Aké wil na korte en roerige week bij Oranje niet te hard oordelen
PARIJS (ANP) - Nathan Aké wil na de teleurstellende start van de tweede periode onder bondscoach Ronald Koeman niet te hard oordelen.Volgens de verdediger van Manchester City heeft Oranje tijd nodig, zeker na de onrustige aanloop naar het duel met de Fransen.
"Het was niet de perfecte voorbereiding, ook omdat het een korte week was. We hebben niet heel lang met elkaar gehad deze week en hebben maar één keer tactisch kunnen trainen. We hebben tijd nodig, maar die tijd krijg je kennelijk niet", zei Aké (28) na de 4-0-nederlaag.
"Maar we hebben wel een nieuwe bondscoach, die wil iets nieuws proberen. Daar hebben we nog niet heel veel tijd voor gehad. Ik denk dat dat allemaal komt en vind dat we nu niet te hard van stapel moeten willen lopen. Het was geen beste wedstrijd tegen een goede tegenstander, maar we moeten gewoon vooruitkijken."
Lastige avond
Oranje verzamelde maandagmiddag in Zeist en de meeste basisspelers deden toen alleen een korte hersteltraining. Vervolgens werd er dinsdag en woensdag in Nederland getraind en donderdag in Parijs. De periode bleek te kort voor Koeman om het gehavende elftal weer naar zijn wens te laten spelen. Dat een dag voor de wedstrijd nog eens vijf spelers wegvielen, kwam de voorbereiding ook zeker niet ten goede.
Aké had het in het Stade de France lastig met de sterke voorhoede van de Fransen, geleid door Kylian Mbappé. "Als je een wedstrijd zo begint, dan wordt het een heel lastige avond. Met hun kwaliteiten slachten ze je dan helemaal af. Ze wachten dan op de counter en dan zie je dat elke counter wel gevaarlijk wordt. Dan moet je gewoon zorgen dat het geen hoge uitslag wordt", aldus Aké.
Eerherstel
"Het krachtsverschil is gewoon te groot op dit moment. Maar we moeten kijken wat we beter moeten doen en hiervan leren. We kunnen wel naar het niveau van Frankrijk toe groeien, maar we hebben nog veel te verbeteren. We moeten niet te negatief zijn na één wedstrijd en bij elkaar blijven. We hebben sessies en wedstrijden samen nodig."
Aké is blij dat Oranje over enkele dagen al de kans krijgt op eerherstel. Maandag is Gibraltar in Rotterdam de tegenstander. "Het is lekker dat we over een paar dagen weer een nieuwe wedstrijd spelen en dat we dit recht kunnen zetten, zodat we deze week tóch nog positief kunnen eindigen."
Aké vormde tegen de Fransen de achterhoede met Virgil van Dijk, Jurriën Timber en Lutsharel Geertruida. Maandag is Denzel Dumfries weer speelgerechtigd na een schorsing en Geertruida is er mogelijk niet bij wegens een hamstringblessure. Mogelijk haakt Matthijs de Ligt weer aan als hij hersteld is van een virusinfectie.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
6 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
8 uur geleden