Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord jeugdzorg stukgelopen op spreiding financiële risico's

Akkoord jeugdzorg stukgelopen op spreiding financiële risico's

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelingen over hervormingen in de jeugdzorg zijn stukgelopen op het ontbreken van voldoende garanties van het Rijk aan gemeenten als de tekorten in de jeugdhulp blijven bestaan. Dat schrijft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vrijdag. Staatssecretaris Maarten van Ooijen (Jeugdzorg) erkent dat de kern van de impasse zit in de spreiding van de financiële risico’s.

Meer wil hij niet loslaten omdat dat "niet helpt aan de onderhandeltafel", zei Van Ooijen voorafgaand aan de ministerraad. GroenLinks en PvdA eisen echter snel meer duidelijkheid.

De hervormingen moeten de jeugdzorg verbeteren en "financieel houdbaar" maken. Met het voorstel dat donderdag op tafel lag, zijn de gemeenten niet in staat om de hervormingen uit te voeren, aldus de VNG. Ze heeft daarom donderdag een tegenvoorstel gedaan. Tijdens het uren durende overleg hebben het Rijk en de VNG besloten dat een werkgroep inzichtelijk gaat maken welke risico's aan de uitvoering van de Jeugdwet hangen. In januari bespreken ze samen de uitkomst daarvan.

Teleurstelling

FNV-bestuurder Maaike van der Aar noemt de vertraging in de hervorming van de jeugdzorg uitermate teleurstellend. "De ellende in de jeugdzorg is groot. En zelfs als de VNG en de rijksoverheid er in januari samen uitkomen, dan is de inhoud nog steeds niet op orde." Wijzigingen zijn nodig omdat de jeugdzorg is vastgelopen. Het personeelstekort is fors, de werkdruk hoog en de tarieven voor het geleverde werk zijn te laag.

Cathalijne Dortmans is de voorzitter van de VNG-commissie zorg, jeugd en onderwijs. Ze benadrukt dat het de VNG ook gaat om de inhoud van de hervormingen. "Wat we doen, doen we voor de jeugd en jongeren. Maar daar hebben we wel een goed financieel kader voor nodig."

"Al dit geleuter over geld voelt enorm onzinnig als het over jouw kinderen of over jouw vak gaat", zegt Van der Aar. "Er is een zwaargewicht nodig om de problemen in de jeugdzorg op te lossen." Het vertrouwen in de verantwoordelijke staatssecretaris Van Ooijen heeft de FNV-bestuurder verloren.

Plenair debat

GroenLinks en PvdA willen in de eerste week na het kerstreces van de Kamer, medio januari, een plenair debat "over deze impasse". Voor het einde van het jaar willen zij een brief "met meer uitleg over de knelpunten, de planning en hoe de staatssecretaris denkt dit in januari wel recht te trekken", schrijft GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld, mede namens PvdA-Kamerlid Mohammed Mohandis, aan haar Kamercollega’s. Vrijdag wordt duidelijk of dat verzoek wordt gehonoreerd.

De plannen voor de hervormingen in de jeugdzorg hadden er al begin dit jaar moeten liggen. Jeugdzorg Nederland laat weten de vertraging te betreuren. "Inhoudelijke verbeteringen van de jeugdzorg nog langer uitstellen is onverantwoord", aldus een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

1 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

3 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

4 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

4 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

5 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

5 uur geleden
OM wil in hoger beroep na vrijspraak in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.

5 uur geleden