Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aké trefzeker voor Manchester City, Haaland scoort drie keer

Aké trefzeker voor Manchester City, Haaland scoort drie keer

MANCHESTER (ANP) - Nathan Aké meldt zich maandag met een goed gevoel bij het Nederlands elftal. De verdediger was zaterdag in de Engelse competitie trefzeker voor zijn club Manchester City. Aké kopte in de thuiswedstrijd tegen Fulham in de blessuretijd van de eerste helft raak uit een hoekschop (2-1). Manchester City won de wedstrijd uiteindelijk met 5-1 en gaat met 12 punten uit vier duels alleen aan kop in de Premier League.

De treffer van Aké leek te worden afgekeurd omdat ploeggenoot Manuel Akanji hinderlijk buitenspel leek te staan. Volgens de arbitrage was daar geen sprake van.

In de tweede helft liep Manchester City verder weg. De Noorse topschutter Erling Haaland scoorde drie keer en staat na vier competitiewedstrijden alweer op zes doelpunten. Haaland gaf voor rust bovendien de assist bij de 1-0 van Julián Álvarez. Tim Ream maakte kort daarop gelijk voor Fulham.

Spurs

Aké speelde de gehele wedstrijd mee bij de thuisploeg. Bij Fulham werd de Nederlandse verdediger Kenny Tete in de 73e minuut gewisseld.

Son Heung-min hielp Tottenham Hotspur met drie doelpunten aan een overwinning bij Burnley: 2-5. Verdediger Micky van de Ven was basisspeler bij de Spurs, die met 10 punten uit vier wedstrijden voorlopig tweede staan. Van de Ven is net als Aké opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje tegen Griekenland (donderdag) en Ierland (volgende week zondag).

Chelsea

Chelsea leed tegen Nottingham Forest de tweede nederlaag van het seizoen: 0-1. De Zweed Anthony Elanga hielp de nieuwe ploeg van oud-PSV'er Ibrahim Sangaré kort na rust aan de zege. Bij Chelsea viel Noni Madueke, ook voormalig PSV-speler, na een uur spelen in. De voor Oranje opgeroepen Ian Maatsen mocht het laatste kwartier meedoen bij de Londenaren. Chelsea pakte uit de eerste vier wedstrijden 4 punten.

Mark Flekken, een van de drie geselecteerde keepers van het Nederlands elftal voor de komende interlands, speelde met Brentford gelijk tegen Bournemouth: 2-2. Justin Kluivert had bij Bournemouth een basisplaats en werd in de 70e minuut gewisseld.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

6 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

7 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

8 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

11 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

21 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

23 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden