Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ziet steeds meer toekomst met jonge Italiaanse coach Farioli

Ajax ziet steeds meer toekomst met jonge Italiaanse coach Farioli

AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag, voor veel Ajacieden de droomkandidaat voor de functie van hoofdtrainer, staat na veertien competitienederlagen nog onder contract bij Manchester United en Graham Potter is na serieuze gesprekken afgehaakt. Inmiddels denken ze bij Ajax aan Francesco Farioli, een 35-jarige coach uit Italië die met OGC Nice nog in de race is om een ticket voor de Champions League.

"De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint alweer over zes of zeven weken", rekende aanvoerder Steven Bergwijn zondag na drie treffers tegen Almere City (3-0). "Ik heb gesprekken gehad met bepaalde mensen bij de club. Of ze er iets mee doen, moeten we nog maar zien, maar er wordt geluisterd. Ik denk dat we snel een nieuwe trainer hebben."

Het zou heel goed kunnen dat Farioli die nieuwe coach is. Technisch directeur Alex Kroes is volgens meerdere bronnen rond de club uit de hoofdstad onder de indruk geraakt van de Italiaan die vijf jaar jonger is dan reservedoelman Remko Pasveer van Ajax. Na studies filosofie en sportwetenschappen werkte Farioli onder zijn leermeester Roberto De Zerbi, de huidige coach van Brighton & Hove Albion, als keeperstrainer bij Benevento en Sassuolo. Daarna ging hij als hoofdcoach aan de slag bij de Turkse clubs Fatih Karagümrük en Alanyaspor.

Voorgangers

Ajax is op zoek naar een trainer die het langer volhoudt dan Alfred Schreuder, Maurice Steijn en interim-coaches John Heitinga, Hedwiges Maduro en John van 't Schip. Zij hadden het eerste elftal onder hun hoede sinds het vertrek van Ten Hag twee jaar geleden. Bij Ajax lijken ze Farioli geschikter te vinden dan Frank de Boer, Pascal Jansen en Alex Pastoor, coaches die hun handen vrij hebben. Ze willen niet afwachten of Ten Hag wel of niet bij United mag blijven. Dave Vos, nu nog coach van Jong Ajax, zou als assistent van Farioli het 'Ajax-DNA' moeten bewaken samen met commissaris Danny Blind en adviseur Louis van Gaal. Ongeruste Ajaxfans verwelkomen liever een ervaren coach.

Calvin Stengs trainde in de voorbereiding van dit seizoen onder Farioli bij Nice. Vooral daardoor hoefde hij bij Feyenoord nauwelijks te wennen, zo vertelde hij zondag na een uitzege op NEC (2-3). Farioli en Arne Slot zijn groot fan van Pep Guardiola, de coach van City. Ze houden van verzorgd en aanvallend voetbal, met aandacht voor de defensie. Nice heeft dit seizoen veruit de minste treffers tegen gekregen in de Franse competitie. Hoewel Farioli naar eigen zeggen zijn meeste energie in aanvallen steekt, heeft Nice in 32 duels slechts 37 keer gescoord.

Meer uit Voetbal

PSV-trainer Bosz verlengt aflopend contract met twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.

3 minuten geleden
Doelman Pasveer keert met zege terug bij Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.

35 minuten geleden
PSV laat Feyenoord kansloos (3-0) en ziet landstitel al naderen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.

49 minuten geleden
PSV vergroot enorme voorsprong nog verder met zege op Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.

1 uur geleden
Mbappé laat Real Madrid in tiende minuut blessuretijd ontsnappen

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).

1 uur geleden
Grim ziet talenten vermoeid raken en mist volwassen spelers

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."

2 uur geleden
Godts baalt van 'onnodig' puntenverlies van Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."

2 uur geleden