Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zwaait Schöne vlak voor duel met NEC uit

Ajax zwaait Schöne vlak voor duel met NEC uit

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vlak voor het duel met NEC afscheid genomen van Lasse Schöne. De Deen, dit seizoen uitkomend voor de gepromoveerde club uit Nijmegen, kreeg een staande ovatie in de Johan Cruijff ArenA.

Schöne speelde 287 duels voor Ajax. Geen buitenlandse speler kwam vaker uit voor de club uit de hoofdstad. Hij veroverde drie landstitels en maakte indruk met een reeks fraaie vrije trappen. Zijn mooiste vrije trap bewaarde hij voor het uitduel met Real Madrid (1-4) in de Champions League. Dat doelpunt werd tijdens de warming up van het duel tussen Ajax en NEC steeds op de grote schermen in het stadion herhaald.

"Je was zeven jaar een bijzondere speler bij ons", zei directeur voetbalzaken Marc Overmars. "Soms leek je in het begin van het seizoen op de bank terecht te komen, maar je werd eigenlijk alleen maar beter. Jij bent voor ons en onze supporters een echte Ajacied. Iedere vrije trap rond het strafschopgebied leek wel een doelpunt"

De 35-jarige Schöne verliet Ajax twee jaar geleden voor Genua. Maar mede vanwege corona had hij nog geen afscheid kunnen nemen van de Ajax-fans.

Meer uit Voetbal

Doelman Pasveer keert met zege terug bij Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.

26 minuten geleden
PSV laat Feyenoord kansloos (3-0) en ziet landstitel al naderen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.

40 minuten geleden
PSV vergroot enorme voorsprong nog verder met zege op Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.

50 minuten geleden
Mbappé laat Real Madrid in tiende minuut blessuretijd ontsnappen

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).

52 minuten geleden
Grim ziet talenten vermoeid raken en mist volwassen spelers

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."

2 uur geleden
Godts baalt van 'onnodig' puntenverlies van Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."

2 uur geleden
Ajax laat het ook tegen Excelsior afweten na rust: 2-2

ROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).

2 uur geleden