Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord over cao werknemers bloedbank Sanquin

Akkoord over cao werknemers bloedbank Sanquin

UTRECHT (ANP) - Vakbonden hebben een akkoord bereikt met bloedbank Sanquin over een "tussen-cao" voor de werknemers, melden FNV Zorg en Welzijn en CNV Zorg en Welzijn. Medewerkers krijgen, met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2020, een structurele loonsverhoging van 2,75 procent. Daarnaast ontvangen ze een eenmalige uitkering van 650 euro bruto (bij een voltijdsbaan) over 2019.

Verder is geregeld dat de werknemers vanaf 1 januari 2021 niet langer 50 procent van de pensioenpremie betalen, maar 45 procent. Over 2020 krijgt het personeel een eenmalige compensatie van 350 euro bruto.

"Deze cao wordt niet voor niets een tussen-cao genoemd. De afgelopen twee jaar waren voor Sanquin financieel heel moeilijk", aldus Karel Nugteren van CNV Zorg en Welzijn. "Inmiddels zijn er gelukkig nieuwe investeerders gevonden die de medicijnproductie uit bloed gaan voortzetten. Daardoor ontstaat er perspectief om al snel de onderhandelingen te vervolgen voor verdere verbetering van de arbeidsvoorwaarden."

De cao geldt voor meer dan 2000 werknemers. De looptijd is van 1 april 2019 tot en met 31 december 2020. Leden mogen stemmen tot 27 december.

Meer uit Binnenland

Advocaat van verdachte in zaak broer S10 vraagt om vrijlating

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.

1 uur geleden
KNVB ziet in uitspraken Trump geen aanleiding voor eigen actie

ZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."

3 uur geleden
OM: twee slachtoffers bekend in onderzoek naar onlinegeweld

ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.

3 uur geleden
Verdachte uit Beverwijk ontkent geweld tegen Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.

3 uur geleden
Leraar krijgt celstraf en beroepsverbod om ontucht met leerlingen

UTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.

4 uur geleden
Beveiliging afgezet gebied explosie Utrecht verlengd

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.

4 uur geleden
Luchtmacht traint volgende week met F-35's op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.

5 uur geleden