Ajax ziet steeds meer toekomst met jonge Italiaanse coach Farioli
AMSTERDAM (ANP) - Erik ten Hag, voor veel Ajacieden de droomkandidaat voor de functie van hoofdtrainer, staat na veertien competitienederlagen nog onder contract bij Manchester United en Graham Potter is na serieuze gesprekken afgehaakt. Inmiddels denken ze bij Ajax aan Francesco Farioli, een 35-jarige coach uit Italië die met OGC Nice nog in de race is om een ticket voor de Champions League.
"De voorbereiding op het nieuwe seizoen begint alweer over zes of zeven weken", rekende aanvoerder Steven Bergwijn zondag na drie treffers tegen Almere City (3-0). "Ik heb gesprekken gehad met bepaalde mensen bij de club. Of ze er iets mee doen, moeten we nog maar zien, maar er wordt geluisterd. Ik denk dat we snel een nieuwe trainer hebben."
Het zou heel goed kunnen dat Farioli die nieuwe coach is. Technisch directeur Alex Kroes is volgens meerdere bronnen rond de club uit de hoofdstad onder de indruk geraakt van de Italiaan die vijf jaar jonger is dan reservedoelman Remko Pasveer van Ajax. Na studies filosofie en sportwetenschappen werkte Farioli onder zijn leermeester Roberto De Zerbi, de huidige coach van Brighton & Hove Albion, als keeperstrainer bij Benevento en Sassuolo. Daarna ging hij als hoofdcoach aan de slag bij de Turkse clubs Fatih Karagümrük en Alanyaspor.
Voorgangers
Ajax is op zoek naar een trainer die het langer volhoudt dan Alfred Schreuder, Maurice Steijn en interim-coaches John Heitinga, Hedwiges Maduro en John van 't Schip. Zij hadden het eerste elftal onder hun hoede sinds het vertrek van Ten Hag twee jaar geleden. Bij Ajax lijken ze Farioli geschikter te vinden dan Frank de Boer, Pascal Jansen en Alex Pastoor, coaches die hun handen vrij hebben. Ze willen niet afwachten of Ten Hag wel of niet bij United mag blijven. Dave Vos, nu nog coach van Jong Ajax, zou als assistent van Farioli het 'Ajax-DNA' moeten bewaken samen met commissaris Danny Blind en adviseur Louis van Gaal. Ongeruste Ajaxfans verwelkomen liever een ervaren coach.
Calvin Stengs trainde in de voorbereiding van dit seizoen onder Farioli bij Nice. Vooral daardoor hoefde hij bij Feyenoord nauwelijks te wennen, zo vertelde hij zondag na een uitzege op NEC (2-3). Farioli en Arne Slot zijn groot fan van Pep Guardiola, de coach van City. Ze houden van verzorgd en aanvallend voetbal, met aandacht voor de defensie. Nice heeft dit seizoen veruit de minste treffers tegen gekregen in de Franse competitie. Hoewel Farioli naar eigen zeggen zijn meeste energie in aanvallen steekt, heeft Nice in 32 duels slechts 37 keer gescoord.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
9 minuten geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
12 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
15 uur geleden