Akkoord tussen Ajax, FC Groningen en Reims over Sierhuis
AMSTERDAM (ANP) - Ajax, FC Groningen en Stade de Reims hebben overeenstemming bereikt over de directe overgang van Kaj Sierhuis naar de Franse club. De 21-jarige spits speelde sinds een jaar op huurbasis in Groningen. Sierhuis had nog een contract bij Ajax tot medio 2021 en de verhuurovereenkomst met FC Groningen liep tot 1 juli 2020.
Sierhuis speelde sinds 2009 in de jeugdopleiding van Ajax. Hij kwam drie keer in actie voor de Amsterdamse hoofdmacht. De jeugdinternational speelde 41 wedstrijden in Jong Ajax.
Sierhuis was in 37 officiële wedstrijden voor FC Groningen actief. Daarin maakte hij 10 doelpunten. Saillant genoeg was zijn laatste treffer uitgerekend tegen Ajax, vorige week zondag in de gewonnen thuiswedstrijd tegen de Amsterdammers (2-1).
Als vervanger van Sierhuis huurt FC Groningen tiener Daishawn Redan (18) van Hertha BSC voor de rest van het seizoen. De Nederlandse jeugdinternational kreeg zijn jeugdopleiding bij Ajax en maakte op 16-jarige leeftijd de overstap naar Chelsea. Hij tekende afgelopen zomer een 5-jarig contract bij Hertha BSC.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden