Aké trefzeker voor Manchester City, Haaland scoort drie keer
MANCHESTER (ANP) - Nathan Aké meldt zich maandag met een goed gevoel bij het Nederlands elftal. De verdediger was zaterdag in de Engelse competitie trefzeker voor zijn club Manchester City. Aké kopte in de thuiswedstrijd tegen Fulham in de blessuretijd van de eerste helft raak uit een hoekschop (2-1). Manchester City won de wedstrijd uiteindelijk met 5-1 en gaat met 12 punten uit vier duels alleen aan kop in de Premier League.
De treffer van Aké leek te worden afgekeurd omdat ploeggenoot Manuel Akanji hinderlijk buitenspel leek te staan. Volgens de arbitrage was daar geen sprake van.
In de tweede helft liep Manchester City verder weg. De Noorse topschutter Erling Haaland scoorde drie keer en staat na vier competitiewedstrijden alweer op zes doelpunten. Haaland gaf voor rust bovendien de assist bij de 1-0 van Julián Álvarez. Tim Ream maakte kort daarop gelijk voor Fulham.
Spurs
Aké speelde de gehele wedstrijd mee bij de thuisploeg. Bij Fulham werd de Nederlandse verdediger Kenny Tete in de 73e minuut gewisseld.
Son Heung-min hielp Tottenham Hotspur met drie doelpunten aan een overwinning bij Burnley: 2-5. Verdediger Micky van de Ven was basisspeler bij de Spurs, die met 10 punten uit vier wedstrijden voorlopig tweede staan. Van de Ven is net als Aké opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje tegen Griekenland (donderdag) en Ierland (volgende week zondag).
Chelsea
Chelsea leed tegen Nottingham Forest de tweede nederlaag van het seizoen: 0-1. De Zweed Anthony Elanga hielp de nieuwe ploeg van oud-PSV'er Ibrahim Sangaré kort na rust aan de zege. Bij Chelsea viel Noni Madueke, ook voormalig PSV-speler, na een uur spelen in. De voor Oranje opgeroepen Ian Maatsen mocht het laatste kwartier meedoen bij de Londenaren. Chelsea pakte uit de eerste vier wedstrijden 4 punten.
Mark Flekken, een van de drie geselecteerde keepers van het Nederlands elftal voor de komende interlands, speelde met Brentford gelijk tegen Bournemouth: 2-2. Justin Kluivert had bij Bournemouth een basisplaats en werd in de 70e minuut gewisseld.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
4 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
17 uur geleden