Aké start in Champions League op de bank bij Manchester City
LISSABON (ANP) - Nathan Aké moet op de bank beginnen bij Manchester City tegen Sporting Portugal. Om 21.00 uur begint in Lissabon het eerste duel tussen deze clubs in de achtste finales van de Champions League. Aké, international van het Nederlands elftal, had in de laatste competitiewedstrijd van City nog een basisplaats.
Met de 26-jarige Hagenaar centraal achterin won de ploeg van trainer Pep Guardiola zaterdag met 4-0 bij Norwich City. Van de vier verdedigers die toen een basisplaats hadden, staat alleen de Portugese verdediger Rúben Dias tegen zijn landgenoten van Sporting ook weer aan de aftrap. Dias draagt de aanvoerdersband bij de Engelse club.
Riyad Mahrez, Phil Foden en Raheem Sterling, die tegen Norwich een hattrick maakte, vormen de voorhoede van City. Sporting Portugal eindigde in de groepsfase als tweede in poule C achter Ajax.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
43 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
6 uur geleden