Akkoord Curaçao en Nederland over verbetering vluchtelingenopvang
WILLEMSTAD (ANP) - Nederland en Curaçao hebben "een gemeenschappelijk belang" om de opvang van ongedocumenteerden op het eiland te verbeteren. Dat heeft staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrelaties) zaterdagmiddag (lokale tijd) gezegd, nadat ze eerder op de dag een bezoek had gebracht aan de barakken waar voornamelijk Venezolaanse vluchtelingen worden opgevangen.
Van Huffelen bezocht de onderkomens met de Curaçaose minister-president Gilmar 'Pik' Pisas. Ze bekeek de nieuwbouw en sprak met enkele Venezolanen die vastzitten. Pisas fungeerde daarbij als tolk voor de Nederlandse staatssecretaris.
De minister-president benadrukte zelf dat ook Curaçao een verbetering van de opvang wil. Nederland heeft in januari de financiering voor verbouwing van de barakken uit onvrede over de rol van Curaçao hierbij stopgezet. Maar volgens Pisas was dat onder meer het gevolg van problemen met de aanlevering van bouwmaterialen en personeelsgebrek.
Amnesty International bracht in oktober 2021 een vernietigend rapport uit over de opvang. Tijdens een werkbezoek van Amnesty in december lukte het niet een afspraak met Pisas te maken, die tevens minister van Justitie is.
Pisas legde zaterdag uit dat een eerdere afspraak niet doorging wegens ziekte. Hij zei dat Amnesty in maart opnieuw komt en dat hij dan zeker met de organisatie om de tafel gaat. Ook is Curaçao volgens hem al begonnen met enkele aanbevelingen die de mensenrechtenorganisatie heeft gedaan.
Pisas onderschreef de woorden van Van Huffelen dat de twee landen "een gemeenschappelijk belang in het leveren van goede huisvesting en zorg voor de ongedocumenteerden" hebben. Hij noemde het werkbezoek van de nieuwe staatssecretaris "heel erg plezierig" en zei er naar uit te kijken om verder met de staatssecretaris te werken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
15 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
17 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geleden