
Ajax zonder Wijndal en Klaassen in bekerduel met AZ
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli heeft dinsdag niet de beschikking over Owen Wijndal en Davy Klaassen voor het bekerduel met AZ in Alkmaar. De twee spelers liepen zaterdag blessures op tijdens het gewonnen duel met RKC Waalwijk (2-1).
"Owen Wijndal en Davy Klaassen verlieten het veld vanwege kneuzingen aan de knie", zei Farioli in een interview op de website van Ajax. "Alle anderen zijn fit en kunnen spelen." De coach kan ook een beroep doen op Josip Sutalo, die tegen RKC afwezig was door ziekte. "Hij zit bij de wedstrijdselectie", aldus de Italiaan.
Ajax verloor op 8 december het competitieduel met AZ in Alkmaar (2-1). De nummer 2 van de ranglijst won daarna de volgende drie wedstrijden in de Eredivisie. AZ speelde zaterdag gelijk bij PSV (2-2), na vijf overwinningen in de competitie op rij. De Alkmaarders bezetten de zesde plaats.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Fabián Ruiz heeft Paris Saint-Germain aan een uitzege op Toulouse geholpen. De Spanjaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd (0-1).
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Groningen heeft afstand van de onderste plaatsen in de Eredivisie genomen. De ploeg van trainer Dick Lukkien won de uitwedstrijd tegen Willem II na een flitsende openingsfase (1-3).
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez heeft AC Milan aan een thuiszege op Hellas Verona geholpen. De spits, begin deze maand overgekomen van Feyenoord, maakte het enige doelpunt in San Siro. Hij scoorde in de 75e minuut op aangeven van de ingevallen Rafael Leão.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft bij de Marathon Cup in Utrecht haar vijftiende seizoenszege op de marathon geboekt. Daarmee evenaarde ze het record van Daniëlle Bekkering uit het seizoen 2006/2007. Groenewoud werd enkele uren eerder in Heerenveen nog Nederlands kampioene op de 3000 meter, nadat ze een dag eerder bij de NK afstanden ook het goud op de 1500 meter had gepakt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Pascal Bosschaart baalde van het gelijkspel van Feyenoord bij NAC Breda (0-0). "Ze zetten ons in de openingsfase onder druk maar ik had het gevoel dat er daarna meer viel te halen", zei hij.
3 uur geledenHEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Harrie Lavreysen is voor de vierde keer Europees kampioen op de sprint geworden. De 27-jarige baanwielrenner uit Luyksgestel verdedigde zijn titel met succes door de Israëliër Mikhail Yakovlev in twee heats te verslaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax zijn uitgeschakeld in de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie verloor in de achtste finales voor eigen publiek van FC Twente: 0-2. Rose Ivens en Kayleigh van Dooren scoorden voor de kampioen.
3 uur geleden