Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord over loonsverhoging ambulancepersoneel

Akkoord over loonsverhoging ambulancepersoneel

ZWOLLE (ANP) - Medewerkers in de ambulancezorg krijgen dit jaar een loonsverhoging van 5 procent. Die afspraak hebben onderhandelaars van de werkgevers en de vakbonden gemaakt. Ze gaan het onderhandelingsresultaat voorleggen aan hun achterban.

De opslag staat gelijk aan de laatste loonsverhoging voor ziekenhuispersoneel en geldt met terugwerkende kracht tot 1 januari. Volgend jaar gaan de 6000 werknemers in de sector er 3 procent in salaris op vooruit, mits de leden akkoord gaan. Verder krijgen de medewerkers eenmalig 1200 euro bruto uitgekeerd.

"Met dit akkoord willen we als cao-partijen blijk geven van onze waardering voor de inzet en betrokkenheid van alle medewerkers in de ambulancezorg", zegt voorzitter Han Noten van Ambulancezorg Nederland (AZN).

In de sector werd in 2018 nog veel actiegevoerd voor betere arbeidsvoorwaarden. Vakbond FNV Zorg & Welzijn en zijn leden vonden uiteindelijk dat de werkgevers te weinig boden, waardoor het niet tot een breed gedragen akkoord kwam. CNV Zorg & Welzijn sloot destijds wel een cao-akkoord met AZN. Deze keer staat ook FNV achter de afspraken. Naast het loon zijn afspraken gemaakt over zaken als onregelmatigheidstoeslag, pensioenen en spaarverlof.

Meer uit Binnenland

Schap Schieland maakt miljoenen vrij voor aanpak rivierkreeften

ROTTERDAM (ANP) - Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard trekt vanaf 2028 jaarlijks 5 miljoen euro uit voor de aanpak van Amerikaanse rivierkreeften. Het schap zet het geld in voor maatregelen die het watersysteem beter bestand maken tegen rivierkreeften en het wegvangen van de dieren.

9 minuten geleden
Consumentenprogramma Kassa gaat online verder

HILVERSUM (ANP) - Kassa blijft bestaan, maar niet als wekelijks televisieprogramma. Het consumentenprogramma maakt na het huidige seizoen op televisie online een doorstart. Presentatrice Amber Kortzorg heeft donderdag een bericht hierover van het AD bevestigd. De redactie is donderdag ingelicht.

37 minuten geleden
Met hulp van konijnen komt Rotterdamse haven van vergunningenslot

DEN HAAG (ANP) - De overheden die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven hebben een plan gemaakt waarmee ze verwachten begin volgend jaar weer vergunningen te kunnen verlenen aan havenbedrijven. Ze nemen maatregelen om vier Natura 2000-gebieden rond het westelijk havengebied te verbeteren. Het kabinet heeft hiervoor vorig jaar al 50 miljoen euro gereserveerd. Zo moet de populatie konijnen in de duinen flink omhoog, omdat die dieren daar volgens experts voor de benodigde "dynamiek" zorgen.

2 uur geleden
Organisaties eisen wetgeving tegen onlinekindermisbruik

LEIDEN (ANP) - Kinderrechtenorganisaties willen permanente wetgeving om onlinekindermisbruik beter te bestrijden. Volgens Defence for Children, Terre des Hommes, Free a Girl en International Justice Mission is het op dit moment niet goed geregeld. Volgens hen wordt er in Europa nu al vier jaar onderhandeld over permanente wetgeving, maar verschijnen nog iedere dag enorme aantallen beelden van kinderen die worden misbruikt op internet.

3 uur geleden
Rapport: oude transgenderwet leidde tot diep menselijk leed

NIJMEGEN (ANP) - De oude transgenderwet heeft "diepe fysieke, psychologische en sociale schade toegebracht aan transgender en intersekse personen". Dat staat in een onderzoeksrapport van de Radboud Universiteit, uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW). De oude wet gold tussen 1985 en 2014.

3 uur geleden
China protesteert tegen Nederlandse waarschuwingen over hackers

DEN HAAG (ANP) - Nederland besmeurt het imago van China door te stellen dat Chinese hackers hun cyberaanvallen tegen Nederland zullen verhevigen. Dat schrijft de Chinese ambassade in Den Haag in een bericht op haar website.

5 uur geleden
Halsema en politiechef verafschuwen 'steun voor Hamas' op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De burgemeester van Amsterdam en de Amsterdamse politiechef hebben "met grote afschuw" gezien hoe demonstranten voor het monument op de Dam Hamas steunden. Dat meldt de woordvoerder van de burgemeester, Femke Halsema, woensdagavond. Op een pro-Palestijnse betoging hield een aantal demonstranten een groene vlag omhoog met daarop "we support Hamas".

11 uur geleden