Akkoord in de maak voor hereniging oppositieblok tegen Erdogan
ANKARA (ANP/RTR) - De zes belangrijkste Turkse oppositiepartijen lijken op weg te zijn naar een compromis dat hen weer bij elkaar kan brengen, nadat er zondag een breuk was gekomen in het blok. De rechtse partij IYI, de tweede grootste van het blok, had zich toen teruggetrokken uit onvrede over de gezamenlijke presidentskandidaat, Kemal Kilicdaroglu.
De voorwaarde die IYI-partij nu stelt om zich weer aan te sluiten bij de coalitie, is dat de burgemeesters van Istanbul en Ankara, Ekrem Imamoglu en Mansur Yavas, beiden vicepresident worden als de oppositiekandidaat als winnaar uit de verkiezingen van 14 mei komt.
De belangrijkste oppositiepartij, de centrumlinkse Republikeinse Volkspartij (CHP), zou van plan zijn akkoord te gaan met dat voorstel. Daarmee lijkt de deur open te staan voor een hereniging van het blok. Al blijft een officiële bevestiging voorlopig uit.
Door gezamenlijk op te treden hopen de zes partijen meer kans maken om het in mei te winnen van Recep Tayyip Erdogan, die al bijna twintig jaar aan de macht is in Turkije, eerst als premier en later als president.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.
1 uur geledenCAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
4 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
8 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
10 uur geleden