club die zo graag de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen.
Ajax-trainer John van 't Schip moest even puzzelen op zijn basisformatie. Hij kon geen beroep doen op de geblesseerde Brobbey, Jordan Henderson, Steven Berghuis en Josip Sutalo. Bovendien moest Ahmetcan Kaplan een schorsing uitzitten. Ajax startte met een defensie met twee echte verdedigers. Jorrel Hato en Devyne Rensch kregen assistentie van middenvelder Sivert Mannsverk. Kenneth Taylor en Kristian Hlynsson waren de aanvallende backs van de bezoekers.
Snoekduik Bergwijn
Hlynsson tekende in de twaalfde minuut voor de openingstreffer van Ajax, op aangeven van Benjamin Tahirovic. Het tweede doelpunt van Ajax in de 24e minuut was een kopie van de eerste. Dit keer legde Mika Godts de bal achter de defensie en kon Akpom scoren. Tussen beide treffers door voorkwam verdediger Thomas Lam van PEC Zwolle nog met een snoekduik dat Steven Bergwijn doel trof.
Ajax ging niet beter spelen van de snelle voorsprong. PEC Zwolle knokte zich in het tweede gedeelte van de eerste helft aardig in de wedstrijd. Younes Namli en Bram van Polen verzuimden het duel weer spannend te maken. Na rust gebeurde er lang weinig. PEC Zwolle slaagde er niet echt in om Ajax nerveus te maken en de bezoekers kwamen niet echt in de buurt van een bevrijdende derde treffer.
Slotakkoord Akpom
Uiteindelijk maakte invaller Filip Krastev het duel in de 72e minuut weer even spannend. Vervolgens maakte Akpom in de 84e minuut zijn tweede treffer, na een fraaie trap van Tahirovic en afgemeten voorzet van de ingevallen Anton Gaaei. Akpom kon zijn negende competitietreffer niet uitgebreid vieren. Hij moest zich laten vervangen met kramp.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
5 uur geledenANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.
6 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
9 uur geleden