Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akpom schiet gehavend Ajax naar vijfde plaats van Eredivisie

Akpom schiet gehavend Ajax naar vijfde plaats van Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Cuba Akpom heeft Ajax naar de vijfde plaats van de Eredivisie geschoten. De vervanger van de geblesseerde Brian Brobbey had met twee doelpunten een groot aandeel in een uitzege op PEC Zwolle (1-3).

Ajax boekte pas de tweede zege in de laatste acht competitieduels. De ploeg uit Amsterdam trof met PEC Zwolle een tegenstander die eveneens betere tijden heeft gekend. De formatie uit de hoofdstad van Overijssel wacht nu al zeven wedstrijden in de Eredivisie op een zege. Ajax kon de overwinning goed gebruiken. Go Ahead Eagles, Feyenoord en FC Twente zijn de volgende tegenstanders van de club die zo graag de play-offs voor Europees voetbal wil ontlopen.

Ajax-trainer John van 't Schip moest even puzzelen op zijn basisformatie. Hij kon geen beroep doen op de geblesseerde Brobbey, Jordan Henderson, Steven Berghuis en Josip Sutalo. Bovendien moest Ahmetcan Kaplan een schorsing uitzitten. Ajax startte met een defensie met twee echte verdedigers. Jorrel Hato en Devyne Rensch kregen assistentie van middenvelder Sivert Mannsverk. Kenneth Taylor en Kristian Hlynsson waren de aanvallende backs van de bezoekers.

Snoekduik Bergwijn

Hlynsson tekende in de twaalfde minuut voor de openingstreffer van Ajax, op aangeven van Benjamin Tahirovic. Het tweede doelpunt van Ajax in de 24e minuut was een kopie van de eerste. Dit keer legde Mika Godts de bal achter de defensie en kon Akpom scoren. Tussen beide treffers door voorkwam verdediger Thomas Lam van PEC Zwolle nog met een snoekduik dat Steven Bergwijn doel trof.

Ajax ging niet beter spelen van de snelle voorsprong. PEC Zwolle knokte zich in het tweede gedeelte van de eerste helft aardig in de wedstrijd. Younes Namli en Bram van Polen verzuimden het duel weer spannend te maken. Na rust gebeurde er lang weinig. PEC Zwolle slaagde er niet echt in om Ajax nerveus te maken en de bezoekers kwamen niet echt in de buurt van een bevrijdende derde treffer.

Slotakkoord Akpom

Uiteindelijk maakte invaller Filip Krastev het duel in de 72e minuut weer even spannend. Vervolgens maakte Akpom in de 84e minuut zijn tweede treffer, na een fraaie trap van Tahirovic en afgemeten voorzet van de ingevallen Anton Gaaei. Akpom kon zijn negende competitietreffer niet uitgebreid vieren. Hij moest zich laten vervangen met kramp.

Meer uit Voetbal

Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

1 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

6 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

7 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

18 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

19 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

20 uur geleden