Akkerbouw verwacht derde minder opbrengst door weersomstandigheden
DEN HAAG (ANP) - De opbrengst van uien en aardappelen zal naar verwachting een derde minder zijn als gevolg van een nat voorjaar, de sterke wind en de droogte waar ons land nu mee kampt. Dat zegt Teun de Jong, voorzitter van de Nederlandse Akkerbouw Vakbond, naar aanleiding van een bericht hierover in het AD.
De gewassen komen volgens De Jong, die zelf in Friesland pootaardappelen teelt, laat op. Door het natte voorjaar konden veel uien en aardappelen een maand later worden gepoot dan gebruikelijk. Daardoor zijn de planten en wortels nu nog klein. "Door het natte voorjaar zou je denken dat er veel vocht in de grond zit, maar op kleigrond werkt dat niet zo. Je hebt nog regelmatig regen nodig."
Hoewel de boeren volop zelf aan het beregenen zijn, lukt dat volgens De Jong niet in alle regio's. In de kustgebieden, zoals Zeeland, is het grondwater zout. Ook kan het zijn dat als de droogte langer aanhoudt, er beregeningsverboden komen.
Een kleinere oogst drijft de prijzen van de gewassen weer op, voorspelt de voorzitter. "Enerzijds is dat een voordeel voor de boer, want dan heeft hij toch meer omzet. Maar voor degenen die inkopen, gaat de prijs omhoog. Al is duurder nog altijd beter dan niet te krijgen."
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
2 uur geleden