Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zwaait Schöne vlak voor duel met NEC uit

Ajax zwaait Schöne vlak voor duel met NEC uit

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vlak voor het duel met NEC afscheid genomen van Lasse Schöne. De Deen, dit seizoen uitkomend voor de gepromoveerde club uit Nijmegen, kreeg een staande ovatie in de Johan Cruijff ArenA.

Schöne speelde 287 duels voor Ajax. Geen buitenlandse speler kwam vaker uit voor de club uit de hoofdstad. Hij veroverde drie landstitels en maakte indruk met een reeks fraaie vrije trappen. Zijn mooiste vrije trap bewaarde hij voor het uitduel met Real Madrid (1-4) in de Champions League. Dat doelpunt werd tijdens de warming up van het duel tussen Ajax en NEC steeds op de grote schermen in het stadion herhaald.

"Je was zeven jaar een bijzondere speler bij ons", zei directeur voetbalzaken Marc Overmars. "Soms leek je in het begin van het seizoen op de bank terecht te komen, maar je werd eigenlijk alleen maar beter. Jij bent voor ons en onze supporters een echte Ajacied. Iedere vrije trap rond het strafschopgebied leek wel een doelpunt"

De 35-jarige Schöne verliet Ajax twee jaar geleden voor Genua. Maar mede vanwege corona had hij nog geen afscheid kunnen nemen van de Ajax-fans.

Meer uit Voetbal

Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

1 uur geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

1 uur geleden
Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

2 uur geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

3 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

18 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

18 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

18 uur geleden