Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord over loonoffer profvoetballers Frankrijk

Akkoord over loonoffer profvoetballers Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In het Franse betaald voetbal is een akkoord over loonsverlaging voor de profs. "Het idee is dat spelers een deel van hun salarissen in april terugstorten zodat clubs in de coronacrisis de eindjes aan elkaar kunnen knopen", zegt Philippe Piat, voorzitter van de spelersvakbond UNFP tegen het Franse persbureau AFP.

Spelers met een inkomen tussen de 10.000 en 20.000 euro per maand vangen 20 procent minder loon. De grootverdieners die meer dan 100.000 euro per maand verdienen, zouden de helft van hun salaris moeten afstaan.

Piat benadrukte dat het een aanbeveling is. "Volgens het arbeidsrecht kunnen we niemand dwingen om mee te doen", zei de voorzitter van de spelersvakbond. Hij verwacht echter dat de meerderheid van de spelers zich niet verzet tegen de salarisverlaging. "Het gaat om het behoud van banen."

De Franse competitie ligt stil vanwege de pandemie. Het kost de clubs veel geld, ook omdat de tv-zenders Canal+ en BeIn Sports hun betalingen voor de uitzendrechten hebben bevroren.

Meer uit Voetbal

Ajacied Regeer verwacht weer fit te zijn voor bekerduel met AZ

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.

22 minuten geleden
Arsenal na winst bij Portsmouth verder in FA Cup

PORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.

39 minuten geleden
Ajax-aanvoerder Klaassen ontevreden ondanks zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.

43 minuten geleden
Ajax verkleint achterstand op Feyenoord na zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.

50 minuten geleden
Halilovic helpt Fortuna bij rentree aan laat punt bij Go Ahead

DEVENTER (ANP) - Alen Halilovic heeft Fortuna Sittard aan een laat gelijkspel bij Go Ahead Eagles geholpen. De van een enkelblessure herstelde Kroaat maakte in de 89e minuut na negen maanden zijn rentree en gaf in de laatste minuut van de blessuretijd de assist op de gelijkmaker van Justin Hubner: 2-2.

53 minuten geleden
Axel van Dongen: er kwam van alles bij mij los

HEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."

2 uur geleden
Van Persie baalt van late gelijkmaker van Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie zag Feyenoord een voorsprong verspelen in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen (2-2). "Dat is zuur en overkomt ons te vaak. Die jongen kan de bal na een hoekschop zomaar inschieten", doelde hij op invaller Amourricho van Axel Dongen. "Dat mag natuurlijk niet. Als je in de 87e minuut nog voorstaat, dan moet je de wedstrijd winnen."

2 uur geleden