Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax zorgt voor zesde trainerswissel dit seizoen in Eredivisie

Ajax zorgt voor zesde trainerswissel dit seizoen in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de zesde trainerswissel van dit seizoen in de Eredivisie gezorgd. De clubleiding besloot donderdagavond kort na het gelijkspel tegen FC Volendam (1-1) om trainer Alfred Schreuder te ontslaan. Eerder namen Fortuna Sittard en FC Groningen al afscheid van hun trainers; bij Vitesse, FC Utrecht en SC Cambuur stapte de trainer zelf op.

Eind augustus werd Sjors Ultee al na drie competitiewedstrijden ontslagen bij Fortuna Sittard. De Limburgse club stelde de Spanjaard Julio Velázquez aan als opvolger. Ultee is inmiddels aan de slag gegaan bij SC Cambuur, waarbij Henk de Jong eind oktober op doktersadvies besloot te stoppen vanwege gezondheidsredenen.

Thomas Letsch vertrok eind september bij Vitesse. De Duitser ging in eigen land aan de slag bij VfL Bochum en werd in Arnhem opgevolgd door Phillip Cocu. FC Groningen nam in november, toen de Eredivisie werd onderbroken vanwege het WK in Qatar, afscheid van trainer Frank Wormuth. Dennis van der Ree werd in eerste instantie benoemd tot interim-coach, maar al snel besloot de clubleiding dat hij het seizoen mag afmaken. FC Groningen zakte donderdag naar de laatste plaats in de Eredivisie.

Negatief clubrecord

Bij FC Utrecht stapte Henk Fraser half december op als gevolg van grensoverschrijdend gedrag. Fraser had tijdens een training de Duitse aanvaller Amin Younes bij de keel gepakt. Utrecht stelde Michael Silberbauer aan als opvolger.

Ajax wist de laatste zeven wedstrijden in de Eredivisie niet te winnen en evenaarde tegen Volendam een negatief clubrecord. In 1962, 1964 en 1965 bleef Ajax ook zeven competitieduels op rij zonder zege. De laatste zege van de Amsterdammers in de Eredivisie dateert van 22 oktober bij RKC Waalwijk (1-4). Daarna volgde een nederlaag tegen PSV en een gelijkspel tegen Vitesse, FC Emmen, NEC, FC Twente, Feyenoord en Volendam. Die slechte reeks leidde tot het ontslag van Schreuder.

Meer uit Voetbal

Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

6 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

7 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

7 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

7 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

7 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

7 uur geleden
Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

9 uur geleden