Akkoord in de maak voor hereniging oppositieblok tegen Erdogan
ANKARA (ANP/RTR) - De zes belangrijkste Turkse oppositiepartijen lijken op weg te zijn naar een compromis dat hen weer bij elkaar kan brengen, nadat er zondag een breuk was gekomen in het blok. De rechtse partij IYI, de tweede grootste van het blok, had zich toen teruggetrokken uit onvrede over de gezamenlijke presidentskandidaat, Kemal Kilicdaroglu.
De voorwaarde die IYI-partij nu stelt om zich weer aan te sluiten bij de coalitie, is dat de burgemeesters van Istanbul en Ankara, Ekrem Imamoglu en Mansur Yavas, beiden vicepresident worden als de oppositiekandidaat als winnaar uit de verkiezingen van 14 mei komt.
De belangrijkste oppositiepartij, de centrumlinkse Republikeinse Volkspartij (CHP), zou van plan zijn akkoord te gaan met dat voorstel. Daarmee lijkt de deur open te staan voor een hereniging van het blok. Al blijft een officiële bevestiging voorlopig uit.
Door gezamenlijk op te treden hopen de zes partijen meer kans maken om het in mei te winnen van Recep Tayyip Erdogan, die al bijna twintig jaar aan de macht is in Turkije, eerst als premier en later als president.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
49 minuten geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft verontwaardigd gereageerd op de Russische aanvallen die in Oekraïne geleid zouden hebben tot grootschalige stroomuitval. "Er is absoluut geen militaire logica voor dergelijke aanvallen op de energiesector en infrastructuur die mensen midden in de winter zonder elektriciteit en verwarming achterlaten", stelt hij op X.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt een mislukte raketlancering richting Israël te hebben waargenomen in de Gazastrook. "Hamas heeft voor de tweede keer in 24 uur het bestand geschonden", aldus de strijdkrachten op X.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije zegt Syrië te willen helpen bij de strijd tegen Koerdische strijders in de stad Aleppo. Het land "steunt de Syrische strijd tegen terroristische organisaties" en houdt de situatie goed in de gaten, zegt het ministerie van Defensie.
4 uur geleden