Ajax ziet verdediger Sutalo met kuitblessure uitvallen
DEVENTER (ANP) - Josip Sutalo heeft een kuitblessure opgelopen tijdens het uitduel van Ajax met Go Ahead Eagles. De centrale verdediger uit Kroatië liet zich in de rust vervangen. Trainer John van 't Schip weet nog niet of hij volgende week in het thuisduel met RKC Waalwijk een beroep op hem kan doen.
"Maar ik heb hem wel uit voorzorg gewisseld", zei Van 't Schip. "Het was meer om erger te voorkomen. Hij voelde iets en de arts vond het ook verstandig dat hij eruit ging."
Voor Branco van den Boomen, Silvano Vos en Sivert Mannsverk komt de wedstrijd tegen RKC Waalwijk te vroeg. "Dat zijn drie jongens die als verdedigende middenvelder kunnen spelen", besefte Van 't Schip. "Mannsverk kan komende week de training hervatten. Vos heeft nog minimaal een week langer nodig en Van den Boomen kan misschien over twee of drie weken weer voorzichtig beginnen met trainen. Dart duurt nog wel even dus."
Ajax heeft afgelopen week de aan Excelsior verhuurde middenvelder Kian Fitz-Jim vroegtijdig terug naar Amsterdam gehaald. De club hoopt te kunnen stunten met de komst van de 33-jarige Jordan Henderson, clubicoon van Liverpool die nu voor Al Ettifaq in Saudi-Arabië speelt.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
8 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
10 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
20 uur geleden