Ajax zonder Berghuis tegen NEC, jongeling Banel aan de aftrap
AMSTERDAM (ANP) - Ajax neemt het om 14.30 uur zonder Steven Berghuis op tegen NEC. De 32-jarige aanvaller was volgens trainer John van 't Schip al een twijfelgeval en is er nu definitief niet bij. Benjamin Tahirovic en Jaydon Banel staan wel in de basis.
Berghuis hield donderdag klachten over aan het duel in de tussenronde van de Conference League met het Noorse Bodø/Glimt. De linkspoot zorgde er in blessuretijd voor dat de Amsterdammers toch nog gelijkspeelden (2-2).
Aanvoerder Steven Bergwijn is nog steeds afwezig, waardoor Van 't Schip moet puzzelen op de flanken voorin. De 19-jarige Banel krijgt de voorkeur boven Carlos Forbs. Voor Banel is het zijn eerste basisplaats dit seizoen in de Eredivisie.
Ajax staat op de vijfde plek en blijft bij winst op NEC op een punt van AZ staan.
Opstelling Ajax: Ramaj; Gooijer, Sutalo, Hato en Rensch; Henderson, Tahirovic en Taylor; Hlynsson, Brobbey en Banel.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
5 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
5 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
17 uur geleden