Akkoord over cao werknemers bloedbank Sanquin
UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben een akkoord bereikt met bloedbank Sanquin over een "tussen-cao" voor de werknemers, melden FNV Zorg en Welzijn en CNV Zorg en Welzijn. Medewerkers krijgen, met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2020, een structurele loonsverhoging van 2,75 procent. Daarnaast ontvangen ze een eenmalige uitkering van 650 euro bruto (bij een voltijdsbaan) over 2019.
Verder is geregeld dat de werknemers vanaf 1 januari 2021 niet langer 50 procent van de pensioenpremie betalen, maar 45 procent. Over 2020 krijgt het personeel een eenmalige compensatie van 350 euro bruto.
"Deze cao wordt niet voor niets een tussen-cao genoemd. De afgelopen twee jaar waren voor Sanquin financieel heel moeilijk", aldus Karel Nugteren van CNV Zorg en Welzijn. "Inmiddels zijn er gelukkig nieuwe investeerders gevonden die de medicijnproductie uit bloed gaan voortzetten. Daardoor ontstaat er perspectief om al snel de onderhandelingen te vervolgen voor verdere verbetering van de arbeidsvoorwaarden."
De cao geldt voor meer dan 2000 werknemers. De looptijd is van 1 april 2019 tot en met 31 december 2020. Leden mogen stemmen tot 27 december.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
12 uur geleden