Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord over loonoffer profvoetballers Frankrijk

Akkoord over loonoffer profvoetballers Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In het Franse betaald voetbal is een akkoord over loonsverlaging voor de profs. "Het idee is dat spelers een deel van hun salarissen in april terugstorten zodat clubs in de coronacrisis de eindjes aan elkaar kunnen knopen", zegt Philippe Piat, voorzitter van de spelersvakbond UNFP tegen het Franse persbureau AFP.

Spelers met een inkomen tussen de 10.000 en 20.000 euro per maand vangen 20 procent minder loon. De grootverdieners die meer dan 100.000 euro per maand verdienen, zouden de helft van hun salaris moeten afstaan.

Piat benadrukte dat het een aanbeveling is. "Volgens het arbeidsrecht kunnen we niemand dwingen om mee te doen", zei de voorzitter van de spelersvakbond. Hij verwacht echter dat de meerderheid van de spelers zich niet verzet tegen de salarisverlaging. "Het gaat om het behoud van banen."

De Franse competitie ligt stil vanwege de pandemie. Het kost de clubs veel geld, ook omdat de tv-zenders Canal+ en BeIn Sports hun betalingen voor de uitzendrechten hebben bevroren.

Meer uit Voetbal

Slot en Wiegman op shortlist NOC*NSF voor coach van het jaar

ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.

3 uur geleden
Feyenoord heeft een zege op Celtic nodig in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."

4 uur geleden
Reijnders: City niet van slag na thuisnederlaag tegen Leverkusen

MANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.

5 uur geleden
Man die inreed op feestende Liverpool-fans bekent alsnog schuld

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.

5 uur geleden
ADO neemt na rellen voorlopig geen fans mee naar uitduels

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.

8 uur geleden
Roda JC onderzoekt vermeend racisme naar keeper FC Dordrecht

KERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.

8 uur geleden
Trainer Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor nederlaag City

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.

11 uur geleden