Ajax ziet verdediger Sutalo met kuitblessure uitvallen
DEVENTER (ANP) - Josip Sutalo heeft een kuitblessure opgelopen tijdens het uitduel van Ajax met Go Ahead Eagles. De centrale verdediger uit Kroatië liet zich in de rust vervangen. Trainer John van 't Schip weet nog niet of hij volgende week in het thuisduel met RKC Waalwijk een beroep op hem kan doen.
"Maar ik heb hem wel uit voorzorg gewisseld", zei Van 't Schip. "Het was meer om erger te voorkomen. Hij voelde iets en de arts vond het ook verstandig dat hij eruit ging."
Voor Branco van den Boomen, Silvano Vos en Sivert Mannsverk komt de wedstrijd tegen RKC Waalwijk te vroeg. "Dat zijn drie jongens die als verdedigende middenvelder kunnen spelen", besefte Van 't Schip. "Mannsverk kan komende week de training hervatten. Vos heeft nog minimaal een week langer nodig en Van den Boomen kan misschien over twee of drie weken weer voorzichtig beginnen met trainen. Dart duurt nog wel even dus."
Ajax heeft afgelopen week de aan Excelsior verhuurde middenvelder Kian Fitz-Jim vroegtijdig terug naar Amsterdam gehaald. De club hoopt te kunnen stunten met de komst van de 33-jarige Jordan Henderson, clubicoon van Liverpool die nu voor Al Ettifaq in Saudi-Arabië speelt.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
8 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
31 minuten geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
8 uur geleden