Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aké trefzeker voor Manchester City, Haaland scoort drie keer

Aké trefzeker voor Manchester City, Haaland scoort drie keer

MANCHESTER (ANP) - Nathan Aké meldt zich maandag met een goed gevoel bij het Nederlands elftal. De verdediger was zaterdag in de Engelse competitie trefzeker voor zijn club Manchester City. Aké kopte in de thuiswedstrijd tegen Fulham in de blessuretijd van de eerste helft raak uit een hoekschop (2-1). Manchester City won de wedstrijd uiteindelijk met 5-1 en gaat met 12 punten uit vier duels alleen aan kop in de Premier League.

De treffer van Aké leek te worden afgekeurd omdat ploeggenoot Manuel Akanji hinderlijk buitenspel leek te staan. Volgens de arbitrage was daar geen sprake van.

In de tweede helft liep Manchester City verder weg. De Noorse topschutter Erling Haaland scoorde drie keer en staat na vier competitiewedstrijden alweer op zes doelpunten. Haaland gaf voor rust bovendien de assist bij de 1-0 van Julián Álvarez. Tim Ream maakte kort daarop gelijk voor Fulham.

Spurs

Aké speelde de gehele wedstrijd mee bij de thuisploeg. Bij Fulham werd de Nederlandse verdediger Kenny Tete in de 73e minuut gewisseld.

Son Heung-min hielp Tottenham Hotspur met drie doelpunten aan een overwinning bij Burnley: 2-5. Verdediger Micky van de Ven was basisspeler bij de Spurs, die met 10 punten uit vier wedstrijden voorlopig tweede staan. Van de Ven is net als Aké opgeroepen voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje tegen Griekenland (donderdag) en Ierland (volgende week zondag).

Chelsea

Chelsea leed tegen Nottingham Forest de tweede nederlaag van het seizoen: 0-1. De Zweed Anthony Elanga hielp de nieuwe ploeg van oud-PSV'er Ibrahim Sangaré kort na rust aan de zege. Bij Chelsea viel Noni Madueke, ook voormalig PSV-speler, na een uur spelen in. De voor Oranje opgeroepen Ian Maatsen mocht het laatste kwartier meedoen bij de Londenaren. Chelsea pakte uit de eerste vier wedstrijden 4 punten.

Mark Flekken, een van de drie geselecteerde keepers van het Nederlands elftal voor de komende interlands, speelde met Brentford gelijk tegen Bournemouth: 2-2. Justin Kluivert had bij Bournemouth een basisplaats en werd in de 70e minuut gewisseld.

Meer uit Voetbal

Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

21 minuten geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

3 uur geleden
Barcelona en Spanje wachten op nieuws over ernst blessure Yamal

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.

5 uur geleden
De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

14 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

15 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

15 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

16 uur geleden