Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord jeugdzorg stukgelopen op spreiding financiële risico's

Akkoord jeugdzorg stukgelopen op spreiding financiële risico's

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelingen over hervormingen in de jeugdzorg zijn stukgelopen op het ontbreken van voldoende garanties van het Rijk aan gemeenten als de tekorten in de jeugdhulp blijven bestaan. Dat schrijft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vrijdag. Staatssecretaris Maarten van Ooijen (Jeugdzorg) erkent dat de kern van de impasse zit in de spreiding van de financiële risico’s.

Meer wil hij niet loslaten omdat dat "niet helpt aan de onderhandeltafel", zei Van Ooijen voorafgaand aan de ministerraad. GroenLinks en PvdA eisen echter snel meer duidelijkheid.

De hervormingen moeten de jeugdzorg verbeteren en "financieel houdbaar" maken. Met het voorstel dat donderdag op tafel lag, zijn de gemeenten niet in staat om de hervormingen uit te voeren, aldus de VNG. Ze heeft daarom donderdag een tegenvoorstel gedaan. Tijdens het uren durende overleg hebben het Rijk en de VNG besloten dat een werkgroep inzichtelijk gaat maken welke risico's aan de uitvoering van de Jeugdwet hangen. In januari bespreken ze samen de uitkomst daarvan.

Teleurstelling

FNV-bestuurder Maaike van der Aar noemt de vertraging in de hervorming van de jeugdzorg uitermate teleurstellend. "De ellende in de jeugdzorg is groot. En zelfs als de VNG en de rijksoverheid er in januari samen uitkomen, dan is de inhoud nog steeds niet op orde." Wijzigingen zijn nodig omdat de jeugdzorg is vastgelopen. Het personeelstekort is fors, de werkdruk hoog en de tarieven voor het geleverde werk zijn te laag.

Cathalijne Dortmans is de voorzitter van de VNG-commissie zorg, jeugd en onderwijs. Ze benadrukt dat het de VNG ook gaat om de inhoud van de hervormingen. "Wat we doen, doen we voor de jeugd en jongeren. Maar daar hebben we wel een goed financieel kader voor nodig."

"Al dit geleuter over geld voelt enorm onzinnig als het over jouw kinderen of over jouw vak gaat", zegt Van der Aar. "Er is een zwaargewicht nodig om de problemen in de jeugdzorg op te lossen." Het vertrouwen in de verantwoordelijke staatssecretaris Van Ooijen heeft de FNV-bestuurder verloren.

Plenair debat

GroenLinks en PvdA willen in de eerste week na het kerstreces van de Kamer, medio januari, een plenair debat "over deze impasse". Voor het einde van het jaar willen zij een brief "met meer uitleg over de knelpunten, de planning en hoe de staatssecretaris denkt dit in januari wel recht te trekken", schrijft GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld, mede namens PvdA-Kamerlid Mohammed Mohandis, aan haar Kamercollega’s. Vrijdag wordt duidelijk of dat verzoek wordt gehonoreerd.

De plannen voor de hervormingen in de jeugdzorg hadden er al begin dit jaar moeten liggen. Jeugdzorg Nederland laat weten de vertraging te betreuren. "Inhoudelijke verbeteringen van de jeugdzorg nog langer uitstellen is onverantwoord", aldus een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

10 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

12 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

12 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

13 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

18 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

18 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

22 uur geleden