Akkoord loonsverhoging Duitse industrie, stakingen van de baan
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grootste vakbond van Duitsland IG Metall en werkgevers in de metaal- en elektro-industrie zijn het eens geworden over een loonsverhoging voor het personeel. Daarmee zijn verdere stakingen in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, van de baan.
De Duitse metaal- en elektro-industrie biedt werk aan zo’n 3,9 miljoen mensen. De deal die werkgevers en vakbond IG Metall sloten geldt vooralsnog alleen voor personeel in de deelstaat Baden-Wuerttemberg, maar de bond wil deze ook in de rest van Duitsland aanbevelen. Werknemers zien hun salaris verdeeld over twee jaar met 8,5 procent stijgen.
Daar bovenop krijgen zij een bonus van 3000 euro netto als compensatie voor de gestegen inflatie. De inflatie in Duitsland steeg in oktober naar het hoogste niveau in zeventig jaar tijd. In vergelijking met oktober vorig jaar lagen de prijzen 10,4 procent hoger.
De spanningen tussen werkgevers en vakbond IG Metall liepen de afgelopen tijd hoog op. Bedrijven waren huiverig om de lonen te verhogen door de gestegen kosten voor grondstoffen en energie. Als gevolg daarvan namen ongeveer 900.000 werknemers deel aan stakingen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Hooggerechtshof in de Verenigde Staten heeft opnieuw geen oordeel geveld over de importheffingen van president Donald Trump. De eerstvolgende mogelijke datum voor een uitspraak van de hoogste rechtbank van het land is 20 februari.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag hard omlaag. Ook Amerikaanse beleggers reageerden geschokt op de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa. De Europese markten lieten maandag al flinke verliezen zien na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om een aantal Europese landen, waaronder Nederland, te straffen met een extra importheffing vanwege hun steun aan Groenland. Wall Street was op die dag gesloten vanwege Martin Luther King Day.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, denkt niet dat de EU het antidwanginstrument gaat inzetten, zei hij dinsdag tijdens een persconferentie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. Hij roept op tot kalmte rondom Groenland.
3 uur geleden