Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord verlaging werkdruk jeugdbeschermers

Akkoord verlaging werkdruk jeugdbeschermers

UTRECHT (ANP) - Werkgevers en FNV Jeugdzorg hebben een akkoord bereikt over het verminderen van de werkdruk bij jeugdbeschermers en het afbouwen van het aantal casussen dat ze onder hun hoede hebben. Dat meldt FNV Jeugdzorg. Volgens de vakbond betekent het principeakkoord na maanden van actievoeren een doorbraak voor de vijfduizend jeugdbeschermers. De verwachting is wel dat de wachtlijst door het akkoord, in eerste instantie, oploopt.

Jeugdbeschermers zouden nu gemiddeld twee keer zoveel kinderen en gezinnen bijstaan dan maximaal zou mogen. Op 1 mei vindt een inventarisatie van het exacte aantal maatregelen per jeugdbeschermer plaats, en vanaf dan wordt het aantal zaken stapsgewijs teruggebracht. Volgens de afspraken in het akkoord moeten zij uiteindelijk twaalf zogenoemde kinderbeschermingsmaatregelen onder hun hoede hebben. Ook zijn er afspraken gemaakt over het verlichten van de administratieve druk en het verbeteren van de werkomstandigheden, aldus FNV Jeugdzorg.

"Dit principeakkoord is een mooie stap in de goede richting", zegt Pim van Uchelen, bestuurder van Partners voor Jeugd. Dat is een samenwerkingsverband van organisaties in de jeugdbescherming en jeugdreclassering. "Het is belangrijk dat wij als werkgevers alles doen wat in onze macht ligt om de werkdruk van onze jeugdbeschermers te verlagen." Volgens Jeugdzorg Nederland kunnen de wachtlijsten inderdaad oplopen. "Maar dat proberen we zoveel mogelijk te beperken. Bijvoorbeeld door de werkdruk bij jeugdbeschermers te verlagen met het inzetten van juristen, gedragswetenschappers en administratief medewerkers."

Perspectief

FNV Jeugdzorg-bestuurder Maaike van der Aar spreekt van een enorme doorbraak. "Dit geeft de professionals, die al jarenlang een enorm belangrijke sector overeind houden, eindelijk perspectief. Ook voor kinderen en gezinnen betekent het dat ze daardoor meer tijd en aandacht gaan krijgen dan nu het geval is. We gaan eindelijk ruimte maken voor herstel en opbouw."

Het akkoord wordt nog voorgelegd aan de leden van de FNV, die tot 6 april de tijd hebben om te stemmen. Tot die tijd blijven alle reeds lopende acties doorlopen, laat de vakbond weten.

Meer uit Binnenland

Dienst voor overleden koning Harald in Noorse kerk Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam is zondag een herdenkingsdienst voor de overleden koning Harald. Het gebouw vlak bij de Euromast, ook wel bekend als de Zeemanskerk, is die dag van 11.00 tot 16.00 uur geopend, meldt het Kultuurhuis op sociale media. De dienst begint om 12.00 uur.

42 minuten geleden
Excuses jeugdzorg moeten geen eindpunt zijn, zegt ggz

AMERSFOORT (ANP) - Dat de overheid zaterdag excuses heeft aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg, laat volgens de geestelijke gezondheidszorg zien dat de ervaringen van mensen serieus worden genomen. "Tegelijkertijd zijn ze geen eindpunt", benadrukt koepelorganisatie de Nederlandse ggz. Die zegt dat "blijvende en serieuze aandacht" nodig zijn, zodat jongeren "tijdig passende hulp krijgen in een veilige en menswaardige omgeving".

2 uur geleden
Saba waarschuwt voor storm Dolly, winning van water stilgelegd

THE BOTTOM (ANP) - De bijzondere gemeente Saba zet zich schrap voor de naderende tropische storm Dolly. Tussen zaterdag en maandag kan dat leiden tot zware neerslag, onweersbuien en gevaarlijke omstandigheden op zee. Hevige buien kunnen aardverschuivingen veroorzaken, waarschuwt het eilandbestuur.

2 uur geleden
Inloggen bij CJIB niet mogelijk door storing, datalek gemeld

DEN HAAG (ANP) - Het is sinds vrijdag niet mogelijk om in te loggen bij het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB), dat verantwoordelijk is voor onder meer het innen van boetes. In de systemen van de organisatie is een "interne technische fout" geslopen, waardoor verkeersovertredingen en strafzaken tijdelijk aan verkeerde personen werden gekoppeld.

3 uur geleden
Aboutaleb hoopt gesloten jeugdzorg binnen 2 jaar te sluiten

EDE (ANP) - Ahmed Aboutaleb, de voorzitter van Jeugdzorg Nederland, hoopt de gesloten jeugdzorg binnen twee jaar te kunnen sluiten. Dat zei hij nadat minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA) mede namens zijn organisatie excuses had uitgesproken voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Tienduizenden jongeren kregen niet de zorg die ze nodig hadden en hadden bovendien te maken met fysiek, mentaal en soms ook seksueel geweld.

3 uur geleden
Na excuses van jeugdzorg en minister stapt Jason uit spotlights

DEN HAAG (ANP) - Nu minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA) excuses heeft aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen, is voor Jason Bhugwandass het moment gekomen om uit de schijnwerpers te stappen, meldt hij op Instagram. Door twee rapporten van de nu 28-jarige Bhugwandass kwamen de misstanden aan het licht.

4 uur geleden
Meegenomen actievoerders XR allemaal aangehouden na A12-actie

DEN HAAG (ANP) - Alle 25 tot 30 personen die zaterdagmiddag zijn meegenomen na het blokkeren van de A12 in Den Haag, worden aangehouden. Dat meldt een politiewoordvoerder na de actie van Extinction Rebellion (XR). Precieze aantallen heeft zij echter nog niet. Mogelijk ligt het aantal aanhoudingen hoger. Volgens XR zelf zijn er 53 activisten aangehouden.

4 uur geleden