Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord over wegwerken tekort restauratie Paleis Soestdijk

Akkoord over wegwerken tekort restauratie Paleis Soestdijk

BAARN (ANP) - De plannen voor hergebruik en herbestemming van Paleis Soestdijk kunnen worden uitgevoerd. De gemeente Baarn, de provincie Utrecht, het Rijksvastgoedbedrijf en de eigenaar van het voormalige woonpaleis van koningin Juliana en prins Bernhard, hebben een akkoord bereikt over het aanvullen van het tekort van 13 miljoen euro in de begroting voor de restauratie en het herstel van Soestdijk. Dat is donderdag - de geboortedag van Juliana - door de betrokken partijen bekendgemaakt.

Het tekort was ontstaan omdat de MeyerBergman Erfgoed Groep minder woningen mocht bouwen dan in de oorspronkelijk goedgekeurde plannen was voorzien. Begin dit jaar, toen Paleis Soestdijk dichtging voor het publiek en het duidelijk was dat het gat in de begroting de uitvoering van de plannen in de weg stond, is een externe deskundige aangetrokken.

De gemeenteraad van Baarn moet zich nog over de aanpassingen buigen en doet dat mogelijk in juni.

Paleis Soestdijk, dat tot december 2004 werd bewoond door de koninklijke familie, moet onder de noemer 'Made by Holland' een 'landingsplek voor innovatief en ondernemend Nederland' worden. Op het landgoed zijn plannen voor een hotel en woningbouw, waaruit herstel en restauratie moeten worden gefinancierd.

Meer uit Binnenland

Curaçaose minister: Geen sprake van annuleringen in toerisme

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.

6 uur geleden
Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

14 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

16 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

17 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

17 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

19 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

19 uur geleden