Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Akkoord in de maak voor hereniging oppositieblok tegen Erdogan

Akkoord in de maak voor hereniging oppositieblok tegen Erdogan

ANKARA (ANP/RTR) - De zes belangrijkste Turkse oppositiepartijen lijken op weg te zijn naar een compromis dat hen weer bij elkaar kan brengen, nadat er zondag een breuk was gekomen in het blok. De rechtse partij IYI, de tweede grootste van het blok, had zich toen teruggetrokken uit onvrede over de gezamenlijke presidentskandidaat, Kemal Kilicdaroglu.

De voorwaarde die IYI-partij nu stelt om zich weer aan te sluiten bij de coalitie, is dat de burgemeesters van Istanbul en Ankara, Ekrem Imamoglu en Mansur Yavas, beiden vicepresident worden als de oppositiekandidaat als winnaar uit de verkiezingen van 14 mei komt.

De belangrijkste oppositiepartij, de centrumlinkse Republikeinse Volkspartij (CHP), zou van plan zijn akkoord te gaan met dat voorstel. Daarmee lijkt de deur open te staan voor een hereniging van het blok. Al blijft een officiële bevestiging voorlopig uit.

Door gezamenlijk op te treden hopen de zes partijen meer kans maken om het in mei te winnen van Recep Tayyip Erdogan, die al bijna twintig jaar aan de macht is in Turkije, eerst als premier en later als president.

Meer uit Buitenland

Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

34 minuten geleden
Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

5 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

10 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

10 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

12 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

13 uur geleden