Ajax zwaait Schöne vlak voor duel met NEC uit
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vlak voor het duel met NEC afscheid genomen van Lasse Schöne. De Deen, dit seizoen uitkomend voor de gepromoveerde club uit Nijmegen, kreeg een staande ovatie in de Johan Cruijff ArenA.
Schöne speelde 287 duels voor Ajax. Geen buitenlandse speler kwam vaker uit voor de club uit de hoofdstad. Hij veroverde drie landstitels en maakte indruk met een reeks fraaie vrije trappen. Zijn mooiste vrije trap bewaarde hij voor het uitduel met Real Madrid (1-4) in de Champions League. Dat doelpunt werd tijdens de warming up van het duel tussen Ajax en NEC steeds op de grote schermen in het stadion herhaald.
"Je was zeven jaar een bijzondere speler bij ons", zei directeur voetbalzaken Marc Overmars. "Soms leek je in het begin van het seizoen op de bank terecht te komen, maar je werd eigenlijk alleen maar beter. Jij bent voor ons en onze supporters een echte Ajacied. Iedere vrije trap rond het strafschopgebied leek wel een doelpunt"
De 35-jarige Schöne verliet Ajax twee jaar geleden voor Genua. Maar mede vanwege corona had hij nog geen afscheid kunnen nemen van de Ajax-fans.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
17 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
19 uur geleden