Ajax ziet verdediger Sutalo met kuitblessure uitvallen
DEVENTER (ANP) - Josip Sutalo heeft een kuitblessure opgelopen tijdens het uitduel van Ajax met Go Ahead Eagles. De centrale verdediger uit Kroatië liet zich in de rust vervangen. Trainer John van 't Schip weet nog niet of hij volgende week in het thuisduel met RKC Waalwijk een beroep op hem kan doen.
"Maar ik heb hem wel uit voorzorg gewisseld", zei Van 't Schip. "Het was meer om erger te voorkomen. Hij voelde iets en de arts vond het ook verstandig dat hij eruit ging."
Voor Branco van den Boomen, Silvano Vos en Sivert Mannsverk komt de wedstrijd tegen RKC Waalwijk te vroeg. "Dat zijn drie jongens die als verdedigende middenvelder kunnen spelen", besefte Van 't Schip. "Mannsverk kan komende week de training hervatten. Vos heeft nog minimaal een week langer nodig en Van den Boomen kan misschien over twee of drie weken weer voorzichtig beginnen met trainen. Dart duurt nog wel even dus."
Ajax heeft afgelopen week de aan Excelsior verhuurde middenvelder Kian Fitz-Jim vroegtijdig terug naar Amsterdam gehaald. De club hoopt te kunnen stunten met de komst van de 33-jarige Jordan Henderson, clubicoon van Liverpool die nu voor Al Ettifaq in Saudi-Arabië speelt.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
18 uur geleden