Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax ziet steeds meer toekomst met jonge Italiaanse coach Farioli

Ajax ziet steeds meer toekomst met jonge Italiaanse coach Farioli

AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag, voor veel Ajacieden de droomkandidaat voor de functie van hoofdtrainer, staat na veertien competitienederlagen nog onder contract bij Manchester United en Graham Potter is na serieuze gesprekken afgehaakt. Inmiddels denken ze bij Ajax aan Francesco Farioli, een 35-jarige coach uit Italië die met OGC Nice nog in de race is om een ticket voor de Champions League.

"De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint alweer over zes of zeven weken", rekende aanvoerder Steven Bergwijn zondag na drie treffers tegen Almere City (3-0). "Ik heb gesprekken gehad met bepaalde mensen bij de club. Of ze er iets mee doen, moeten we nog maar zien, maar er wordt geluisterd. Ik denk dat we snel een nieuwe trainer hebben."

Het zou heel goed kunnen dat Farioli die nieuwe coach is. Technisch directeur Alex Kroes is volgens meerdere bronnen rond de club uit de hoofdstad onder de indruk geraakt van de Italiaan die vijf jaar jonger is dan reservedoelman Remko Pasveer van Ajax. Na studies filosofie en sportwetenschappen werkte Farioli onder zijn leermeester Roberto De Zerbi, de huidige coach van Brighton & Hove Albion, als keeperstrainer bij Benevento en Sassuolo. Daarna ging hij als hoofdcoach aan de slag bij de Turkse clubs Fatih Karagümrük en Alanyaspor.

Voorgangers

Ajax is op zoek naar een trainer die het langer volhoudt dan Alfred Schreuder, Maurice Steijn en interim-coaches John Heitinga, Hedwiges Maduro en John van 't Schip. Zij hadden het eerste elftal onder hun hoede sinds het vertrek van Ten Hag twee jaar geleden. Bij Ajax lijken ze Farioli geschikter te vinden dan Frank de Boer, Pascal Jansen en Alex Pastoor, coaches die hun handen vrij hebben. Ze willen niet afwachten of Ten Hag wel of niet bij United mag blijven. Dave Vos, nu nog coach van Jong Ajax, zou als assistent van Farioli het 'Ajax-DNA' moeten bewaken samen met commissaris Danny Blind en adviseur Louis van Gaal. Ongeruste Ajaxfans verwelkomen liever een ervaren coach.

Calvin Stengs trainde in de voorbereiding van dit seizoen onder Farioli bij Nice. Vooral daardoor hoefde hij bij Feyenoord nauwelijks te wennen, zo vertelde hij zondag na een uitzege op NEC (2-3). Farioli en Arne Slot zijn groot fan van Pep Guardiola, de coach van City. Ze houden van verzorgd en aanvallend voetbal, met aandacht voor de defensie. Nice heeft dit seizoen veruit de minste treffers tegen gekregen in de Franse competitie. Hoewel Farioli naar eigen zeggen zijn meeste energie in aanvallen steekt, heeft Nice in 32 duels slechts 37 keer gescoord.

Meer uit Voetbal

United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

13 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

20 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

1 dag geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 dag geleden