Aké weet dat Manchester City het lastig krijgt tegen Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Volgens Nathan Aké is Manchester City er zeer veel aangelegen om de Champions League dit seizoen te winnen. Dat zei de Nederlandse verdediger van de Engelse kampioen een dag voor de uitwedstrijd tegen RB Leipzig, in de achtste finales van het toernooi. "Het wordt misschien wel tijd."
Wel nuanceerde hij dat. "Een club als de onze wil alle wedstrijden winnen. Dat hoort nu eenmaal bij onze status. Maar de Champions League is het grootste toernooi voor clubs en dat hebben we nog nooit gewonnen. Dus is er ons heel veel aan gelegen dat nu wel te doen. En we hebben er ook heel veel vertrouwen in."
Het kan ook, aldus de international van Oranje. "Het gaat goed met ons. Natuurlijk winnen we niet elke wedstrijd, maar daar moeten we ons overheen zetten. Ons niveau is heel stabiel. Maar dat Leipzig heel moeilijk te verslaan is weten we van eerdere duels. Een elftal met heel veel energie en met zeer goede aanvallers. We moeten goed zijn om over twee wedstrijden als winnaar uit de strijd te komen."
Vertrouwen
Zelf is hij bezig aan een goed seizoen, als centrale verdediger of als linksachter. "Het eerste jaar hier was moeilijk voor mij. Door blessures kwam ik niet goed in mijn ritme. Daarna is het beter gegaan, het vertrouwen kwam eigenlijk al het vorige seizoen. Nu krijg ik veel speeltijd. Op welke positie ik speel maakt me niet veel uit. De manager is altijd duidelijk, dus ik weet altijd wat hij van mij verwacht. Hij weet bovendien wat hij van mij kan verwachten. En dat is niet dat ik elke week een doelpunt maak."
In de Premier League staat Manchester City momenteel op de tweede plaats, achter Arsenal.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
9 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
1 dag geleden