Akpom schiet gehavend Ajax naar vijfde plaats van Eredivisie
ZWOLLE (ANP) - Cuba Akpom heeft Ajax naar de vijfde plaats van de Eredivisie geschoten. De vervanger van de geblesseerde Brian Brobbey had met twee doelpunten een groot aandeel in een uitzege op PEC Zwolle (1-3).
Ajax boekte pas de tweede zege in de laatste acht competitieduels. De ploeg uit Amsterdam trof met PEC Zwolle een tegenstander die eveneens betere tijden heeft gekend. De formatie uit de hoofdstad van Overijssel wacht nu al zeven wedstrijden in de Eredivisie op een zege. Ajax kon de overwinning goed gebruiken. Go Ahead Eagles, Feyenoord en FC Twente zijn de volgende tegenstanders van de club die zo graag de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen.
Ajax-trainer John van 't Schip moest even puzzelen op zijn basisformatie. Hij kon geen beroep doen op de geblesseerde Brobbey, Jordan Henderson, Steven Berghuis en Josip Sutalo. Bovendien moest Ahmetcan Kaplan een schorsing uitzitten. Ajax startte met een defensie met twee echte verdedigers. Jorrel Hato en Devyne Rensch kregen assistentie van middenvelder Sivert Mannsverk. Kenneth Taylor en Kristian Hlynsson waren de aanvallende backs van de bezoekers.
Snoekduik Bergwijn
Hlynsson tekende in de twaalfde minuut voor de openingstreffer van Ajax, op aangeven van Benjamin Tahirovic. Het tweede doelpunt van Ajax in de 24e minuut was een kopie van de eerste. Dit keer legde Mika Godts de bal achter de defensie en kon Akpom scoren. Tussen beide treffers door voorkwam verdediger Thomas Lam van PEC Zwolle nog met een snoekduik dat Steven Bergwijn doel trof.
Ajax ging niet beter spelen van de snelle voorsprong. PEC Zwolle knokte zich in het tweede gedeelte van de eerste helft aardig in de wedstrijd. Younes Namli en Bram van Polen verzuimden het duel weer spannend te maken. Na rust gebeurde er lang weinig. PEC Zwolle slaagde er niet echt in om Ajax nerveus te maken en de bezoekers kwamen niet echt in de buurt van een bevrijdende derde treffer.
Slotakkoord Akpom
Uiteindelijk maakte invaller Filip Krastev het duel in de 72e minuut weer even spannend. Vervolgens maakte Akpom in de 84e minuut zijn tweede treffer, na een fraaie trap van Tahirovic en afgemeten voorzet van de ingevallen Anton Gaaei. Akpom kon zijn negende competitietreffer niet uitgebreid vieren. Hij moest zich laten vervangen met kramp.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
1 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geleden