Aké trefzeker voor Manchester City, Haaland scoort drie keer
MANCHESTER (ANP) - Nathan Aké meldt zich maandag met een goed gevoel bij het Nederlands elftal. De verdediger was zaterdag in de Engelse competitie trefzeker voor zijn club Manchester City. Aké kopte in de thuiswedstrijd tegen Fulham in de blessuretijd van de eerste helft raak uit een hoekschop (2-1). Manchester City won de wedstrijd uiteindelijk met 5-1 en gaat met 12 punten uit vier duels alleen aan kop in de Premier League.
De treffer van Aké leek te worden afgekeurd omdat ploeggenoot Manuel Akanji hinderlijk buitenspel leek te staan. Volgens de arbitrage was daar geen sprake van.
In de tweede helft liep Manchester City verder weg. De Noorse topschutter Erling Haaland scoorde drie keer en staat na vier competitiewedstrijden alweer op zes doelpunten. Haaland gaf voor rust bovendien de assist bij de 1-0 van Julián Álvarez. Tim Ream maakte kort daarop gelijk voor Fulham.
Spurs
Aké speelde de gehele wedstrijd mee bij de thuisploeg. Bij Fulham werd de Nederlandse verdediger Kenny Tete in de 73e minuut gewisseld.
Son Heung-min hielp Tottenham Hotspur met drie doelpunten aan een overwinning bij Burnley: 2-5. Verdediger Micky van de Ven was basisspeler bij de Spurs, die met 10 punten uit vier wedstrijden voorlopig tweede staan. Van de Ven is net als Aké opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje tegen Griekenland (donderdag) en Ierland (volgende week zondag).
Chelsea
Chelsea leed tegen Nottingham Forest de tweede nederlaag van het seizoen: 0-1. De Zweed Anthony Elanga hielp de nieuwe ploeg van oud-PSV'er Ibrahim Sangaré kort na rust aan de zege. Bij Chelsea viel Noni Madueke, ook voormalig PSV-speler, na een uur spelen in. De voor Oranje opgeroepen Ian Maatsen mocht het laatste kwartier meedoen bij de Londenaren. Chelsea pakte uit de eerste vier wedstrijden 4 punten.
Mark Flekken, een van de drie geselecteerde keepers van het Nederlands elftal voor de komende interlands, speelde met Brentford gelijk tegen Bournemouth: 2-2. Justin Kluivert had bij Bournemouth een basisplaats en werd in de 70e minuut gewisseld.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
58 minuten geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
10 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
21 uur geleden