Akkoord over loonoffer profvoetballers Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - In het Franse betaald voetbal is een akkoord over loonsverlaging voor de profs. "Het idee is dat spelers een deel van hun salarissen in april terugstorten zodat clubs in de coronacrisis de eindjes aan elkaar kunnen knopen", zegt Philippe Piat, voorzitter van de spelersvakbond UNFP tegen het Franse persbureau AFP.
Spelers met een inkomen tussen de 10.000 en 20.000 euro per maand vangen 20 procent minder loon. De grootverdieners die meer dan 100.000 euro per maand verdienen, zouden de helft van hun salaris moeten afstaan.
Piat benadrukte dat het een aanbeveling is. "Volgens het arbeidsrecht kunnen we niemand dwingen om mee te doen", zei de voorzitter van de spelersvakbond. Hij verwacht echter dat de meerderheid van de spelers zich niet verzet tegen de salarisverlaging. "Het gaat om het behoud van banen."
De Franse competitie ligt stil vanwege de pandemie. Het kost de clubs veel geld, ook omdat de tv-zenders Canal+ en BeIn Sports hun betalingen voor de uitzendrechten hebben bevroren.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
11 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
14 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden