Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aké wil na korte en roerige week bij Oranje niet te hard oordelen

Aké wil na korte en roerige week bij Oranje niet te hard oordelen

PARIJS (ANP) - Nathan Aké wil na de teleurstellende start van de tweede periode onder bondscoach Ronald Koeman niet te hard oordelen.Volgens de verdediger van Manchester City heeft Oranje tijd nodig, zeker na de onrustige aanloop naar het duel met de Fransen.

"Het was niet de perfecte voorbereiding, ook omdat het een korte week was. We hebben niet heel lang met elkaar gehad deze week en hebben maar één keer tactisch kunnen trainen. We hebben tijd nodig, maar die tijd krijg je kennelijk niet", zei Aké (28) na de 4-0-nederlaag.

"Maar we hebben wel een nieuwe bondscoach, die wil iets nieuws proberen. Daar hebben we nog niet heel veel tijd voor gehad. Ik denk dat dat allemaal komt en vind dat we nu niet te hard van stapel moeten willen lopen. Het was geen beste wedstrijd tegen een goede tegenstander, maar we moeten gewoon vooruitkijken."

Lastige avond

Oranje verzamelde maandagmiddag in Zeist en de meeste basisspelers deden toen alleen een korte hersteltraining. Vervolgens werd er dinsdag en woensdag in Nederland getraind en donderdag in Parijs. De periode bleek te kort voor Koeman om het gehavende elftal weer naar zijn wens te laten spelen. Dat een dag voor de wedstrijd nog eens vijf spelers wegvielen, kwam de voorbereiding ook zeker niet ten goede.

Aké had het in het Stade de France lastig met de sterke voorhoede van de Fransen, geleid door Kylian Mbappé. "Als je een wedstrijd zo begint, dan wordt het een heel lastige avond. Met hun kwaliteiten slachten ze je dan helemaal af. Ze wachten dan op de counter en dan zie je dat elke counter wel gevaarlijk wordt. Dan moet je gewoon zorgen dat het geen hoge uitslag wordt", aldus Aké.

Eerherstel

"Het krachtsverschil is gewoon te groot op dit moment. Maar we moeten kijken wat we beter moeten doen en hiervan leren. We kunnen wel naar het niveau van Frankrijk toe groeien, maar we hebben nog veel te verbeteren. We moeten niet te negatief zijn na één wedstrijd en bij elkaar blijven. We hebben sessies en wedstrijden samen nodig."

Aké is blij dat Oranje over enkele dagen al de kans krijgt op eerherstel. Maandag is Gibraltar in Rotterdam de tegenstander. "Het is lekker dat we over een paar dagen weer een nieuwe wedstrijd spelen en dat we dit recht kunnen zetten, zodat we deze week tóch nog positief kunnen eindigen."

Aké vormde tegen de Fransen de achterhoede met Virgil van Dijk, Jurriën Timber en Lutsharel Geertruida. Maandag is Denzel Dumfries weer speelgerechtigd na een schorsing en Geertruida is er mogelijk niet bij wegens een hamstringblessure. Mogelijk haakt Matthijs de Ligt weer aan als hij hersteld is van een virusinfectie.

Meer uit Voetbal

FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

6 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

17 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

19 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

19 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

20 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

22 uur geleden