Akkoord Curaçao en Nederland over verbetering vluchtelingenopvang
WILLEMSTAD (ANP) - Nederland en Curaçao hebben "een gemeenschappelijk belang" om de opvang van ongedocumenteerden op het eiland te verbeteren. Dat heeft staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrelaties) zaterdagmiddag (lokale tijd) gezegd, nadat ze eerder op de dag een bezoek had gebracht aan de barakken waar voornamelijk Venezolaanse vluchtelingen worden opgevangen.
Van Huffelen bezocht de onderkomens met de Curaçaose minister-president Gilmar 'Pik' Pisas. Ze bekeek de nieuwbouw en sprak met enkele Venezolanen die vastzitten. Pisas fungeerde daarbij als tolk voor de Nederlandse staatssecretaris.
De minister-president benadrukte zelf dat ook Curaçao een verbetering van de opvang wil. Nederland heeft in januari de financiering voor verbouwing van de barakken uit onvrede over de rol van Curaçao hierbij stopgezet. Maar volgens Pisas was dat onder meer het gevolg van problemen met de aanlevering van bouwmaterialen en personeelsgebrek.
Amnesty International bracht in oktober 2021 een vernietigend rapport uit over de opvang. Tijdens een werkbezoek van Amnesty in december lukte het niet een afspraak met Pisas te maken, die tevens minister van Justitie is.
Pisas legde zaterdag uit dat een eerdere afspraak niet doorging wegens ziekte. Hij zei dat Amnesty in maart opnieuw komt en dat hij dan zeker met de organisatie om de tafel gaat. Ook is Curaçao volgens hem al begonnen met enkele aanbevelingen die de mensenrechtenorganisatie heeft gedaan.
Pisas onderschreef de woorden van Van Huffelen dat de twee landen "een gemeenschappelijk belang in het leveren van goede huisvesting en zorg voor de ongedocumenteerden" hebben. Hij noemde het werkbezoek van de nieuwe staatssecretaris "heel erg plezierig" en zei er naar uit te kijken om verder met de staatssecretaris te werken.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.
25 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland verwacht volgend jaar opnieuw veel meer geld te moeten uitgeven om schade te vergoeden die vooral ganzen en houtduiven aanrichten aan landbouwgewassen. Gedeputeerde Esther Rommel (financiën) denkt er in 2026 70 miljoen euro voor nodig te hebben, 25 miljoen meer dan eerder verwacht. Dit jaar wordt vooralsnog rekening gehouden met ruim 42 miljoen euro, terwijl het in 2024 ging om 29 miljoen.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ruimingen van dieren bij pluimveehouders door uitbraken van vogelgriep doen "zeer". Dat zegt voorzitter Kees de Jong van LTO Pluimveehouderij. "Het zijn erg vervelende ervaringen voor pluimveehouders, om het maar voorzichtig uit te drukken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima spreken op de eerste dag van hun staatsbezoek aan Suriname met vertegenwoordigers van nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde maandag het programma voor het bezoek, dat volgende week maandag begint. Op de laatste dag bezoeken Willem-Alexander en Máxima onder meer een voormalige koffie- en cacaoplantage.
2 uur geledenLUANDA (ANP) - De Verenigde Staten, Oekraïne en de andere betrokkenen nemen meer tijd voor hun onderhandelingen over het nieuwe Amerikaanse vredesplan. De oorspronkelijke deadline van komende donderdag is van tafel, heeft demissionair premier Dick Schoof vastgesteld.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie Midden-Nederland heeft twee aangiftes gekregen van een bekogeling met een boek in Utrecht. Dat bevestigt een politiewoordvoerder na een bericht van RTV Utrecht. Een van de aangiftes werd zondagavond gedaan door journalist Mischa Blok. Zij werd door twee jongens bekogeld met een bundel verzamelde werken van Charles Bukowski.
3 uur geledenHOLWIERDE (ANP) - Op een vleeskuikenbedrijf in de Groningse plaats Holwierde is vogelgriep vastgesteld. Om te voorkomen dat het virus zich verder verspreidt, heeft de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) besloten dat circa 48.000 kuikens worden gedood. Binnen een straal van 10 kilometer geldt per direct een vervoersverbod voor vogels en eieren.
4 uur geleden