Akkoord over loonsverhoging ambulancepersoneel
ZWOLLE (ANP) - Medewerkers in de ambulancezorg krijgen dit jaar een loonsverhoging van 5 procent. Die afspraak hebben onderhandelaars van de werkgevers en de vakbonden gemaakt. Ze gaan het onderhandelingsresultaat voorleggen aan hun achterban.
De opslag staat gelijk aan de laatste loonsverhoging voor ziekenhuispersoneel en geldt met terugwerkende kracht tot 1 januari. Volgend jaar gaan de 6000 werknemers in de sector er 3 procent in salaris op vooruit, mits de leden akkoord gaan. Verder krijgen de medewerkers eenmalig 1200 euro bruto uitgekeerd.
"Met dit akkoord willen we als cao-partijen blijk geven van onze waardering voor de inzet en betrokkenheid van alle medewerkers in de ambulancezorg", zegt voorzitter Han Noten van Ambulancezorg Nederland (AZN).
In de sector werd in 2018 nog veel actiegevoerd voor betere arbeidsvoorwaarden. Vakbond FNV Zorg & Welzijn en zijn leden vonden uiteindelijk dat de werkgevers te weinig boden, waardoor het niet tot een breed gedragen akkoord kwam. CNV Zorg & Welzijn sloot destijds wel een cao-akkoord met AZN. Deze keer staat ook FNV achter de afspraken. Naast het loon zijn afspraken gemaakt over zaken als onregelmatigheidstoeslag, pensioenen en spaarverlof.
Meer uit Binnenland
CADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
3 uur geledenCADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
16 uur geleden