Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aké weet dat Manchester City het lastig krijgt tegen Leipzig

Aké weet dat Manchester City het lastig krijgt tegen Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Volgens Nathan Aké is Manchester City er zeer veel aangelegen om de Champions League dit seizoen te winnen. Dat zei de Nederlandse verdediger van de Engelse kampioen een dag voor de uitwedstrijd tegen RB Leipzig, in de achtste finales van het toernooi. "Het wordt misschien wel tijd."

Wel nuanceerde hij dat. "Een club als de onze wil alle wedstrijden winnen. Dat hoort nu eenmaal bij onze status. Maar de Champions League is het grootste toernooi voor clubs en dat hebben we nog nooit gewonnen. Dus is er ons heel veel aan gelegen dat nu wel te doen. En we hebben er ook heel veel vertrouwen in."

Het kan ook, aldus de international van Oranje. "Het gaat goed met ons. Natuurlijk winnen we niet elke wedstrijd, maar daar moeten we ons overheen zetten. Ons niveau is heel stabiel. Maar dat Leipzig heel moeilijk te verslaan is weten we van eerdere duels. Een elftal met heel veel energie en met zeer goede aanvallers. We moeten goed zijn om over twee wedstrijden als winnaar uit de strijd te komen."

Vertrouwen

Zelf is hij bezig aan een goed seizoen, als centrale verdediger of als linksachter. "Het eerste jaar hier was moeilijk voor mij. Door blessures kwam ik niet goed in mijn ritme. Daarna is het beter gegaan, het vertrouwen kwam eigenlijk al het vorige seizoen. Nu krijg ik veel speeltijd. Op welke positie ik speel maakt me niet veel uit. De manager is altijd duidelijk, dus ik weet altijd wat hij van mij verwacht. Hij weet bovendien wat hij van mij kan verwachten. En dat is niet dat ik elke week een doelpunt maak."

In de Premier League staat Manchester City momenteel op de tweede plaats, achter Arsenal.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Van Duijn op huurbasis van AZ naar FC Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Sem van Duijn voor een seizoen verhuurd aan FC Utrecht. In de overeenkomst van de 22-jarige aanvaller is een optie tot koop opgenomen. Van Duijn tekende in juli een verlengd contract tot de zomer van 2031 bij AZ.

1 uur geleden
Messi krijgt met González weer Argentijnse trainer in Miami

MIAMI (ANP) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi heeft opnieuw een landgenoot als trainer gekregen bij Inter Miami. De club uit Florida stelde de 52-jarige Kily González aan als vervanger van de in april opgestapte Javier Mascherano. Interim-trainer Guillermo Hoyos blijft verantwoordelijk voor het elftal tot González de benodigde werkvergunningen heeft.

3 uur geleden
FC Barcelona aan kop na overwinning op Athletic Club

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in de Spaanse voetbalcompetitie overgenomen van Real Madrid. Het elftal van trainer Hansi Flick boekte in eigen stadion een overwinning op Athletic Club: 2-0.

13 uur geleden
Winnend Ajax geeft ook in de Conference League veel kansen weg

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met een ruime zege het hoofdtoernooi van de Conference League bereikt. De club was opnieuw veel te sterk voor FC Sion (5-3), na de zege van vorige week in Zwitserland (2-4).

14 uur geleden
Ajax verslaat Sion en staat in hoofdtoernooi Conference League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club won ook de thuiswedstrijd tegen FC Sion (5-3), na een zege vorige week in Zwitserland (2-4).

14 uur geleden
FC Twente na verlenging naar hoofdtoernooi Conference League

BAKOE (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Conference League. De Enschedeërs wonnen in de play-offs in Azerbeidzjan na verlenging met 4-1 van FK Qarabağ. FC Twente had de thuiswedstrijd vorige week met 1-0 verloren.

15 uur geleden
Go Ahead Eagles strikt Kroatische verdediger Jukić

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Tino Jukić aan de selectie toegevoegd. De 24-jarige Kroatische centrale verdediger komt over van NK Lokomotiva, dat in Kroatië op het hoogste niveau speelt.

15 uur geleden