Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ziet steeds meer toekomst met jonge Italiaanse coach Farioli

Ajax ziet steeds meer toekomst met jonge Italiaanse coach Farioli

AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag, voor veel Ajacieden de droomkandidaat voor de functie van hoofdtrainer, staat na veertien competitienederlagen nog onder contract bij Manchester United en Graham Potter is na serieuze gesprekken afgehaakt. Inmiddels denken ze bij Ajax aan Francesco Farioli, een 35-jarige coach uit Italië die met OGC Nice nog in de race is om een ticket voor de Champions League.

"De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint alweer over zes of zeven weken", rekende aanvoerder Steven Bergwijn zondag na drie treffers tegen Almere City (3-0). "Ik heb gesprekken gehad met bepaalde mensen bij de club. Of ze er iets mee doen, moeten we nog maar zien, maar er wordt geluisterd. Ik denk dat we snel een nieuwe trainer hebben."

Het zou heel goed kunnen dat Farioli die nieuwe coach is. Technisch directeur Alex Kroes is volgens meerdere bronnen rond de club uit de hoofdstad onder de indruk geraakt van de Italiaan die vijf jaar jonger is dan reservedoelman Remko Pasveer van Ajax. Na studies filosofie en sportwetenschappen werkte Farioli onder zijn leermeester Roberto De Zerbi, de huidige coach van Brighton & Hove Albion, als keeperstrainer bij Benevento en Sassuolo. Daarna ging hij als hoofdcoach aan de slag bij de Turkse clubs Fatih Karagümrük en Alanyaspor.

Voorgangers

Ajax is op zoek naar een trainer die het langer volhoudt dan Alfred Schreuder, Maurice Steijn en interim-coaches John Heitinga, Hedwiges Maduro en John van 't Schip. Zij hadden het eerste elftal onder hun hoede sinds het vertrek van Ten Hag twee jaar geleden. Bij Ajax lijken ze Farioli geschikter te vinden dan Frank de Boer, Pascal Jansen en Alex Pastoor, coaches die hun handen vrij hebben. Ze willen niet afwachten of Ten Hag wel of niet bij United mag blijven. Dave Vos, nu nog coach van Jong Ajax, zou als assistent van Farioli het 'Ajax-DNA' moeten bewaken samen met commissaris Danny Blind en adviseur Louis van Gaal. Ongeruste Ajaxfans verwelkomen liever een ervaren coach.

Calvin Stengs trainde in de voorbereiding van dit seizoen onder Farioli bij Nice. Vooral daardoor hoefde hij bij Feyenoord nauwelijks te wennen, zo vertelde hij zondag na een uitzege op NEC (2-3). Farioli en Arne Slot zijn groot fan van Pep Guardiola, de coach van City. Ze houden van verzorgd en aanvallend voetbal, met aandacht voor de defensie. Nice heeft dit seizoen veruit de minste treffers tegen gekregen in de Franse competitie. Hoewel Farioli naar eigen zeggen zijn meeste energie in aanvallen steekt, heeft Nice in 32 duels slechts 37 keer gescoord.

Meer uit Voetbal

Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

8 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

8 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

13 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

1 dag geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

1 dag geleden