Ajax zwaait Schöne vlak voor duel met NEC uit
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vlak voor het duel met NEC afscheid genomen van Lasse Schöne. De Deen, dit seizoen uitkomend voor de gepromoveerde club uit Nijmegen, kreeg een staande ovatie in de Johan Cruijff ArenA.
Schöne speelde 287 duels voor Ajax. Geen buitenlandse speler kwam vaker uit voor de club uit de hoofdstad. Hij veroverde drie landstitels en maakte indruk met een reeks fraaie vrije trappen. Zijn mooiste vrije trap bewaarde hij voor het uitduel met Real Madrid (1-4) in de Champions League. Dat doelpunt werd tijdens de warming up van het duel tussen Ajax en NEC steeds op de grote schermen in het stadion herhaald.
"Je was zeven jaar een bijzondere speler bij ons", zei directeur voetbalzaken Marc Overmars. "Soms leek je in het begin van het seizoen op de bank terecht te komen, maar je werd eigenlijk alleen maar beter. Jij bent voor ons en onze supporters een echte Ajacied. Iedere vrije trap rond het strafschopgebied leek wel een doelpunt"
De 35-jarige Schöne verliet Ajax twee jaar geleden voor Genua. Maar mede vanwege corona had hij nog geen afscheid kunnen nemen van de Ajax-fans.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
13 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
14 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
14 uur geleden