
Ajax ziet internationals aansluiten op weg naar nieuwe seizoen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is begonnen met het tweede deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De nieuwe trainer Maurice Steijn kan sinds woensdag over nagenoeg al zijn internationals beschikken. Alleen Edson Álvarez en Jorge Sánchez zijn nog met Mexico actief op de Gold Cup.
Twee jaar geleden had Ajax de selectie rond deze tijd al op orde na de komst van Steven Berghuis. Nu zullen directeur voetbalzaken Sven Mislintat en Steijn de komende weken beslissen met welke spelers ze verder willen. Is er nog toekomst voor de verdedigers Sánchez, Calvin Bassey en Owen Wijndal in Amsterdam. En met welke middenvelders wil de club het nieuwe seizoen in?
Ajax wil de selectie na een mislukt seizoen ook verversen en versterken. Maar de nummer 3 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie zal eerst spelers moeten verkopen. Want Ajax moet het dit seizoen doen zonder inkomsten uit de Champions League.
Sjachtar Donetsk
Jurriën Timber is op weg naar Arsenal voor een bedrag van ruim 40 miljoen euro. Álvarez en Mohammed Kudus hebben ook de aandacht van buitenlandse clubs getrokken. Ajax versterkte zich tot dusver met de middenvelder Branco van den Boomen en Benjamin Tahirovic. Volgens Tsjechische media is Martin Vitík (Sparta Praag) in beeld als opvolger voor Timber. Armeense journalisten doen al weken melding van onderhandelingen met middenvelder Edoeard Spertsjan (Krasnodar). De club uit de hoofdstad is ook nog op zoek een spits die moet concurreren met Brian Brobbey.
Ajax oefent dinsdag tegen Sjachtar Donetsk en voor volgende week zaterdag staat een vriendschappelijk duel met Anderlecht op het programma. Vervolgens vertrekt de club naar Duitsland voor een trainingskamp met een oefenwedstrijd tegen FC Augsburg. Na een vriendschappelijk duel met Borussia Dortmund (6 augustus) openen de Amsterdammers het nieuwe seizoen in de Eredivisie op 12 augustus met een thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Sarina Wiegman vindt dat Engeland "beter moet spelen" en "vaster aan de bal moet zijn" om tegen Nederland een goede kans te maken. Dit zei de bondscoach van Engeland na de 2-1-nederlaag in de eerste groepswedstrijd van het EK tegen Frankrijk. "Natuurlijk zijn we gefrustreerd, want we hebben een heel goede voorbereiding gehad. Maar dat is nooit een garantie dat je de wedstrijd wint", aldus de Nederlandse coach, die in 2017 met Oranje Europees kampioen werd.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.
13 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.
14 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.
14 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.
14 uur geleden