Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zorgt voor zesde trainerswissel dit seizoen in Eredivisie

Ajax zorgt voor zesde trainerswissel dit seizoen in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de zesde trainerswissel van dit seizoen in de Eredivisie gezorgd. De clubleiding besloot donderdagavond kort na het gelijkspel tegen FC Volendam (1-1) om trainer Alfred Schreuder te ontslaan. Eerder namen Fortuna Sittard en FC Groningen al afscheid van hun trainers; bij Vitesse, FC Utrecht en SC Cambuur stapte de trainer zelf op.

Eind augustus werd Sjors Ultee al na drie competitiewedstrijden ontslagen bij Fortuna Sittard. De Limburgse club stelde de Spanjaard Julio Velázquez aan als opvolger. Ultee is inmiddels aan de slag gegaan bij SC Cambuur, waarbij Henk de Jong eind oktober op doktersadvies besloot te stoppen vanwege gezondheidsredenen.

Thomas Letsch vertrok eind september bij Vitesse. De Duitser ging in eigen land aan de slag bij VfL Bochum en werd in Arnhem opgevolgd door Phillip Cocu. FC Groningen nam in november, toen de Eredivisie werd onderbroken vanwege het WK in Qatar, afscheid van trainer Frank Wormuth. Dennis van der Ree werd in eerste instantie benoemd tot interim-coach, maar al snel besloot de clubleiding dat hij het seizoen mag afmaken. FC Groningen zakte donderdag naar de laatste plaats in de Eredivisie.

Negatief clubrecord

Bij FC Utrecht stapte Henk Fraser half december op als gevolg van grensoverschrijdend gedrag. Fraser had tijdens een training de Duitse aanvaller Amin Younes bij de keel gepakt. Utrecht stelde Michael Silberbauer aan als opvolger.

Ajax wist de laatste zeven wedstrijden in de Eredivisie niet te winnen en evenaarde tegen Volendam een negatief clubrecord. In 1962, 1964 en 1965 bleef Ajax ook zeven competitieduels op rij zonder zege. De laatste zege van de Amsterdammers in de Eredivisie dateert van 22 oktober bij RKC Waalwijk (1-4). Daarna volgde een nederlaag tegen PSV en een gelijkspel tegen Vitesse, FC Emmen, NEC, FC Twente, Feyenoord en Volendam. Die slechte reeks leidde tot het ontslag van Schreuder.

Meer uit Voetbal

Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

5 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

10 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

19 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

21 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

22 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

22 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

23 uur geleden