Akkoord tussen Ajax, FC Groningen en Reims over Sierhuis
AMSTERDAM (ANP) - Ajax, FC Groningen en Stade de Reims hebben overeenstemming bereikt over de directe overgang van Kaj Sierhuis naar de Franse club. De 21-jarige spits speelde sinds een jaar op huurbasis in Groningen. Sierhuis had nog een contract bij Ajax tot medio 2021 en de verhuurovereenkomst met FC Groningen liep tot 1 juli 2020.
Sierhuis speelde sinds 2009 in de jeugdopleiding van Ajax. Hij kwam drie keer in actie voor de Amsterdamse hoofdmacht. De jeugdinternational speelde 41 wedstrijden in Jong Ajax.
Sierhuis was in 37 officiële wedstrijden voor FC Groningen actief. Daarin maakte hij 10 doelpunten. Saillant genoeg was zijn laatste treffer uitgerekend tegen Ajax, vorige week zondag in de gewonnen thuiswedstrijd tegen de Amsterdammers (2-1).
Als vervanger van Sierhuis huurt FC Groningen tiener Daishawn Redan (18) van Hertha BSC voor de rest van het seizoen. De Nederlandse jeugdinternational kreeg zijn jeugdopleiding bij Ajax en maakte op 16-jarige leeftijd de overstap naar Chelsea. Hij tekende afgelopen zomer een 5-jarig contract bij Hertha BSC.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
39 minuten geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
17 uur geleden